Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Ciąża, czyli: najważniejszy spokój:) I .. coś o suplementach dla Panów;) .

Posted by natural health consulting w dniu 5 sierpnia, 2014

Prawda, że potrafię się zmobilizować ?:)

Wczoraj jeszcze raz przyjrzałam się ilości suplementów na rynku polskim i … odpuściłam:). Gdybym była Matuzalemem:))), może dałoby radę:) ….

NIE poddałam się jednak we wszystkim, gdyż sama, widząc Przyszłe Mamy wcinające na kopy kolorowe pigułeczki, mam ochotę … wysłać Je na wycieczkę  do lasu i … potrzymać tam z tydzień co najmniej:))) …..

Gdybyż Każdy miał szansę wychować dziecko – choć w pierwszych latach – na wsi …. Na tej jeszcze do znalezienia w Polsce – dzikiej, bogatej gatunkami pierwotnymi, pełnej życia … mielibyśmy w JEDNO pokolenie zupełnie inną zdrowotność . Oczywiście, nie zakładam, że w tym czasie wszystkie rodziny pozbyłyby się wszelkich chorób, ale …ogólna odporność, budowa kośćca, czystość cery,ostrość wzroku …byłaby zauważalnie lepsza  . Nie chcę przez to powiedzieć, że dzieci „wiejskie” są ZAWSZE zdrowsze od „miejskich”:), gdyż nędza – a jest takowa na wsi polskiej, jest również i to BARDZO – prowokuje do sięgania po środki „byleprzetrwać” – co widać szczególnie we wsiach (po)pegeerowskich , w których też często fascynacja „miejską”, śmieciową konsumpcją czyni spustoszenia .  

Poprzewracało się więc …. „Miasto” ciągnie na wieś, by zdobyć upragnione, najprostsze produkty, „Wieś” ( tzn. pewna część wsi:), bo Ludzi rozsądnych tam przecież nie brak ) pędzi do miasta, żeby pochwalić się wizytą w Mc cośtam;) ……….  Pogadałam;), czas na konkret .

Najpierw jednak o suplementach sojowych, ponieważ ciągle widzę Kobiety ładujące sojowe towary i w dzieci i w siebie i …..
pisałam parę razy o nieszczęsnym nieporozumieniu ( nie śmiem twierdzić, że celowym wprowadzaniu w błąd;)) w temacie sojowym, jak i   różnicach między postaciami soi w Azji i na Zachodzie .

A że  o tym, jak się zachowuje soja w organizmie Kobiet, było … Może do wyobraźni przemówi jej działanie na … Mężczyzn:). Posłużę się wynikami badań Uni of Connecticut, do znalezienia na JACN ( Journal of the American College of Nutrition, 2013 ), prowadzonych pod kierunkiem Pana Dra W . Kraemera, wedle których … „… po dwóch tygodniach stosowania protein sojowych zmieniły się wartości/poziom SHBG, kortyzolu i … testosteronu” . Chwila … przecież Panowie pakują;) soję właśnie po to, żeby … „się napakować”;)))) ? A … testosteron ma udział i we wzroście i w reperacji ciała i tworzeniu erytrocytów i … w spaniu i działaniu systemu immunologicznego ………………….. No właśnie . Pan
Dr K. otwarcie wali w „miejski mit sojowy” i to nie byle czym, bo …. serwatką :))))))))))))…. A o zaletach serwatki mówiłam ( również tutaj ), kiedy nie było jeszcze tak dociekliwych nad nią badań 🙂

Szczegóły proszę sobie doczytać, Niecierpliwym podam jednak, że serwatka ( a za taką uznaję z mleka niepasteryzowanego, od krów pasionych na łące ) miała wyniki o niebo milsze od lansowanej 
latami sojki … BEZ negatywnych efektów ubocznych, za to z mnóstwem pozytywów .

Przy okazji .. Panom wcinającym proteiny sojowe latami i dumającym, że „coś chyba niehalo”, proponuję zerknąć jeszcze na wpisy o prostacie , bo… o niecnych;) właściwościach sojowych niespodzianek;), pisałam uparcie:) ………..

Wracając zaś do ciąży … Może okiem Wschodu ?

Wedle niego bowiem konsumowane w ciągu SIEDMIU ostatnich lat produkty tworzą naszą kondycję . Tak, jak czynniki dziedziczone po przodkach tworzą naszą … konstytucję . Chwila … aż siedem lat, by zmienić kondycję ? Zawsze jakaś szansa:)

Szansa, że kondycję można stworzyć praktycznie od nowa, a efekty wysiłków dają się obserwować codziennie … Konstytucję możemy przekształcić również, ALE tę ostatnią – o wiele wolniej i trudniej .

W ciąży … asymilujmy, co daje Natura, wraz z Jej wodą – a z nią – informację, np. wody z dobrych źródeł, wraz z Jej energią, wraz z Jej substancjami odżywczymi, jakich nie dostarczy martwy, przepuszczony przez setki maszyn towar .

  Co uda się wchłonąć naszemu organizmowi, stworzy wewnętrzne środowisko nowego życia .

Słuchajmy ciała, na co ma ochotę, ALE nie przesadzajmy z monotematycznością;) – jeżeli codziennie chcemy kiełbas … pardon, nie tędy droga . Nowe życie ma spróbować rzeczy najprostszych i złożonych … z umiarem, ma dopasować sobie smaki, musi więc … mieć z czego wybierać .

Wschód dawno już podzielił pożywienie zależnie od wpływu na ciążę i tak …

-gotowane warzywa, ziarna, fasole – „stwarzają” harmonijny metabolizm, zrównoważenie psychiczne i fizyczne, naturę intuicyjną

-owoce, soki, orzechy – emocjonalność, skłonność do osłabienia funkcji trawiennych oraz narządów reprodukcyjnych, naturę krytyczną,

-warzywa surowe i krótko gotowane – łagodność, dystans, ale i skłonność do zaburzeń układu oddechowego oraz pracy jelit

-nabiał – powolny umysł, odkładanie się tłuszczu i śluzów, formowanie torbieli, zakłócenia w funkcjonowaniu komórek, natura ospała

– mięso, jaja – upór, hardość, materializm, skłonności do zaburzeń układu trawiennego i krążenia, również formowanie guzów, natura agresywna

– słodycze, cukier – iluzoryczność, nerwowość, otyłość, skłonność do cukrzycy, chroniczne dolegliwości trawienne, zaburzenia pracy nerek, funkcji reprodukcyjnych, natura chwiejna,

-stymulanty, narkotyki etc. – zaburzenia układu wydzielniczego, układu krążenia, systemu nerwowego, rozregulowanie funkcji reprodukcyjnych ….

Proszę nie zrozumieć tego przypadkiem :”  Mamy nie jeść NICZEGO ?”;)))))

Ależ skąd . Chodzi o to, żeby nie przesadzać z jedzeniem pewnej grupy produktów , gdyż poza ziarnami i ( lepiej krótko gotowanymi ) warzywami, każda przesada może spowodować wypaczenie harmonii , w skrócie : o rozsądną różnorodność .

W życiu dorosłym … zorientujemy się, co nam pasuje bardziej .
Ale w brzuchu Matki … dobrze, gdy spróbujemy „tego i owego”:) …lepiej, kiedy przede wszystkim – z rejonu naszego urodzenia i pochodzenia .

Suplementy … „Każda Ciężarna potrzebuje wapnia”…. Ależ proszę bardzo, pod warunkiem, że roślinny- ma go np. pokrzywa, łatwo przyswajalny i bez adjuwantów:))))

Witaminy D ? Olej rybi, sok pomarańczowy ( byle nie z kartonu ) …..

Krzemionka  ? Skrzyp ( pisałam), byle nie nadużywać ……………

 A … powietrze, świeże powietrze ? Płód ( i Matka ) muszą mieć dostęp do dobrego powietrza -leśnego, górskiego, morskiego ….

Ciężarne NIE powinny za to mieć do czynienia z chemicznymi środkami czyszczącymi/piorącymi etc. , a jeżeli uznały, że muszą łykać coś kolorowego;), niech to ma jak najmniej składników, a już na pewno niech nie znajdą się na opakowaniu „acesulfa*m i spółka” ………..

9 miesięcy … DŁUGICH miesięcy . W tym czasie możecie zrobić wiele, by przyczynić się do stworzenia pięknego, nowego … świata :), ALE …. pamiętajcie też, że … istnieje coś PONAD:) ………… Ta świadomość z kolei pozwala na zachowanie niezbędnego :

SPOKOJU 🙂

 

 

 

 

 

Komentarzy 7 to “Ciąża, czyli: najważniejszy spokój:) I .. coś o suplementach dla Panów;) .”

 1. anusku said

  Witam. Czytuję pani blog od dawien dawna i nie raz wyleczyłam polecanymi metodami moje dzieci i siebie. Za każdym razem będąc w potrzebie wertuję go na nowo a odpowiedź zawsze się znajduje:) Dziękuję za to:D Mam też wielką prośbę, mój pięcioletni syn ma powiększone migdałki, pamiętam z pani wpisów, że nie należy ich usuwać, jednak nie przypominam sobie czy była jakaś alternatywa…. uciążliwe są do tego stopnia że niewyraźnie mówi i jego głos jest jakby zaflegmiony. Kilka lat temu miał problemy z katarem, który nie znikał przez ponad rok, pozbywaliśmy się nadmiaru wydzieliny (z polecenia pewnej pani doktor) odciągaczem i wodą morską, bo nie chciałam antybiotyków czy innych specjałów medycyny szkolnej. Teraz katar u niego to rzadkość, ale taki jakby zatkany nos to codzienność…. i ten zaflegmiony głos. Co robić? Dodam tylko że w domu nie ma mleka ani białego cukru, bardzo mało środków czyszczących, głównie soda.
  Serdecznie pozdrawiam

  • I ja witam i bardzo dziękuję za spojrzenie:) Och, żeby odpowiedź znalazła się zawsze, to ja bym bardzo chciała:)- niestety, cierpię na chroniczny niedosyt dzielenia się informacją objawiający się m.in. po każdym wpisie natręctwem myśli;))))) typu: ” A jeszcze to by trzeba skrobnąć i to i to jeszcze, Jezu…. przecież nie uwzględniłam TAMTEGO;)….. Proszę pamiętać o skromnej zawartości strony, będącej zaledwie ułamkiem możliwości Natury i … tym samym Człowieka:)

   Alternatywa przeważnie:) jest, ale…
   Zanim zabierzemy się za gdybanie, co jest z migdałkami ( od kiedy i czy stan nie zmienia się wcale ?, czy jest gorączka ? ), pochwała Pani Doktor, Która poleciła wodę morską – to raz, po drugie – rozumiem, że badania były i … nic nie wykazały ? Co z zatokami, Ktoś je oglądał ? A przegroda nosowa prawidłowa ? Intrygujące, że przy braku mleka i białego cukru… Czy niepokojące są „tylko „migdałki ? Kiedy były szczepionki i jakie ? Jeżeli zechce Pani wziąć to pod uwagę, spróbujemy się zastanowić, „co na rzeczy”, jutro postaram się wejść do netu, ale pojutrze „znikam” na parę dni, więc proszę o cierpliwość, pozdrawiam serdecznie .

   • anusku said

    Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Stan jest raczej niezmienny od kilku lat, przedtem myślałam, że niewyraźna mowa to sprawa wieku, czasem bywa lepiej, w lecie kiedy jeździmy do Polski na wakacje nos jest lepszy:) ale migdałki w takim samym stanie… bardzo powiększone, stykające się z języczkiem.
    Mieszkamy w Edynburgu nad morzem, więc myślałam że tu mu się polepszy… gorączki nie ma, czasem w nocy narzeka na bóle pod kolanem(w wieku lat 1,5 był leczony na zapalenie stawu kolanowego, z tym że boli go pod innym kolanem:)), ale poza tym nie choruje wcale. Badania laryngologiczne były, nic nie wykazały, o zatokach jak napomknęłam to pani Doktor ( ta sama co wodę morską zaleciła) powiedziała, że jeszcze za mały na problemy z zatokami, więc nikt ich nigdy nie oglądał. Ja od razu puściłam podejrzenie że albo zatoki albo przegroda, ze względu na geny:( ja mam krzywą przegrodę tak jak większość mojej rodziny, a mój mąż ma od dziecka problemy z zatokami, jednak pani Doktor wykluczyła, stwierdzając że jeszcze na to za mały…. Szczepionki były (zanim zmądrzałam:)) : 1 dawka polio, 1 i 2 dawka wzw b, 1 i 2 DTP, potem, gdy rozciął głowę, w wieku 2 lat jeszcze jedna, mimo, że już od kilkunastu miesięcy nie szczepiłam to pani „doktor” skutecznie mnie wystraszyła; rana była dość głęboka, zarobiona na wsi.
    Rozumiem, że nie jest Pani w stanie odpowiedzieć na każde zapytanie czy prośbę o wpis…. to oczywiste bo czas nie jest z gumy, dlatego czekam cierpliwie na odpowiedź i wskazówki:D
    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego:)
    Anka

  • Witam cieplutko, niestety, znów mam potężny tym razem poślizg z obecnością… czasami tak bywa. Proszę sobie nigdy nie wyrzucać ( „…zanim zmądrzałam”…) , że coś kiedyś zrobiła Pani „nie tak” – w ten sposób system działa, proszę więc nie przysparzać sobie wyrzutów sumienia i nie obciążać się niepotrzebnie, to BYŁO i nie wróci . Edynburg, mimo bryzy, ma też mniej miłe – jak sama Pani wie:) – wpływy środowiskowe. Proszę się nie dać straszyć – NIKT nie ma do tego prawa. Ja z kolei obawiałam się, że jeśli nie przegroda i nie zatoki, to moc… brzydka moc szczepionki. Interesuje mnie też przebieg leczenia stawu kolanowego u maleństwa – czym i jaką przyczynę stanu podano w dokumentach ? Przepraszam, na razie weszłam tu tyko po okrutnie długiej dla mnie przerwie, by odpowiedzieć Pytającym i zobaczyć, czy strona w ogóle działa:), ale tak szybko, jak mogę, wrócę i jeszcze uwzględnie Pani pytania … Odnośnie ran, nawet głębokich: naturalny miód, propolis – nalewka i obserwować, czy nie pojawiają się czerwone pręgi idące w stronę serca – wtedy na ostry dyżur. We wszystkich przypadkach, które miałam szczęście obserwować – miód ( NATURALNY, nie „kremowany” i nie „polepszany”, nagietek, ew, homeopatia ( napiszę wkrótce o tych środkach ) załatwiały sprawę bez konieczności ingerencji jakichkolwiek środków przemysłowych . Oczywiście, zawsze może się zdarzyć wyjątek no i przy ranach głębokich, tym bardziej w głowę, MUSIMY być pewni, że w środku nie doszło do poważniejszych uszkodzeń … Dziękuję bardzo za wyrozumiałość, zamelduję się niedługo …

 2. kalandrafel said

  Przepiękne!!
  Pozdrawiam

 3. Sylwia Cz said

  Dziękuję 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: