Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Odporny jak Chińczyk . Cz.27. „Szokujące” metody TCM . Oraz: Cannabis leczy. Mamy to na piśmie:) …jeszcze raz :)

Posted by natural health consulting w dniu Lipiec 30, 2014

Nawet optymalne nasycenie kraju lekarzami nie poprawi zdrowotności naszego społeczeństwa, o ile poziom oświaty zdrowotnej nie będzie stale podnoszony i wzbogacany zarówno o wartości biologiczne, jak i etyczne leczących i leczonych* …Pan Prof. Julian Aleksandrowicz

……………..

Zanim pogadamy o zdrowiu ludzkim … Jak co roku poproszę : pamiętajcie o Zwierzętach, szczególnie w upały !

Zwracajcie uwagę, czy w mieście, ale i na wsi, obok domostw/sklepów/instytucji/miejsc, w których pojawiają się bezdomne koty, ale i ptaki ( bo zwykle funkcjonują niedaleko siebie;)) – są miseczki z wodą . Jeżeli nie ma, a zachęty:), by Właściciel terenu takowe naczynia wystawił, przynieście je sami i uzupełniajcie .

Czy naprawdę do powszechnego dbania o WSPóŁISTOTY potrzeba telewizyjnej akcji ???

Bezdomne Zwierzę umierające z pragnienia na środku miasta/wsi – to hańba dla rodzaju ludzkiego, zaprzeczenie  człowieczeństwa przechodzących pomimo MAS . 

Nie czekajcie na kamery, fanfary i nagrody „za pomoc” …. Nagrodą niech będzie czyjeś życie . Pamiętajcie, że trzeba wzorców nowym pokoleniom: dzieci, widząc obojętność dorosłych, przyzwyczają się być obojętnym na wszystko  …………………………….. Czy tego chcecie ?

………………………………………………………………..

 

Polacy mają płacić więcej .

Właściwie nie ważne, za co, właściwie za wszystko … Ale jest coś, co wydaje się bezczelnym ponad miarę … I jakkolwiek bezczelność ponad miarę wydaje się signum PO-rzundum;) , TA woła o pomstę do nieba :

nie dość bowiem, że większość Polaków pracujących MUSI poddać się ingerencji w Ich strefę intymną, to znaczy „obowiązkowym badaniom lekarskim”, to jeszcze wszyscy Kierowcy ….
A jakby mało …  mają bulić WIęCEJ . Zamiast 50 zł ( nadużycie, biorąc pod uwagę zerową pożyteczność takiego badania, a zerową, ponieważ nawet  w drodze z gabinetu do samochodu może się zdarzyć nerwowość;) … a ta nerwowość doprowadzić może do np. zawału …. ), będą wysupływali 200 zł.

Będą, ponieważ raczej ….. JAK ZWYKLE, kiedy odgórnie zabierane są Im pieniądze i prawa,  nie zaprotestują SKUTECZNIE .

NIE ZAPROTESTUJą ???

CZY … JAK ZWYKLE, SAMI SOBIE BęDą WINNI ?

……………..

W tekstach o Cannabis zawarłam nieco informacji tyczących potencjału tej, niepozornej, a jednak potężnej roślinki . Tak potężnej, że 
aż zagrażającej Wielkim Koncernom:)   

Z radością podzielę się kolejnymi, bowiem badacze z Uni of East Anglia poczynili badania …. a ich wyniki mogą zobaczyć Państwo m.in. na ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24942731. w razie problemów ze stroną – najlepiej opisane w Journal of Biological Chemistry, Targeting CB2-GPR55 Receptor Heteromers Modulates Cancer Cell Signalling …. , E. Moreno, Andradas et al, lipiec 2014 .

No to .. jeszcze raz … potwierdzone działanie antynowotworowe ?

I cóż z tym zrobią biedni , Syntetyczni;) Poszukiwacze Leku na Raka ?

🙂

………………………………………………………

 TCM … proszę wybaczyć, nie sprawdzę wszystkich fabryk farmaceutyków, o które Państwo pytają w związku z chińskimi lekami ( a bywa, „lekami”) , czasami wyszperanymi w intrygujących;) zakąciach . 

Dziękuję za zaufanie, ale gdybyż do tego wyrozumiałość:) i …

rozejrzenie się po polskich łąkach, bo niejednokrotnie tutejsze zioła z powodzeniem mogą zastąpić chińskie .

Nie wszystko da się przygotować w domu, ale nie wszystko też, zrobione w fabryce będzie nam odpowiadać .

Pisząc odcinki o anemiach oczywiście nie wyczerpałam tematu, a Państwo nie dają za wygraną, nawiązując więc do możliwości domowych opiszę jeden ze środków stosowanych m.in. przy niełatwej w terapii anemii hipoplastycznej, jakkolwiek może wydać się szokującym:)

Chodzi o Placenta hominis – łożysko ludzkie, pozyskiwane na całym świecie w celach leczniczych i kosmetycznych … nie zawsze etycznie . 
W Chinach … jakkolwiek lek Tai Pan Tang Yi Pian jest produkowany od lat, Chinki potrafią użyć WŁASNYCH materiałów:) i wcale się tego nie wstydzą .

Szczególnie na wsiach, bo w miastach już coraz rzadziej, po odcięciu pępowiny łożysko myje się dokładnie, całkowicie usuwając krew .

Następnie zalewa zimną, źródlaną wodą na godzinę . Po godzinie odcedza łożysko, wodę wylewa – można do ogródka pod kwiatki:), choć Chińczycy przeważnie pozbywają się tej wody poza obszarem domostwa, znów zalewa zimną wodą i ponownie zostawia na 1 h.

Po tym czasie cedzimy, starannie czyścimy i wąchamy: jeżeli źle czuć, płuczemy DO SKUTKU . Łożysko do celów leczniczych nie ma prawa mieć nieprzyjemnego zapachu .    

Wypłukane, wyjmujemy i suszymy, może być na powietrzu . Suche – wkładamy do GLINIANEGO garnka, zalewamy zimną wodą i gotujemy, aż wypłynie na powierzchnię .

Wyjmujemy łożysko z garnka, cedzimy i … suszymy, jak grzyby: można w piekarniku na małym gazie, można w przewiewie, w gorącym, letim powietrzu . Trwa to do momentu, w którym da się utrzeć na suchusieńki proszek . Przechowywać w glinianym/ceramicznym słoiku, w suchym miejscu .

Na cóż to Chinki tak się trudzą i czemuż, wszak u Niektórych wywoła sam obraz preparacji wstrząsy i obrzydliwości;) ? 

A na tóż;), by nie musieć kupować Tai Pan … jak wyżej:), kiedy Ktoś w rodzinie ( bo fabryczne, fabrycznym, ale SWOJE – SWOIM = najbardziej odpowiadające danemu Człowiekowi, a i najczęściej – Jego rodzinie ) na przykład rozchoruje się na gruźlicę ( utrata qi płuc ), stanie się bezpłodny ( syndromy sporej utraty yang w nerkach ), jeżeli karmiącej matce zabraknie pokarmu, jeżeli Ktoś będzie wyczerpany po chorobie, wreszcie – jeżeli trafi się w domu anemik . Wtedy ….przeciętnie, co NIE oznacza, że to proporcje „jedyne słuszne” – biorą po 3-4 gramy proszku 2 do trzech razy dziennie, przy silnej anemii zaś – do 9 gram proszku …. raz do dwóch dziennie – choć Niektórzy upierają się, że i 3 razy da radę;) .

I tak, przytaczając ów pradawny, azjatycki sposób leczenia przypominam, że … czasami …. szuka się pod lasem, a znajduje … pod nosem;)

Przyjemnych dyskusji 🙂

 …………

Gdyby Komuś zaś brakowało treści o „pożytecznościach”;) Big Pharmy …

Kusi, by pojedynczo, ale po co, jeżeli doskonale ( można wybaczyć nawet reklamy PRAWIE;) wszystkiego, gdyż praca solidną i przydatną wielce ) sporządził wyciąg:) Zespół pod wodzą Pana Adamsa z
w ww.naturalnews.com/Glaxo Smith Kline fraud criminal charges. html

W skrócie: finał wspominanej tu parę razy historii pewnego koncernu ( i nie tylko TEGO ), podsumowanego wreszcie na 3 miliardy dolców za przekupstwa, mijanie się z prawdą itd., itd..

Proszę też zerknąć w adekwatne artykuły na WSJ ( Wall Street Journal ) 
w ww.wsj.com, a na naturalnews.com wrócić, by uzupełnić sobie wieści o:
w ww.naturalnews.com/Merck mumps vaccine false claim act ……

Ach … co, po wszystkim ( czy naprawdę po WSZYSTKIM ?:) uczynił GSK ? Jak to „CO”:))) – Przeprosił i wrócił do produkcji :))))))))))))))))))))))))))))))  

 

 

 

 

…………

*Prof. J. Aleksandrowicz w : „Prognozy ochrony zdrowia społeczneog do roku 1995”, Kultura polska a socjalistyczny ( ;))) system wartości . Jakkolwiek tytuł wydania może odrzucić, wartość sygnowana ręką Pana Profesora … nie mniejszą .

 

Reklamy

Komentarzy 5 to “Odporny jak Chińczyk . Cz.27. „Szokujące” metody TCM . Oraz: Cannabis leczy. Mamy to na piśmie:) …jeszcze raz :)”

 1. I ja dziękuję – dzięki Pani przypomniałam sobie, jak ogromnym jest obszar tematów „ciążowych”:) . Większość pytań Pań oczekujących dziecka dotyczy ….”konkretnych” ( w cudzysłowie, gdyż wg mnie to całe zespoły zależności )chorób, tymczasem Pani myśli, jak najlepiej zadbać o ZDROWIE . To najlepsze, co mogę usłyszeć: kiedy Człowiekowi chce się zadbać o to, co ma , a jeszcze milej, kiedy chce zadbać o zdrowie przyszłych pokoleń . A z „tematami ciążowymi” cóż, ciągle ledwie napoczęte:), więc na tym się nie skończy:) …

 2. A ja bym chciala poproscic – kiedys w przyszlosci, w wolnym czasie – o wpis o witaminach i mikroelementach sprzedawanych na rynku. Czy warto i kiedy? Obejrzalam kilka filmow o tym, jak wielkie pieniadze firmy farmaceutyczne na tym zarabiaja, ale jestem w ciazy i juz sama nie wiem – czy powinnam dostarczac organizmowi (wlasciwie dwom organizmom) cos ekstra czy nie? Bralam kwas foliowy do 15 tygodnia (zalecane 400mg), teraz od czasu do czasu biore wapn z wit.D i magnez – nie codziennie, czasami. Mialam tez kilkanascie tabletek multiwitaminowych „ciazowych” i bralam je, wlasnie sie skonczyly, narazie nic wiecej nie kupuje, ale chetnie bym przeczytala jakis komentarz na ten temat. Pozdrawiam serdecznie!

  • Kochana Pani Sylwio, dziękuję za przypomnienie, że istnieje czas wolny:))), po uważnym przyjrzeniu się „swojemu podwórku”;), stwierdzam z pewnym smuteczkiem;), iż owszem, owszem … kiedy śpię:)))) Ale żarty na bok:), m.in. w 2013 pisałam tu „Niedobór”…. żelaza …….. „, również w artykule o vit. D – napomykałam o przesadzie łykania „piguł suplementacyjnych”, również mruknęłam;) co nieco o kwasie foliowym….Domyślam się, MAŁO, ale…
   niestety, nie poczynię przeglądu suplementów obecnych na rynku, ponieważ po pierwsze, generalnie dystansuję się od tej formy przyjmowania różnych substancji – chyba, że w wyjątkowych przypadkach, po drugie – wprawdzie podsumowuję nieraz drastycznie działające leki, ale suplementy zwykle ( nie tyczy to wszystkich ) nie są aż tak niebezpieczne, po trzecie – jak Pani zauważyła, to ogromny rynek i faktycznie … RYNEK, czyli przede wszystkim: sprzedaż . Dalej upieram się, że przeważnie, wielkoprzemysłowe suplementy to m.in. niepotrzebne zakłócanie procesu metabolicznego. Przecież homeostaza jest niezwykle delikatną, a tu bombarduje się ciało nie tylko jakąś np. skoncentrowaną witaminą, ale masą adjuvantów, gdyż pardon, te pigułki nie są najczęściej:) „samą witaminką”:) Insza inszość, że ostatnio pod „suplementy” podciąga się np…. OLEJ LNIANY:))) . A to przecież pożywienie prastare:), a jakże dostarczające cenności:), jednak pożywienie i mimo, że uzupełnia w organizmie „to i owo”, równanie go w jednym rzędzie z np. multivitaminami to chyba jednak pomyłka .Niepokoi mnie to ujednolicanie pojęć .

   Po czwarte:) …jeżeli Ktoś już naprawdę nie jest w stanie nazbierać sobie tej pokrzywy czy alg:)czy wszelakich pyszności;) i się do nich dobrać:), niechże je sobie kupi, jak trzeba:)

   Dawno temu… nawet glinką się Ludzie leczyli, ale nikt jej nie sprzedawał … DO PEWNEGO CZASU:))), tzn.- kiedy
   Ktoś w niej zobaczył INTERES:)

   Przede wszystkim: gratuluję ciąży . A teraz .. mamy pełnię sezonu, Pani Sylwio … proszę korzystać z tego, co DAJE Natura bezpośrednio, bez fabrycznego przerobu… Byle nie nasączone opryskami … Tak sobie myślę, co by się Paniom w Ciąży jeszcze przydało bardziej od suplementów i .. chyba się domyślam:) O chwilkę cierpliwości proszę:), pozdrawiam serdecznie 🙂

   • Sylwia Cz said

    Dziękuję bardzo za odpowiedź, uspokoiła mnie Pani, niczego z suplementów nie będę kupować (no, poza olejem lnianym ;))) Poszukam jeszcze tych wpisów z 2013, bo jakoś umknęły mi w trakcie buszowania na Pani blogu, będę wystawiać się na słoneczko i rozejrzę się za algami.
    Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie!

    PS. No i życzę jednak żeby ten czas wolny czasem się znalazł 😉
    PS2. Nie skomentowałam tego łożyska, a w sumie temat mnie dotyczy 😉 Ale jakoś nie wyobrażam sobie żebym mogła coś takiego zrobić, nie jestem na „tym etapie” 😉

   • 🙂 Właśnie piszę cosik, ale idzie burza:))… Temat jest nie tylko we wpisach z 2013:)… niestety, jest w czym szperać:) Z algami proszę delikatnie – nie są naszym podstawowym pożywieniem:)( o polskich pisałam np. w cyklu o tarczycy ), a i proszę uważać na pochodzenie – byle nie z okolic Fukushimy …

    Czas wolny – dzięki bardzo:), kiedy się znajdzie … oj, będzie wolny, będzie:))), Pani Sylwio, sama sobie jestem winna:), w dodatku nie umiem funkcjonować bez muzyki, sztuki i całego mnóstwa zjawisk:), choćby zachwytu Naturą, więc …:)))))))
    Co do łożyska – ależ się nie dziwię:), ale … tego nie musi prać Pani:), poza tym … nie musimy robić czegoś, czego „nie czujemy”, trauma samego czynu;) może zniwelować pożytki, więc nie warto się zmuszać.

    Pozdrowienia słoneczne:) … Ma Pani w sobie to, co dla dziecka najcenniejsze: miłość.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: