Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Manifest nienachalny .

Posted by natural health consulting w dniu 3 grudnia, 2019

„MY mamy wizję , chcemy was chronić …. ” ( szefowa „jedynego słusznego” systemu na zarzut Niezgodnej , że zabijają niewinnych ). Ekranizacja powieści V. Roth , reż. Neil Burger „Niezgodna” … Dzięki dobremu Towarzystwu wytrzymałam aż do połowy:) , ale dla zobaczenia , że Niektórzy starają się ostrzec społeczeństwo w tak nieskomplikowany sposób , by poruszyć nawet …
nieskomplikowanych:)) , warto.

………………………………………………………………………………………………………

… Jakie motto wydaje się właściwym , by odnieść je do sytuacji , w której znalazło się społeczeństwo zarządzane fatalnie … na własne życzenie ?
Może bardziej -najpopularniejsze ( ponoć ) słowo polskie ,
dosadne, ohydne , zarazem tak bardzo niemoc społeczeństwa tego
oddające … ?
Tego , gdyż patrząc np.na Francję czy Hongkong – ci przynajmniej jasno i zdecydowanie wyrażają zdanie na temat francuskich/chińskich itp. kajdan .
Tu sprawa o wiele bardziej skomplikowaną , jako że i smyczka i kagańczyk nie tylko z zewnątrz narzucane .
Ciągle nowe przepisy celujące w swobody obywatelskie , coraz bardziej absurdalne , coraz bardziej … amerykańskie , coraz wyraźniej nakreślające status totalitarny .

„Gdzie mnóstwo przepisów , nakazów , zakazów , tam wielu przestępców , zbrodniarzy ….” Lao Tsy
Lud dzielnie kasuje 500plus i nawet nie czuje , jak ubywają mu tysiące.

Karygodne inwestycje ; kładka donikąd w Golubiu za 6 milionów – dowiedziałam się o niej od znajomych Francuzów – rżących ze śmiechu , ale i pełnych zdumienia , że Polacy pozwolili tak zmarnować finanse . Na kontrę o bizantyjskich zakusach pana Macrona od razu zaczęli wyliczać polskie absurdy wydatkowe : najdroższe autostrady , niczym niewytłumaczalne przepisy ( tworzenie ich kosztuje krocie ) utrudniające życie ludziom , marnowanie publicznych pieniędzy na nieporównywalną z żadnym innym europejskim krajem skalę ….
Słyszę też komentarze do zalewania Polski gazem
( przecież wadzuchna dobruchna , załatwia dodatkowy gaz , a że WY za niego zapłacicie i WY będziecie od niego uzależnieni …. ) .
Znów gdzieś walnęła butla albo awaria gazociągu ? Są ofiary ? Przecież to takie „bezpieczne paliwo” ….
Znów ktoś zginął przez „bezpieczny , spółdzielniany” gazowy piecyk ?
( p. ostatnią „Sprawę dla Reportera” , tvp 1 ,28.11.2019 )
Przecież inni korzystają i żyją .
Gazowe wyziewy , wcale nie obojętne dla zdrowia ?
Kto o tym wspomniał ? Kto zająknął się nad toksycznością codziennie wdychanego przez mnóstwo Polaków gazu ?
Gdzie święta możliwość wyboru ?
Skąd zakaz dostępu do naturalnego , powszechnie dostępnego źródła energii :węgla , drewna – nie na dużą skalę , ale to z wiatrołomów czy gałęzi suszu w lasach albo na swojej posesji ?
Dym drzewny – pierwszy smak przetworzonej przez człowieka żywności ma zniknąć z jego życia bezpowrotnie , a jednocześnie różne , podobno ekologiczne organizacje pozarządowe promują drewno jako budulec w architekturze miejskiej , na masową skalę ?

Rozumiem , że „mały człowiek” ( mały w pojęciu władców ) nie będzie miał prawa sklecić sobie chałupki z własnoręcznie posadzonych przez dziadków sosen , ale deweloper bez przeszkód wzniesie np.  wyłożony dębem apartamentowiec dla administracji ?

Bezsilność ? Bezmyślność ? Czy naprawdę Was to nie dotyczy i dokąd zaprowadzi Nas – wszystkich – obojętność ?

Co z ludźmi nie znoszącymi gazu ? Co z tymi , którzy być może ze względów na historie rodzinne gazu nie tolerują i nie chcą go w swoim otoczeniu ? Mają być do użytkowania znienawidzonego paliwa zmuszani ?

Pierwszy Polak skazany za palenie węglem i drewnem – w Krakowie.
Prawie jak w średniowieczu za czary ; „…użyłeś człeku nieposłuszny ognia – narzędzia piekielnego , któreś sam sobie wykrzesał o zgrozo bez zezwoleństwa władz ……. Winny ! „.
I …
Ciągle płonące ( niektóre po raz n-ty ) składowiska śmieci ( co się stało w Szamotułach ? )  ( ale podwyżka stawek za utylizację
odpadów ), likwidacja „drzewnych” pieców , hałda w Radlinie , którą „ochrona środowiska” ( taka , której urzędnicy np. w Olsztynie jeżdżą bardzo oszczędnym 😉 Fordem Ranger’em i nie zauważają niszczenia środowiska w centrum miasta , czyli koszenia ….liści ( trawa nie zdążyła wyrosnąć , kosi się co tydzień , aż do warstwy piasku ) w LISTOPADZIE , sprzątania ich ryczącymi odkurzaczami itp.) Inspekcja Ochrony ( ??? ) Srodowiska zainteresowała się intensywnością sterylizacji miast dopiero , kiedy węszenie rozpoczęły media zaalarmowane przez mieszkańców …
Nie , nie w Olsztynie – tu mord na Przyrodzie trwa w najlepsze , w biały dzień , w przytomności urzędów , szkół , organizacji „ochrony”
przyrody , mediów tak czy inaczej . Przez chwilę … Znajomi mieli nadzieję , że stosiki zgrabionych liści zostawiono dla jeży . Co za naiwność . Sprzątnięto je – po co najmniej tygodniu leżenia – na przyczepy i wywieziono ( koszty paliwa ,  dokąd wywiezione ,
po co ? ) , nie sprawdzając nawet , czy przed mrozami schroniły się tam jeże .
Za to można się pozachwycać jeżami w filmach ,  reklamie , powzruszać widząc rosyjską kawiarnię , w której przygarnia się całe , kolczaste rodzinki …. Rosyjską . 

Media ogólnopolskie uronią łezkę nad losem ginących , madagaskarskich gatunków  i spuchną z dumy prezentując polskich wolontariuszy ratujących diabły tasmańskie , po czym zachęcą do kupna leków testowanych na zwierzętach . Te eksperymentalne nie mają wszak serc , układu nerwowego , duszy … Jest ich sporo , więc dopiero , gdy zostanie ich niewiele …. Wtedy zorganizuje się akcję i zbiórkę ?

Kiedyś kpiono z jednostek – nieraz bardzo dobrze poinformowanych – starających się uprzedzić ludzkość , że apetyt wielkiego biznesu doprowadzi do zrównania obywateli z posłusznymi , bezwolnymi maszynkami , od początku uwikłanymi w sieć zależności od nadzorców , od leków serwowanych im jeszcze w łonie matek , maszynkami mającymi przeżyć ok.50-60 lat – byle skonsumować podsunięty miał i przysporzyć majątku nadzorcom , ale już nie stanowić obciążenia systemu emerytalnego ….

Jak brzmią te kpiny w kontekście dzisiejszym ?

Reklamy leków z dziećmi w roli konsumentów .
Reklamy plastikowego żarcia ( to nie jedzenie ) z dziećmi w roli amatorów wręcz konserwantów i barwników , reklamy szczepionek tworzące atmosferę strachu wśród co bojaźliwszych … O zgrozo – widziałam reklamę szczepionek jako …
„LEKU ( ?! ) na raka szyjki macicy” , opatrzone zaleceniami „najlepiej szczepić i dziewczynki i chłopców ( ??? ) PRZED inicjacją seksualną …. „, a podrasowane wzniecaniem paniki :” … nie ma szczepionek , zabrakło , jak tak można , codziennie tyle diagnoz …. „.
Diagnoz być może . Jakości tych diagnoz …. Jakości medialności …
Patrz wcześniejsze wpisy:) .

Czy odmawianie nieszczepionym dzieciom miejsca w samorządowych żłobkach nie jest dyskryminacją ?
Czy trzeba wybitnego wzroku aby widzieć , że zamożni i tak sobie ze żłobkami ( zwykle dziećmi zajmują się nianie ) poradzą ?
Ubożsi – ośmielający się mieć własne zdanie na temat medycznej przemocy – są skazani na odepchnięcie przez państwo , które finansują !

TO ma być sprawiedliwość ???

Które media głównego nurtu zająknęły się nad oczywistością dramatu Ludzi pragnących zadbać o dziecko PO SWOJEMU ?

Lepiej nadawać cały czas o piłce i „tym straszliwym powietrzu w Krakowie ” …. Tam się faktycznie nie da oddychać i nie chodzi o smog .

Jednocześnie brak medialnego dalszego ciągu spraw naprawdę istotnych , jak nadużycia polityków , służb , medycyny …
Tylko nagłówki , parę słów , „wydarzyło się” , potem ani mru mru o konsekwencjach dla sprawców – chyba , że z rzadka , wybiórczo … Tam , gdzie jakiekolwiek zaistniały .
No i prezentowanie faktów cennych zdrowotnie po tym , jak Internet opublikował już ( prawie:) ) wszystko , prezentowanie ich zawsze jako „odkrycie” , zawsze dzieści – naście – sięć lat za późno , zawsze , kiedy już ludzie wiedzą o co chodzi i nijak nie da się owego zamieść pod dywan …

Zaledwie miga informacja o tragicznej w skutkach szkodliwości kremów do opalania ( ileż batów nazbierałam za tekst o w.w. 8 lat temu … ) . „Zabójcze dla raf koralowych „? „KROPLA potrafi uśmiercić bezkręgowce w 6-7 basenach olimpijskich „?… Gdzieś ;))))) to słysza…. pisałam  daaaaaaawno 🙂 –  teraz łaskawie zapodane w wiadomościach ttv , plus wypowiedź Pana z Gdyńskiego Akwarium  . „Oxybenzen” ? Ależ przyjrzyjcie się reszcie tych cudownych specyfików , ależ , ależ;) …. Ależ przyjrzyjcie się WŁASNYM programom , reklamom , wypowiedziom SWOICH eksperckich:) gości :)))) , tak eksperckich , jak ich mowa : „….polecam naszym
gością….” , „cały czas mówię moim koleżanką ….” 🙂 Albo: „idę z mojOM koleżankOM”  :)))))) Język polski nie oferuje innych
możliwości , telewizja biedna , na kurs polskiego dla pracowników nie ma ?:)))
Jeżeli takiej mowy uczono na uniwersytecie ( yes ! ) , to jaką wartość przedstawia nauczona dziedzina ? …

Jeżeli moje teksty o fatalnych skutkach palenia e-papierosów publikowane równolegle z wejściem tego „cukiereczka” na polski rynek kwitowane były przez medialnych „ekspertów” : „Bzdury gada , e-papierosy są świetną alternatywą dla palaczy …. „, dlaczego teraz nikt nie powie : „Przepraszamy , miałaś rację” ? Nie musicie dodawać o racji , ja nie muszę jej mieć , ba – nie oczekuję i przeprosin , ludzie kierujący się tylko zyskiem lub/i tylko głupotą NIGDY nie przepraszają , ale czemu trudno zrozumieć , że nie wszystko , co nowe i zapodane ludziom jako „wynik osiągnięć naukowych” , jako „moda” , jako „lepsze” , rzeczywiście ma sens i ktoś , kto Wam to podaje , chce wyłącznie poprawić Wasze zdrowie , a nie – równie wyłącznie – własną kieszeń ?

Od dawna też wspominałam o niepokojącym trendzie zastosowania dronów w inwigilacji . Dziś ? Kontrolę nad urządzeniami , które nigdy nie powinny pojawić się w przestrzeni ludzi „wynalazku”
nie pragnących , przejmują instytucje państwowe , co oznacza  , że nawet wyjście w szlafroku do ogrodu może się skończyć Waszym zdjęciem oglądanym przez osoby , którym nie udzieliliście do tego prawa , czyli : NARUSZENIEM WASZEJ PRYWATNOśCI .

Jakieś protesty przeciwko ciągłemu poszerzaniu obszaru inwigilacji ? Nie zauważyłam .
Protesty przeciwko automatycznemu zczytywaniu rejestracji zaparkowanych aut przez służby kontrolujące opłaty ?
Nie zauważyłam .
Co z wyrokiem sądu uniewinniającym kierowcę , który nie wstukiwał parkomatom numeru rejestracyjnego słusznie twierdząc , że to narusza dane ?
Chcecie 5G ? Szykujcie się na megautomatyczne G….
Autentycznie ogromne G , jakiego większość sobie nie wyobraża .
„G” , w które wielu wdepnęło ochoczo , rzucając się na „wygodne płatności kartami” , „e-podpisy” , „e-dokumenty” , „e-recepty” …
„Wygoda” – słowo klucz , leniwe dwunogi łykną „wygodę” i ani pomyślą o cenie ; o zaprzedaniu prywatności , o ogołoceniu z dóbr materialnych , o zostaniu szklanym pionkiem na polu rozgrywających , grubych ryb , pionkiem – klonem innych , więc jako zabawka masowa – traktowanym masowo . Demokracja ? … Jako wybór między czartem i czarcikiem ? Pionków NIKT nie pyta o zdanie , co najwyżej – ku uciesze własnej – pro forma . Pionki nie mają fantazji , więc nie myślą , co uczynią gracze …

… Fantazji nie trzeba do euforii wadzuchny w wyścigu zbrojeń i fascynacji nowymi ( dla PL nowymi )  rodzajami śmiercionośnych urządzeń , jak np. broń elektromagnetyczna . Czy nie możemy żyć w pokoju i pielęgnować go , aby kolejne pokolenia nie zaznały wojny ?

Czy nie dość ciągłych , małych polskich wojenek , wzajemnych oskarżeń , donosów , utarczek i podchodów ? Donosy ….
W Niemczech zabronione jest filmowanie zdarzeń drogowych – w Polsce tv ma specjalny program ułatwiający obywatelom uprzejme donoszenie na kogoś , kto przejechał „późnym żółtym” .
Jednocześnie srogo ukaranym miał być Człowiek usiłujący dorwać na drodze łobuza ( p. sprawa Pana Zasady , postępowanie szczęśliwie umorzone mądrą decyzją Sądu Rejonowego w Poznaniu ) …
Podobno , ścigając łotra winnego szkód i stanowiącego poważne zagrożenie na drodze , Pan Z. … „stworzył wiele sytuacji niebezpiecznych ….. „, więc podsumowano Go na … 26 punktów i ponad tysiąc mandatu ! Czy nagminne już w Polsce robienie winnych z ofiar nie zostanie poddane publicznemu osądowi ?

Dlaczego filmiki wysyłane do tv to najczęściej zapisy drobnych , rzadko skutkujących czymś poza napędzeniem komuś strachu , grzeszków ? Dlaczego piesi tak często – w realu , nie na filmikach – ładują się z poczuciem „jam pieszy-święta-krowa” w miejscach nieoczekiwanych wprost pod samochody ?

Nie wyrażam akceptacji szaleństw na drodze ( w ogóle łobuzerstwa ) , ale bohaterami filmików są często PO PROSTU nieuważni , nie łamiący przepisów celowo .
Donosiciele owszem – nieraz sytuacje niebezpieczne wymuszają .

Co do karania …. Dlaczego wypuszczono na wolność pedofila , pozwalając mu popełnić kolejną zbrodnię , podczas gdy państwowy wikt serwuje się pijaczkom rabującym butelczynę ?
Dlaczego tylko na 4 lata pozbawienia wolności skazano bandytę – pamiętając , co pisałam o powstrzymywaniu się od osądów … cóż – FAKTY ! –  nie zasługującego na litość mordercę psa i kotów w Szczecinie ?
Dlaczego ……. ?

Sprawiedliwość …

Dlaczego 82-letni Pan Artur , Strażak z Olsztyna , Inwalida , siedem lat nie mógł wyjść na świeże powietrze , bo spółdzielnia sławna w całym kraju z rekordowych pensji „zarzundców” nie zamontowała „wózkowego” podjazdu , o który grzecznie ( i bezowocnie ) prosił ? Pan A. zmarł nie doczekawszy wymarzonego „spaceru” , zmarł w 4 ścianach i jakoś nie słychać oburzenia w mieście ….
Z pewnością mieszkańcy wzruszą się wkrótce , zbiórką „na chore dzieci” . Wrzut do puszki i sumienie uratowane ?
I jeszcze „na parę fundacji” , na „karmę dla zwierząt” ( bo po co indywidualnie ( więc z ręką na pulsie ) organizować dokarmianie
np. kotów żyjących wolno , przymierających głodem ( małe gryzonie wytrute chemikaliami ) i prześladowanych przez dwunogów „bo na co łone tak biegajom i srajom” ( autentyczne ) , trutych po piwnicach albo skazywanych na zamarznięcie pod kratowanymi okienkami , po co , wszak od tego „są fundacje”  …) .
Parę lat temu do schroniska zadzwoniła Znajoma z propozycją oddania sporej ilości dobrej jakościowo karmy .
Zmieniała asortyment , a karma za 2 m-ce traciła ważność .
Kto zgadnie , co usłyszała ?
– Jak pani sobie chce , pani przywiezie , my nie bawimy się w transporty .

Sądzicie , że ludzie nie szanujący zwierząt będą szanować ludzi ?
Dlaczego tak małe – lub żadne – wyroki zapadają w sprawie znęcania się – więc CELOWEGO zadawania cierpienia – nad Zwierzętami ? Dlaczego kłusownicy nie boją się nikogo i niczego ?
Dlaczego masowo stosuje się trucizny w przemyśle spożywczym i medycznym i nikt nie nakleja plakatów „Nie chcemy jeść chemicznego ścieku ” ?
Dlaczego niszczyciele dobierają się do rzeki Bug z „regulacją” ?
Dlaczego wypowiedź „człowieka nauki” w tv Polsat , 26.11.2019, „Wiadomości” , nie została skomentowana rzetelnie przez
kogoś , kto zna się na glifosacie ? Nie widzieliście ?
Obejrzyjcie koniecznie , informacje , jak zbadano „przypadkiem” próbki kasz ( gryka , w ogóle nie wymagająca w uprawie środków „ochrony” roślin ) ogólnodostępnych w handlu , na zawartość glifosatu .
Wynik ?

4 miały przekroczone normy
2 owszem niemało …. W relacji pojawia się opatrzony ironicznym uśmieszkiem wypowiedź GIS-u :
„…..samo przekroczenie tego poziomu nie oznacza , że naród będzie bardzo cierpiał czy że będzie otruty …… ”
???
Tak samo , jak tygrysy na białorusko-polskiej granicy były ” w dobrym stanie” ??? W tak dobrym , że jeden zmarł ?!
Po GIS-e kolejni złotouści :
Pan doktor Przez Litość Nie Wymienię :” …. nie do końca wiemy , czy on ( przyp.mój: glifosat ) jest szkodliwy dla zdrowia czy nie …..”
Bez komentarza .
Relację zamyka wypowiedź równie naukowa , przedstawiciela …. Federacji Producentów Zywności :
„Europejski Urząd ds Bezpieczeństwa Zywności uznał tę substancję
( glifosat ) za bezpieczną i nie powodującą żadnych powikłań o ile stosowane są odpowiednie dawki ….. „.
No to , panie Federancie;) smacznego , jedz pan to , najlepiej pokaż , jak wsuwasz , jakąkolwiek dawkę !

Jak może być dobrze , jak może być zdrowo , jak może być mądrze i optymistycznie ? …..Nie wiem , czy bardziej wzrusza podsumowanie dziennikarki  „….. Tu zawinił rolnik …… ” , czy fakt , że pracując wiele lat w danym obszarze można aż tak odgrodzić się od realiów.

Najważniejsze: znaleziono winnego : ROLNIKA . Nikt mu nie reklamował herbicydów , fungicydów , insektycydów , nikt nie dopłacał do ich stosowania , nikt nie zachęcał , nie mamił plonami , podobnie , jak teraz „nikt nie namawia” do masowego wapnowania zakwaszonych gleb .
A …. czemuż to zakwaszone ? Czy aby nie tym właśnie , do czego stosowania namawiano za tzw. „dotacje” , czyli kasę podatników ?
A …. niemieckie przysłowie : „… Wapnowanie czyni ojców bogatymi , synów nędzarzami….” , czy ono – jeżeli już ciężko wyobrazić sobie skutki wielkopowierzchniowego wapnowania – nic a nic nie pobudza wyobraźni ?
Czy fakt , że przemysł musi coś zrobić z ODPADOWYM WAPNEM z np. cukrowni , stalowni , tudzież zniszczyć środowisko , by pozyskać je np. z dolomitów , z pokładów kredy …. czy ten fakt nie podpowiada właściwych wyborów ? …

Widocznie nie , gdyż polscy rolnicy posłuszni – jak wcześniej glifosatem , teraz hojnie sypią wapnem . „Są dopłaty” – uśmiechnął się zagadnięty właściciel ciągnika o wartości połowy gospodarstwa .
„Są dopłaty” i na deszczownie i na zbiorniki wodne w gospodarstwach „dotkniętych suszą” .
Susza z czego , poza tym , że zdarza się w naszym klimacie
regularnie od wieków ?
Może … z bezlitosnej eksploatacji , z uprawy „wszystkopijącej” kukurydzy , z wycięcia drzew śródpolnych , z zalania toksycznym ściekiem , z niszczenia bobrowych żeremi ? …
Z tego wyszła nieco …. większa susza ?
Więc sztuczne nawadnianie ? I jeszcze nawozem tę glebę ? ….

A za „sypnięcie dopłatami” ( z Waszych kieszeni )  odbierzemy sobie …( też z Waszych ) opłaty klimatyczne , wszak przez „ocieplenie” susza ?
Jakkolwiek filmowo by brzmiało … zerknijcie w „Weather As A Force Multiplier. Owning The Weather In 2025” …

„Dopłaty” i Pan Rolnik szczęśliwy ? Tanio wyszło . Tanio w Polsce zdrowie i tanio bezpieczeństwo i tanio wszystko …. Cena , jaką Polacy płacą za „taniość”  wydaje się … zabójcza ?

Sporo pytań miałabym jeszcze ….
Np. dlaczego odmawia się prawa wykonywania zawodu Ludziom niosącym dobro , jak m.in. Pan Dr Hubert Czerniak ?
Dlaczego coraz trudniej tu przyjeżdżać i patrzeć na przepaść , której istnienia wielu Polaków nie przeczuwa … ?

Może dziwić , że tylko wg danych GUS z 2018 Polacy znów , po krótkim okresie wzrostu długości egzystencji , żyją krócej , że są pod tym względem w ogonie Europy ?

Znajomi Francuzi skwitowali „my się przynajmniej nie zgadzamy na faszyzm” , „my przynajmniej głośno mówimy , że tak dalej być nie może” .Podobnie Ameryka Południowa . Polacy łykają „pięćsetki” i potulnie udają się do marketów sprzedających dziwny towar po zdumiewających cenach , równie potulnie dają się śledzić , podsłuchiwać , zamykać sobie usta ….

Jak nazwać próbę delegalizacji Stowarzyszenia Stop Nop przez prezydenta Poznania ? Stowarzyszenia rzetelnego , otwartego , zawsze gotowego do dyskusji , stowarzyszenia Ludzi broniących się przed medyczną PRZEMOCą ? Przypominam : siłą i nakazem szczepiono w obozach koncentracyjnych ! 

Koncerny spanikowały – „Jak to ? Nie sprzedamy towaru”?
Od czego są politycy ? Niemieckie władze się wściekły : planują obowiązkowe szczepienia na odrę od marca 2020 , bo tam już prawie każdy ma wątpliwości co do efektu szczepień ….
(„Impfen bis der Arzt kommt” , Klaus Hartmann ,
„Impfen Pro und Contra” , Dr Martin Hirte ,
„Die Widersprueche der Impf-Hypothese” , Interview mit Dr F. Graf ,
„Machen Tierimpfungen Sinn ?” , ( o szczepieniach zwierząt , równie bezsensownych ) H.V.P. Tolzin ….
 gwoli dołączenia do wymienianych na stronie publikacji …)
…… ale to nie oznacza zgody obywateli BRD . Teksty w rodzaju „najwyżej wyjedziemy z kraju” nie są rzadkością , jakkolwiek więcej grzmi : „To przypomina praktyki obozowe ! „- tegoż zdania i nasi Przyjaciele , z Którymi nieraz omawialiśmy istotę faszyzmu – Przyjaciele zawdzięczający przeżycie Polakom ( przodkowie wymordowani w obozach faszystowskich właśnie ) , formy faszyzmu i zgadzamy się absolutnie co do niepokojących trendów wielu państw . Faszyzm … fasces , rózgi związane rzemieniem , w pęku rózg bywał i topór …

Zewsząd rozlega się charakterystyczny dla struktur totalitarnych mainstreamowy bełkot  . Edukacja służb , wg słów „dyżurnego emerytowanego Policjanta” zresztą ( p. program Sprawa dla Reportera ) , opiera się mniej więcej na wykonywaniu rozkazu „bierz” . Cała reszta ?
No właśnie .
Jak traktować uparcie powtarzany w prasie i tv eufemizm „postrzelenie” w przypadku ZABICIA niewinnego Człowieka ?

Dlaczego oficjalnie  tylko jeden Sprawiedliwy , Policjant przez duże
P – Pan M. Sz., ma odwagę powiedzieć w telewizji  :
” …. Ten strzał nie powinien był paść. ” ?

Jak traktować uderzenie radiowozem ( Brodnica ) w pomykające leśnymi duktami Tico , w którym „kryją się” przerażone dziecko , ciężarna i podobno podchmielony tatuś ?
Niełatwo rozstrzygnąć , czym mogła się skończyć jazda na gazie
( jeżeli faktycznie –  nic nie usprawiedliwia alkoholu za kółkiem ) , ale czym – nastraszenie zmartwiałej i tak ze strachu kobiety , dziecka
– bronią z ostrą amunicją ?
W filmiku z pościgu uderza na samym początku głos damski ( tak ,
tak , damski! )  z wnętrza radiowozu :
„DAWAJ GO ! ” .
Już nawet psycholodzy zauważają większą wrogość kobiet także wobec … kobiet , większą ich agresywność i … brak empatii ?
Następnie widzimy jeszcze dwóch mundurowych .
„Kobiety łagodzą obyczaje „?
Tak wygląda słownictwo w służbach ? I takież jego oddziaływanie ? Edukacja ….. Kultura …. Jaka edukacja , JAKA KULTURA ?

Aż dziwne , że przy kierowcy Tico nie znaleziono „torebki z jakimś proszkiem” – czyżby normy w przypadku już chyba każdego zatrzymanego za niedużą liczbę niespecjalnie porażających wykroczeń ?
Czy to już reguła „Powód niewielki , torebka „się znajdzie” ?
Starsi mówią , że za komuny „torebką” były ulotki i to jedyna różnica .

Gdy cudzoziemcy mieszkający w Polsce i oglądający NIESTETY tutejszą tv powtarzają „…. coraz niebezpieczniej , co kogoś złapią to narkoman ….. ” , odpowiadam: znam mnóstwo Ludzi i żaden nie ćpa
( choć wielu pozwala sobie przycisnąć gaz na autostradzie ) .
Czy to wyjątki ?
Jaki obraz Polaków wyłania się z wiadomości ?
Zaćpani kryminaliści ??? Przecież to nie może być jedyna , wyłączna i cała prawda ! Porównajcie informacje z jakiegokolwiek europejskiego kraju , tam „z tajemniczymi torebkami” zatrzymuje się wyłącznie jakieś przestępcze podziemie . Co jest nie tak ? Nie uwierzę , że w Polsce prawie wszyscy ćpają ! Farmaceutyków  biorą owszem , za dużo , tak samo alkoholu i cukru – to też uzależnienia – nieporównanie rzadziej piętnowane ….
Jedyne wykroczenie to 70-tka na ograniczeniu do 50 i ściganie ze ścigającymi ?
Wystarczy , by ukarać .

W tym całym szalejowie niezwykle pozytywną i mądrą decyzją wykazała się Pani Prokurator , umarzając sprawę kierowcy Tico .
To jeden z nielicznych przypadków , gdy oskarżony niezamożny ,
niewpływowy , ale i tak Pani Prokurator WIE , że działał w potężnym stresie , WIE , że nie chciał narażać rodziny , ale tak wypadło ….
TA Pani Prokurator WIE i na pewno nie minęła się z powołaniem , czym stanowi chwalebny wyjątek .

Miara kary do czynu ….

Dlaczego nękane przez stalkera studentki tak długo czekały sprawiedliwości ? Czy niszczenie czyjegoś życia uporczywym włamywaniem się w przestrzeń prywatną , wysyłanie niechcianych maili jest mniej szkodliwe społecznie od stania ze znajomymi pod blokiem i wymieniania się jakimiś SWOIMI sprawami , bez bicia czy obrażania ?

Niegdyś wspomniany tu Znajomy – były , wysoki rangą Policjant ,
( i były myśliwy , teraz – zapamiętały Obrońca Zwierząt ) skonkludował , oglądając wydarzenia z Konina :
„To nie są wzory zachowania . To nie są normy . Ja NIE WIEM , co TO jest ! ” .

Wspominałam o najgorszych szablonach edukacji polskich służb
( poza Strażą Pożarną , dziwnym trafem uparcie kultywującą
najlepsze tradycje wrażliwości i ofiarności )  : wzorcach radzieckich i amerykańskich . Ale pokazano film ( USA ) z zatrzymania naprawdę niebezpiecznego i bez wątpienia zasługującego na izolację ( nie tylko) bandziora ( porwał dziewczynkę matce sprzed nosa ). Grupa policjantów BEZ kominiarek , ba – z gołymi głowami , jeden wprawdzie wali do drzwi i krzyczy „otwieraj” , ale nie ma hurtowego szturmu w pełnym pancerzu i chóralnego darcia się , jakby od tego zależało
życie .
Polacy znani jako  „świętsi od papieża” – wejdą z drzwiami nawet – a przykładów multum – pod niewłaściwy adres , do kompletnie niezwiązanych z przestępstwem osób .
Cena – zniszczone zdrowie , bywa – życie , bo z przerażenia też można umrzeć – nigdy nie jest w Polsce poddawana pod dyskusję publiczną. Społeczeństwa , poza wyjątkami , w ogóle to nie obchodzi . W każdym innym kraju obywatele żądaliby wyjaśnień , dialogu . W Polsce ?
W Polsce większość myśli , że to ich nie dotyczy , że nie będą protestować , wychylać się – może ze strachu „dla samego strachu” , może , bo a nuż wyjdą jakieś ichnie grzeszki , że wynurzy się niezapłacony , stary mandat , może , bo „zdarzyło się INNYM” ….
TO jest społeczeństwo ?
Jak można funkcjonować w kraju , w którym nie popełniając żadnego wykroczenia jest się narażonym na utratę zdrowia z ramienia
państwa , poprzez działania systemowe ?

Ponownie zapytam , co z psychologami dopuszczającymi do służby – i w każdym zawodzie , gdzie sami chcą mieć palec w dopuszczeniu do wykonywania profesji – jednostki
nieodpowiedzialne ? Gdzie odpowiedzialność psychologów ???
W dokumentach o stanie zdrowia każdego pracownika służb jest konkretny podpis konkretnego psychologa .
Opinia publiczna ma prawo wiedzieć , dlaczego coś nie działa . I dlaczego wmawia się , że działa . I dlaczego psycholog powinien być współodpowiedzialny .

Policjanci …. przede wszystkim są ludźmi . NIE POWINNO się oczekiwać od nich wypełnienia rozkazów niezgodnych ani z sumieniem ani z inteligencją … I wielu nie wypełnia – niestety , słono za to płacąc – będąc nieraz karanymi za mądre i dobre wybory .
Za poczucie sprawiedliwości i wyczucie relacji prawa wobec człowieka .
Pamiętacie cudownego Człowieka – Pana Krzysztofa , Naczelnika więzienia , Który wpłacił karę za biednego , niekoniecznie lotnego chłopca winnego darmowej konsumpcji batonika ? …
Pamiętacie o Nim ? Warto .
On pokazał , że ponad systemem jest serce i głowa i …. poczucie sprawiedliwości .

Dla systemu … nie liczy się ani mądry ani dobry .
Nie liczy się Człowiek . Liczy się sztuka przynosząca profit .

Nie będę przytaczała cytatów z choćby przedwojennych
podręczników prawa , z akt starusieńkich spraw , nie przytoczę wszystkich , na każdej stronie pisanych zielonym piórem adnotacji Pradziadka , w językach różnych , w tym mało popularnych:) , więc tłumaczę …:
„….. sprawiedliwym , nie srogim dla ubogich , o miarze ich ubóstwa pamiętając …. ” ….
Aspirującym do prezentowania sprawiedliwości przypomniałabym stamtąd „….Audi alteram partem …. „, „Actore non probante reus absolvitur……” , wielkimi literami przy uniewinnieniu posądzanego niesłusznie – „Error essentialis ! ” , czy ” … In dubio pro reo …. „. Rozmawiając niedawno o aktualnym stanie prawa usłyszałam od persony biegłej w prawa tworzeniu :” Rozkosz tworzenia przepisów może dorównać jedynie świadomości , że się im nie podlega …. „.

Pilnuj się , szkolimy żołnierzy , nie buntowników …. ”
( Dowódca plutonu do Odważnej , tenże film Burgera , jw.)

W Sali Wielkiej Rady Republiki Weneckiej są portrety dożów .
Jedno miejsce …. zasłonięte , opatrzone napisem :
„Hic est locus marini faletro decapitati pro criminibus . Bandito dalla memoria .”
( … ścięty za czyny kryminalne – bandytom ku pamięci )
Każdy kolejny doża musiał zająć miejsce naprzeciwko powyższego .
Ale to była Republika Wenecka , Włosi ( wstyd mi za italskie transporty zwierząt i za bezmyślne , masowe polowania – potępiam rzecz jasna ) zaś – i jeśli nieco do Polaków podobni , jakby;) o niebo całe otwarci bardziej , szczerzy – również wobec wadzuchny .
…. I to mi najwidoczniej z genetyki tudzież genealogii pozostało .

Narodowości , klimaty ….

Kiedy w Niemczech były Policjant , Człowiek wrażliwy i nie mogący sobie poradzić z ciężarem sumienia narodu , Człowiek czujący się winnym za zbrodnie niemieckich decydentów ( m.in.ojca zabitego lekarza , starego v.Weizsaeckera ) , jaką m.in.
udział w koncernie produkującym zabójczy Agent Orange , dokonał czynu ostatecznego , odebrał życie komuś , kto w jego mniemaniu profitował z przeszłości ojca – i nie jest owo aktem godnym tolerancji , ale z pewnością skłaniającym do przemyśleń , kiedy stało się …
Natychmiast oskarżono go o niepoczytalność i sprawę wyciszono , bo jak to ? Niemiec , przedstawiciel władzy i wymierza sprawiedliwość za udział własnego narodu w zbrodniach wojennych ?
Oczywistością , nie akceptuję jego rozwiązania , jednak czy ów czyn nie zasługuje na wielonarodową dyskusję o skutkach nadużywania władzy w każdym tego aspekcie ?
O rachunkach krzywd , jakie przychodzi płacić następnym
pokoleniom i nie mam tu na myśli tylko rodziny ofiary . Ja widzę tu co najmniej dwie ofiary , co najmniej multiplikację krzywd …..

Lata prześladowań ludzi przez ludzi …. Ten dziwny gatunek , który morduje nie jeno dla zdobycia pożywienia , ale głównie z chciwości ,
z żądzy zawładnięcia wszystkim i wszystkimi .

A że przy … POLOWANIACH , to i o myśliwych : „postrzelenia” na łowach wydają się wprawdzie naturalną konsekwencją „zabijasz , możesz być zabity” , jednak nieustannie „dziwią” efekty dochodzeń w ww. sprawach . I powszechnie – brak medialnego dalszego ciągu .

Czy myśliwi byli „pod wpływem” ? Czy polowanie przebiegało zgodnie z regułami ? ( I tak wątpliwymi ) Czy , jeżeli ZASTRZELONO przypadkową ofiarę , nie uczestniczącą w polowaniu , czy rodzina otrzymała odszkodowanie ? ….

Nadal bezmyślnie mordowane są dzikie ptaki . Okolice Słońska
( pisałam 10 lat temu , Bywalcy wiedzą gdzie ) , Mierzeja Wiślana , Mazury , Warmia …. Cały kraj , gdzie jeszcze „coś do odstrzelenia” .

Ludzi – dopóki nie ma medialnej akcji , dopóki nie można się pokazać przed kamerami – ludzi nie obchodzi , „nie dotyczy” . Szkół – bastionów tępołbowia i znieczulicy – jeszcze gorzej . BARDZO ŁATWO oplakatować miasto „strajk dla klimatu” , bardzo łatwo wrzucić grosz do puszek podstawianych przez agentów przebiegłego Wspieracza przemysłu medycznego i nakleić sobie serduszko ( jeżeli już brak własnego …. proponuję nakleić też rysuneczek mózgu ) .
Bardzo trudno zainteresować się losem dzikich zwierząt w mieście – wiem , bo Znajomi wielokrotnie próbowali zainteresować tematem niektóre szkoły i ponieśli sromotną klęskę . Wiecie , jak wyglądały odpowiedzi „edukatorów pokoleń” , jęczących wieczne pretensje do podwyżek ?

„Będzie trudno” .
„A to fundacje od tego są” .
„A to trza ( autentyczne ! ) z biologiem pogadać , może on coś ….” .
„Ale co my mamy do TEGO ?” .
Na propozycję zaś pogadania z uczniami o potrzebie choćby informacyjnego wsparcia żywota miejskich „dzikusków”:
„A nieeeee , z uczniami nieeeee ……. , to MY tylko z uczniami „.

I dlatego rzeczywistość skrzeczy .

Cieszycie się z wysokich ocen Waszych dzieci , z „sukcesów w szkolnej nauce” ?
Jakiej nauce ? Przez kogo wybranej ? W jakim celu ? Czym objawia się efektywność danej nauki , czy rozwojem czy może zastojem ? Czy pączkuje szelestem banknotów czy czymś poza ? …. 

Ciasne , coraz ciaśniejsze półeczki .
Od jedzenia ? To , co każe dietetyk . ( a że sam dietetyk mota się między wytycznymi z „kiedyś” i „dziś” plus zachęty od koncernów – nie ważne )
Dietetyk i telewizja , przecież tak fajnie obejrzeć programy kulinarne , a potem polecieć pod „złote łuki” . A że program trwa co najmniej tyle , że da się przygotować świetny obiad ? A nie ważne .
Od prawa ? Co mówią prawnicy – jak świetnie sami wiedzą ( :)))) , skomplikują najprostszą rzecz byle zarobić .

Od zdrowia ? Co każe lekarz ( :))))))))) – przecie „nie ma błędów lekarskich , są tylko powikłania” 😉 ( Uwaga : brak zdolności odróżniania powikłań mogących się przydarzyć samoistnie od powikłań spowodowanych błędem w sztuce nie upoważnia lekarza do traktowania pacjenta jak idioty )
Od ubrania ? To , co pokazują celebryci .
Od stylu życia ? Jak wyżej .
Od bezpieczeństwa ? To , co każą politycy ( :))))))))))))))) – wszak mienią się głosem narodu .
Od myślenia ? Telewizja .

Od zarabiania ? Aaaaaaaa …… To inna sprawa .
Zarabiać MUSICIE WY !

Cała , wyspecjalizowana ( głównie w wyciąganiu od Was kasy )
reszta , przypilnuje , abyście tej specjalności nie zaniedbali .

Asiu , dzięki za podrzucenie komentarza do dokumentu na Fokus tv , „Tajemnice transportu zwierząt” – zgadzam się 100% i jak obiecałam , mówię , że nie wszystkie Gwiazdy:)  palestry są obojętne na
dręczenie zwierząt 🙂
Komentarz przydatny tu i teraz , oglądając bowiem tysiące owiec stłoczonych na statku , wiele – konających w potwornych warunkach , wyrzucanych do oceanu …. widzę ludzi – normalnych obywateli „normalnych państw”. Traktowanych tak samo , ale – w przeciwieństwie do owiec – do końca mających nadzieję , że g….
zaraz się skończy , że ktoś zaraz poda im chleb i wodę i że w porcie zobaczą raj .

Ta , wyspecjalizowana reszta … BARDZO przypilnuje .
Tak bardzo , że nawet nie zauważycie …
Nawet media bąknęły o rozporządzeniu ministra cyfryzacji o „identyfikacji klienta z aplikacji miejskiej”. I rejestracji . W duecie z zamiarem pozbawienia Polaków gotówki i wmówienia Im , że zapisy księgowe są ich realnym majątkiem …. Hit .
Wypłacić banknoty ktoś chciałby , a tu wirtual money , nie kupisz marchewki od babci na ryneczku nie karmiąc molocha ?
A taksówką ktoś chciałby i nic nikomu do tego ? Nie w PL .

Jakoś nie zaskakuje , że sami Polacy , „eksperci” algorytmów , wsparli radośnie za całkiem radosne pieniądze , inwigilację rodaków
( Pochwała algorytmów m.in. w Forbes ) . Kasa , kasa , kasa …. Tym razem pod hasłem „zwalczania fake newsów” . Bohatersko , prawda ?
Zza pulpitu tak po prostu zamknąć usta wszystkim niepokornym … Stop . Od kiedy sługusy „jedynego słusznego” systemu prasa nazywa „niepokornymi” to słowo nie pasuje . Zostało znieważone , jak tysiące innych . Dlatego coraz trudniej wspierać wolność słowem .

„Fake newsy” …. Według kogo ? „Odgórnego , ogólnego , ustalacza”?
Równolegle reklama 5 G (m.in. Forbes ), z podłym „…. Chiny już pracują nad 6G …. ” . W domyśle : „Pospieszcie się , Chiny będą lepsze …. „. Co zrobiły Chiny w swoim kraju , co uczyniły swojemu środowisku , obywatelom , dlaczego wzorem ma być kraj klonujący nawet policyjne psy ( ! ) – przecież to marzenie waaadzy : WSZYSCY JEDNAKOWI , WSZYSCY NA ROZKAZ …..

Dlaczego dziennikarz będący długopisem systemu , obraża inteligencję Czytelnika , podsuwając Mu odchody jako złoto ?

Powtórzę za Znajomym : nie wiem .

I nie wiem , czemu większość uważa , że ich to wszystko nie dotyczy .

Nie wiem , czemu rodzą dzieci w świecie , dla którego nie uczynili
niczego , aby było lepiej , zdrowiej …. Nie wiem , czemu robią TO swoim dzieciom .

Słuchając nastolatków widzę , zauważają bezmiar koszmaru , jaki zgotowali im dorośli . I nie są zadowoleni . Ale nieliczni podejmują ciernistą drogę niezależnych wyborów .

„Wszystko super , świat jest piękny” ? Poniekąd . I jest wiele pięknych światów , jak chociażby w Pani Toni Doherty ratującej z narażeniem życia poparzonego koalę ( Australia ) – ONA jest i pięknym światem i cudem i wszystkim , co najlepsze .
Już można się cieszyć :” Jak dobrzy umieją być ludzie …. ” , ale …

Na drugim krańcu …. Niejaka Rebecca Sventina , znana przez Psa – wierną suczkę imieniem Casey ,( p. youtube )  radującą się na widok swej wrednej pani po 2 latach niewidzenia jej tak bardzo , że aż zemdlała . Wredna rebeca „wzruszyła się” miłością psa
równie bardzo : wróciła do Słowenii i tam kupiła… podobnego do Casey psa . Stara , wierna Sunia została na drugim kontynencie , patrząc w okno i wyjąc z żalu .

Od samego powtarzania „są piękne światy” i „jest piękna rzeczywistość” – te obszary pięknymi się nie ostaną . Albo okażą się ledwie wyspą . Miejscem izolowanym , z dostępem dla nielicznych .

Tego właśnie chcemy ?  Równania w dół ?

Kim trzeba być , by nie reagować na próby „algorytmowego zamykania ust w Internecie” ? Najpierw „treści nieodpowiednie dla dzieci” ….

Czy świat jest odpowiedni dla dzieci ?

Najpierw: nigdy nie pozwolilibyśmy oglądać dzieciom tzw. treści nieodpowiednich – włącznie z tv, gdzie jest ich pełno . Istnieją dzieci nie oglądające telewizji – filmów powszechnie dostępnych i zakwalifikowanych „dla dzieci” a pełnych przemocy , strachu , umysłowych odpadów chorego przemysłu filmowego , filmów promujących nieetyczne zachowania – dopuszczonych , legalnych jako „dla dzieci i młodzieży” . Te maluchy mają szansę na zdrowe dzieciństwo dopóki …. nie pójdą do szkoły .
W szkole poznają i telewizję i komputer . I nieraz chore pomysły nauczycieli powtarzających niewyobrażalne kretyństwa z treści zapodanych systemowo .
Porównywaliście polskie podręczniki historii ( podstawówki ) z ostatnich 20 lat ?
A … niemieckie ? :)))))))
Skomentowałoby się , ale w ten sposób nigdy nie skończę:)

Programy komputerowe odgórnie blokujące wg pewnych reguł
„rzeczy nie dla dzieci” – jak najbardziej zgoda . ALE przede wszystkim to zadanie Rodziców ! Oferowanie dzieciom takiego życia , by nie chciały sięgać po to , co nie dla nich . A … jak mają to robić rodzice , jeżeli są zbyt zajęci zarabianiem i …. telewizją ? …..

Oczywiście , jak zwykle w działaniach kojarzących się z faszyzmem , „ochrona dzieci” jest wyłącznie pretekstem . Za nią podążają bowiem ograniczenia WSZELKICH informacji spoza „jedynej słuszności” , w tym medycznej . A nuż się uda , Chinom się udało .

………………………………………………………………………………………………….

Znów o reklamach na mojej stronie , tak uparcie wstawianych , oczywiście nadal wbrew mojej woli i wiedzy , nadal reklamujących to , czego NIGDY bym nie kupiła i NIGDY nie poleciła , odznaczające się za to nachalstwem wielkim , którego żadna , względnie 🙂 normalna istota nie zaakceptuje , ponieważ narzucanie swojej obecności – cecha zwyczajnie chamska – odgórnie eliminuje pozytywną reakcję wobec narzucających się .
Chamstwo , jak nazwa wskazuje , wyklucza jakąkolwiek relację , ponieważ chamstwo porusza się wyłącznie w obrębie własnym – jest odporne na czynniki zewnętrzne , przeniknięcie zaś do świata chamstwa oznacza współdziałanie . Jedynym więc , co pozostaje , to powtórne wyrażenie braku akceptacji dla … chamstwa właśnie .
Tyle odnośnie wszelkich , niechcianych tekstów .

………………………………………………………………………………………………………

Jest i pozytyw 🙂 Nareszcie . Nareszcie Polacy ruszyli d…. w obronie Zwierząt dręczonych laboratoryjnie , o Które upominam się odkąd pamiętam , również tutaj . Jednocześnie … łycha dziegciu , bo znów to poruszenie PO protestach niemieckich dopiero – kto wzruszyłby się pisaniem nhc czy protestami pojedynczych Osób , nie , nie , w Polsce przykład musi dać ZAGRANICA . Smutne , gorzkie bardziej jeszcze . Jak gdyby naród ten uruchamiał się na sygnał jakowyś , jak gdyby z wewnątrz nic i nikt …

Najważniejszy wynik : niemieckie horrorlaboratorium – będzie zamknięte wkrótce . CO z podobnymi laboratoriami w Polsce ? Co z tamże pracującymi ludźmi ? Czy potrafią powiedzieć szczerze , gdzie
pracują ? I czy spotykają się z Waszą aprobatą ?
Na UWM Olsztyn ciągle korzysta się ze zwierząt doświadczalnych .

Czy znów ktoś z Zachodu musi urządzić akcję , żeby było kogo naśladować . Jak ze środowiskiem . Bo kiedy widzę , ileż „trendów” z Zachodu kraj przyjmuje , a za każdym razem z dumą , że „trendy” ….

Bo i ogrody miejskie i zielone ściany budynków i ule na dachach , o których , kiedy opisywałam , jak to na Zachodzie , tutaj z uśmieszkiem przyjmowano … A potem „trend” jednak . Trend – ten z ulami , jak to trend – przesadzony , powoli zagrażający … dzikim pszczołom , takoż potrzebnym .
Ciekawe zjawisko : coś , co mogło zaistnieć w Polsce samo z
siebie – bo dbanie o środowisko powinno samo z siebie wynikać , nie – być wynikiem „trendu” – MUSIAŁO być skopiowane z Zachodu , jak zawsze przesadnie . Musiały z Zachodu przyjść akcje i wytyczne i …. I znów smutno . Chociaż niby lepiej , że coś pomału w mentalności zmienia się , to przykre , że na skutek wpływów z zewnątrz , że to …..tylko  „trendy” ?

A propos „trendów” … Ponownie o Olsztynie , ponieważ jak w żadnym innym miasteczku przybyły doświadcza tam dualizmu , polegającego na koszmarnym zderzeniu pierwszych wrażeń z mroczną rzeczywistością . Ponieważ to właśnie miasteczko wydaje się – dzięki też poznanym Mieszkańcom i powierzonym sekretom – modelowym wręcz przykładem lokalesowych otchłani pełnych zależności , interesików bynajmniej nie dobra publicznego …. miejscem ,  w którym gdziekolwiek się przybyły uda , z pewnością napotka niespodzianki , niekoniecznie przyjemne . Owszem : donosicielstwo , kolesiostwo , zakulisowe rozgrywki , grabież obywatelskiego mienia , niszczenie Natury i upodlanie mieszkańców nie są obcymi zjawiskami w skali całej Polski , jednak …Osobliwa , okrutna pajęczyna ( w znacznej części intensywnie czerwona ) , oplatająca gród na bagnach może przerazić i jedyne , czego życzę nieuważnym Istotom , Które poniewczasie dostrzegły , dokąd trafiły , jest : wyprowadzka .
Jak dawnej Znajomej , imigrantce z Warszawy , szukającej przed laty „cichej , lecz miejskiej przystani …” 🙂
Ona to budzi się z pytaniem „jak mogła” . Jak mogła nie zauważyć .
Pewnie , jak i ja , tyle , że mnie udało się uniknąć osiedlenia ówdzie .

Wciąż słyszę Jej : „Drzewa wycinają . „Od rana.Nikt nie reaguje” .

Nikt nie reaguje , Kochana K., ponieważ to takie miasto .
Ponieważ wielokroć reagowałyśmy wraz z Innymi , ale było nas za mało . A sieć gęsta , błotnista i niewzruszona .

Nikt nie reaguje , ponieważ wolą słuchać p……. własnoręcznie wybranych reprezentantów beczących ” Olsztyn to miasto zielone”
( BYŁO zielone ! ) , „mamy projekty łąk kwietnych” ( trzeba było nie zaorywać starych łąk i nie wydawać milionów na nowe ! ) , „mieszkańcy mogą się realizować w projektach obywatelskich urządzania zielonych podwórek” ( to takie wentyle bezpieczeństwa, kiedy wycięto już starodrzew , zniszczono środowisko , mieszkaniec może sobie urządzić podwóreczko PRAWIE jak chce – mata ludu , też cuś możesz ) ….. „Projekty obywatelskie” – jak ochłapy , byle lud pretensji nie miał , że „nic nie może” . Co wygrało ?

Pulę zgarnął projekt dla rugbystów – nie , bym coś przeciwko , ale biorąc pod uwagę inwazyjność danego sportu – to wiele mówi o mieszkańcach . Będą też kastrowane bezdomne koty – ale NIKT nie pomoże im po kastracji , dalej będą głodne , bezdomne i – pozbawione instynktu łowieckiego – skazane na szybszą śmierć .
I nie wmówią mi „eksperci” weterynarii z tego samego gatunku , który skrobie anonimy na Kochaną Panią Ewę – cudowną dyrektor poznańskiego ZOO , jedyną Taką , pełną serca dla Zwierząt – nie wmówią , że kastracja niczego w życiu kota nie zmienia . Niektóre owszem , polować jeszcze dają radę , jednak w większości kastrowane koty zmieniają się w powolne łasuchy , a jeżeli zabieg przeprowadził „ekspert” tylko z nazwy , powikłania skutkują koszmarem .
A kastrowane/sterylizowane koty wypuszczane są od razu „po” i zostawiane samym sobie . Etyka ?

O jakiej etyce medycznej może być mowa z chwilą zaistnienia masowego podawania środków niszczących zdrowie – o potężnych efektach ubocznych ? O jakiej etyce mówimy , propagując transplantację ? Czy twórcy reklamy , w której DZIECKO twierdzi , jakoby chciało być dawcą ( czyli chciałoby wcześnie umrzeć , lub w niektórych przypadkach pokaleczyć własny organizm – nadszarpnąć poważnie zdrowie ) , są nieświadomi , co stworzyli ?
To też etyka ?

Dlaczego lekarze pchają się do stanowisk w polityce ?
Co robią tam rzemieślnicy transplantolodzy i jak szybko pojawią się nowe przepisy typu „dawaj organy bo jak nie to i tak zabierzemy „?

Co ma wspólnego z etyką ulubieniec programu Sprawa dla
Reportera , Pan Bielecki , ripostując dzielną Kobietę
( 07.11.2019) , walczącą z powodzeniem o zdrowie własne i synów ,
świadczącą najlepiej o powodzeniu metod innych niż „powszechnie uznane” , Kobietę kulturalną , mówiącą …

– Ja nie chcę atakować , nie , żebym chciała atakować …..
(polskie środowisko lekarskie/metody konwencjonalne )

Na co Pan B. :
– …. pani nie może atakować , bo się pani nie zna .

? „Ekspert” , chwilę wcześniej jasno dowodzący braku orientacji w temacie powiązanych ze sobą zaburzeń , wobec Człowieka znającego dany stan od podszewki – na własnej skórze – śmie twierdzić „pani się nie zna ” ??? Tupet (nie) do pozazdroszczenia , tupet TYPOWY tu , niestety . Etyka ? Jaka etyka ?

O etyce powstają ciągle książki , przedefiniowuje się termin teoretycznie klarowny . Co oznacza powstanie działu akademickiego pod tytułem studia animacji pamięci społecznej ? Czy nie … grzebanie w pamięci społecznej , by utrwalać jedyną słuszną wersję ?

Książki … Bardzo wkurzyła się Znajoma , kupując bez zaglądania małe białe coś o tytule kłamliwym , bo teoretycznie propagującym życie bez parabenów . Może , gdyby spojrzała na autorstwo , może włączyłaby czujność , a tak … Otrzymała pozycję teoretycznie ostrzegającą przed parabenami , innymi dodatkami w kosmetykach itd., ale praktycznie – jak często z „nauką” autorstwa medialnych pisarczyków bywa – komicznie wręcz skonstruowany absurd włoskiej admiratorki biotechu  – reklamujący sztuczniaki :)) …. Wyjątek z publikacji , godny uwagi
( z pamięci ) :
„….To, co wiemy dotychczas to fakt , że stosowanie kremów przeciwsłonecznych z pewnością zmniejsza występowanie raka kolczystokomórkowego skóry . W kwestii raka kolczystokomórkowego i czerniaka nie mamy jak na razie wystarczających danych , które pozwoliłyby nam z pewnością stwierdzić , że filtry przeciwsłoneczne im zapobiegają” .

:))))))))))) ….. Byłoby śmieszne , gdyby nie tak dogłębnie;))))) mądre;)) .
I ta „pewność”:)))) , jaką cechują się wszystkie publikacje promujące wielki przemysł ….  A … na marginesie , to co wpływałoby na zmniejszanie występowania zaburzenia w tych specyfikach : może dwutlenek tytanu ? ;)))) A może inne , cudowne chemikalia … A może reakcja na nie skóry pod wpływem słońca  ;)))))))) ?

Kontrasty …. Tytuły uwodzące prawdą , treści fałszywe , w najmniej spodziewanych tekstach przemycające reklamy szczepionek …. Wszędzie , gdzie zerknąć , a Ty się , Człowieku , odnajduj .

Nawet społeczności słowiańskie doczekały się wyśmiania osobnika przedstawiającego się „historyk” , lżącego pielęgnujących pradawne korzenie jako istoty pozbawione rozumu . Sposób, w jaki wyśmiewa obiekty wzięte na cel – standard wszystkich mu podobnych : szydzi z ludzi uważających , że „telewizja kłamie , politycy kłamią , lekarze oszukują etc.” A …. to politycy mówią prawdę ? I telewizja też , każda , wszędzie ino prawdę ? Warto zapłacić 40 złotych , aby ujrzeć czarno na białym tak naukową … prawdę;)
Panu wydrwiwaczowi gratuluję poziomu . Nie szkodzi;) , że sam boleśnie obnaża swą „wiedzę” oraz motywację do produkcji paszkwili.
Osobnik czuje się najwyraźniej lepiej i marzy , by wielbiciele Słowiańszczyzny zniknęli z powierzchni Ziemi …. Chwila : co on by , biedaczek wtedy robił ?

Etyka …. łatwo powiedzieć:)
Wkrótce opublikowana zostanie praca doktorska jednej z Pań – mam wątpliwości , jak nazwać – oficjalnie lekarek ? – o … eutanazji . Bliżej : widać w niej wręcz fascynację eutanazją . Owszem , u lekarki . Praca powstała w środowisku związanym z olsztyńskim „miejsko-wiejskim” , czyli UWM i zyskała wiele poparcia w części nie tylko stricte medycznego kociołka  – przed ukazaniem , jasne , wszak „była konsultowana” . Rzekłabym – przez niektórych wręcz oczekiwana … nie wymienię z nazwiska , powiem jedno , iż miłośnicy „rozwiązania ostatecznego” kształtują młode umysły w pełni legalnie , jako profesorowie … i wedle prawa „oczywiście etycznie” . Rozlało się przed publikacją ? Ach , w takim ciekawym miasteczku nic się nie ukryje . W tak przykładowo wręcz łudzącym atmosferą quasimiejskiej wioski … Ach … Pani Doktor oczywiście uważa się za jak najbardziej etyczną:) .

Niejednokrotnie wspominałam o potężnym kontraście między np. medialnym obrazem Olsztyna a rzeczywistym : miliony wydawane na propagandę pod wyjątkowo chucpiarskim tytułem „Olsztyn – ogród Europy” ( ??? z czego , z nowych nasadzeń hybrydowych roślinek ten „ogród ? Ktoś , kto to wymyślił , nie ma pojęcia o ogrodach Europy ) ,
powoływanie nowych komórek 😉 „zarządzających ochroną środowiska” , jak np. – prezencik z W-wy – Generalna Rada Ochrony Srodowiska  spokojnie przyglądająca się wyrzynce ostatnich starych drzew , propagowanej w spółdzielnianych gazetkach – tych samych spółdzielni , które koszą suche liście w listopadzie oraz ziemię w bijącym rekordy gorąca sierpniu , odkurzających listowie sprzętem mogącym obudzić zmarłych , nie tylko hibernujące stworzenia – jako „pielęgnacja zieleni” ….

Chucpa spółdzielniana jedno , „inspektoratowaochronyśrodowiska”
– drugie , dobijanie przyrody przez urzędy kolejne – w efekcie nie – „miasto ogród” , ale miasto-betonowy szkielet , jednak mieszkańcy …
chyba wierzą propagandzie . Inaczej przecież coś by się zmieniło ?

Bo nie dały rady pojedyncze protesty , nie dały rady pisma , jak to Pani Kornelii Polok i In. byłych (!) Pracowników UWM , nie godzących się na dramat olsztyńskiej ( więc Wszystkich )  Natury, p.
publicystyka.ngo.pl , Kornelia Polok , 29.05.2018 , a opatrzony komentarzem strony : „… tekst został nadesłany ” , czyli „to nie nasza produkcja , my nic nie wiemy , niczego nie widzieliśmy” ….
Jakie to normalne ze strony ngo , o których nieraz już , że geniusz wymyślił …

Bo trzeba geniusza , by stworzyć organizację , powiedzmy X., zajmującą się „ochroną środowiska” , w której , po dodzwonieniu się , jak to uczyniła Znajoma , usłyszała :” ??? … a , ochroną środowiska też się zajmujemy ? A , być może …. ” :))))))))))))))) I to nie żart , rozmowę nagrała .

Inna z kolei „dobroczynna fundacja” zajmująca się „ochroną dzikich ptaków” , w granty pełna , ani d…. nie ruszy na sygnał o rannych , dzikich ptakach : ” Pan przywiezie , pan złapie” .
A kiedy ” Pan przywiózł , Pan złapał „- co łatwe nie było , ptak istotnie i dziki i drapieżny , zobaczył …

KLATKI . Klatki ciasne , pełne ptaków zalęknionych , skubiących sobie pióra lub nieruchomo wpatrzonych w krzaki , ptaków w większości wyleczonych lub może nigdy nie chorych ? – nie wiem – w każdym razie – a Pan w świecie bywały , widział też inne ptasie fundacje – klatki , dzięki którym fundacja …. ma sens . KLATKI . Bo co innego ptak chory i bez szans na powrót do Natury , co innego … zniewolony .

Ale jak zarabiać bez klatek , bez pokazów , no jak ?
No skąd granciki ? A władza może powiedzieć , że „środki poszły na ochronę przyrody” ….

To mała „fundacja” , są też megaorganizacje – och , one też bardzo interesują się ochroną przyrody … Przykładem znów Znajoma , szukająca pomocy u jednej z największych „ochroniarek środowiska” – mianowicie warszawskiej prezes  x… , związanej też z partią „Zieloni” – równie kochającą przyrodę , co i pani prezes , widoczną w mediach przy wszelkiej , medialnej potrzebie ….

Owa pani prezes , niezwykle wzruszona relacją Znajomej o niszczeniu środowiska w x., kilkukrotnie zapewniła o wsparciu i podesłaniu kontaktów do zorganizowania ochrony danego miejsca ….
Podsyła;) do dziś , a to już lata wstecz 🙂

To samo w każdej organizacji „zajmującej się ochroną środowiska” , z którą kontaktowała się Znajoma . NIKOMU nie zależało . NIKOGO nie wzruszył los przyrody .

Co innego , kiedy przyjdą „trendy” . Kiedy się będzie można pokazać w tv . Granty lecą , pieniądze podatników rozchodzą się ….

Podatnik i tak wybierze tych , co „dają” . Nie ważne , że za „500plus” będzie miał 5000 minus , „rzund DAŁ” .

Tyle , jeżeli chodzi o świadomość polityczno-ekologiczną w PL .
W kraju , w którym większość wybiera oczywistą obłudę z … oczywistej obłudy , w którym większość woli podpisać się pod hipokryzją zamiast powiedzieć wprost: „Nie będzie mnie reprezentować żadna z obłud …”

Co , kto ewentualnie by cokolwiek na lepsze zmienić mógł , wszak wiadomym , jak ćmy do polityki ciągną byty najciemniejsze ?

Może Ktoś przejrzysty w swych zapatrywaniach , może Ktoś , dzięki Komu polityka stałaby się sztuką tworzenia przyjaznego miejsca na Ziemi … Może w Polsce najlepszymi zarządcami okazaliby się Ludzie pielęgnujący prastare łącza lokalności z Wszechświatem – społeczności Słowian ? Może to Oni mogliby uratować kraj ze
zgliszcz , jakich się Niektórzy nawet nie domyślają , zapatrzeni w „nowe , lepsze inwestycje” , zaangażowani w „nowe rozwiązania” …i „rosnący dobrobyt” .

Rosnący dobrobyt ?

Ktoś w tv zająknął się o zamykaniu przedsiębiorstw w warmińsko-mazurskim ? O kłopotach „Warmii” Mrągowo , o zamknięciu największego Tes*o w Olsztynie i kilkunastu sporych firm … ?
A propos – na Warmię i Mazury ( jakoś tym razem owa część Polski mi na sercu legła ) przybyli ( znów ) Chińczycy . Łakomie patrzyli na
( resztki ) lasy , pola . Będą inwestować . Będzie więcej drzew jechać do Chin , więcej upraw intensywnych na żywność dla Chin …

Ludzi wspierających biznes wyniszczenia – inaczej nazwać trudno – nie obchodzi przyszłość . Czy i kogo obchodzi ? ….

TAK . Praktycznie nie istniejącą w mediach Łomżę – miasto
pozytywne , ciepłe , miasto myślących Ludzi , skąd tylko skok w autentycznie dzikie , cudowne Podlasie : właśnie stworzono tam przestrzeń dla jeży . Tam pomyślano , by nie wyrywać murawy do samej gleby , by postawić domki dla jeży , zostawić im suche liście , wkopać tabliczki informacyjne niedoinformowanym …. żeby zachować współtowarzyszy istnienia . TO jest piękna forma humanizmu .
Po łomżyńsku .
Nie po warszawsku , nie po nibyzielonemu olsztyńsku ….

Takiej władzy życzę każdemu miastu :wrażliwej . Podobnie , jak w Mysłowicach , gdzie Pan Burmistrz nie przeląkł się czarnego kota 🙂 i przytulił Sierściaczka w urzędzie .

Ludzie mający się za „Istoty wyższe…. ” Politycy , „eksperci” różnych maści , ludzie opętani władzą i pieniądzem …. „Wyżsi” od kogo , od czego ? Od kota ratującego życie małemu pieskowi ? Od psa próbującego wynieść z pożaru kociaki ? Od konia płaczącego za drugim , zmarłym w zaprzęgu wyładowanym turystami ? …

Nie wiem , czym/kim dla Was jest „Istota wyższa” .

Jeżeli takowe istnieją …. Jeżeli już musi być hierarchia ….
Patrzę na polityczkę drącą się „zamknij mordę ….” , na lekarzy wrzeszczących „precz z antyszczepionkowcami” … , na dziennikarzy liżących rękę pełną kasy , na biznesmenów mordujących połacie Ziemi ,na nauczycieli powtarzających regułki i upierających się , że dobry uczeń to uczeń powtarzający regułki , na ludzi przesiąkniętych złem tak bardzo , że intoksykują nim już dzieci ….

Wyższości nie widzę .

Istota wyższa ? Czy ktoś , kto takie prawo jedynie sobie , kosztem innych UZURPUJE , ma zdolność utrwalenia swojego obrazu w społeczeństwie jako „istoty wyższej” ? ….

Jeżeli osiągnęliśmy jako ludzkość taki stopień degeneracji ….

OSTATNI czas , by się obudzić .

…………………………………………………………………………………………

Pytającym , jak mi się ogląda Polskę z daleka ….

Się ogląda nadal uważnie . I często z bliska , bo nie można zapomnieć miejsca , dla którego być może jest jeszcze jakaś nadzieja …

Jakkolwiek …

Komentarz z lotniska . Ktoś – niewątpliwie Polak czekający na lot do UK – w rozmowie z kumplami o pierwszym , bezwizowym lądowaniu Polaków w USA  :
„….. I , k…… , no wiecie co ? No k….. nawet się im samolot nie
sp……… ł…. „.

……………………………………………………………………………………………..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: