Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Pasożyty ( cz.1.), czyli: w sam raz przed wyborami;))). I niestety, „matrix”;) – kontynuacja.

Posted by natural health consulting w dniu Maj 15, 2014

Zanim dotrzesz do wnętrza, przygotuj jakieś wyjście. ( arabskie )

Polowanie z nagonką trwa. Telewizja w roli psów gończych. Szkoda, że za NASZE – podatników, pieniądze. Przyciśnięci do muru Rodzice zmarłego dziecka przyznali się ( brzmi co najmniej, jakby byli winni ) do korzystania z usług Pana Znachora.

I teraz: Nie znam Pana Znachora. Jego metody – jeżeli prawdą zeznania Chętnych;) – można interpretować, hmm… Każdy na swój sposób;). Dziwi też ( mnie ustawicznie coś dziwi:)) – aczkolwiek tu nie jestem pewną, czy tak było – uzależnienie Niektórych Zwolenników tego Pana od …odwiedzin u Niego czy też Jego samego. Ale widząc tłumy uzależnionych od NFZ-u … dziwić też nie powinno :)))))))

 Głodówka u bardzo małych dzieci istotnie, nie wydaje się najlepszym sposobem leczenia. ALE WSZYSTKIEGO NIE WIEMY. Możemy jedynie łączyć wypowiedzi „świadków” i świadków oraz … gdybać. Jak też ongiś pisałam, we wszystkich profesjach, wszystkich środowiskach znajdują się zawodowcy „tacy i tacy”;). Radykalny krąg medycyny szkolnej TAK SAMO, jak środowisko zajmujących się medycyną poza systemowymi wytycznymi – NIE jest wyjątkiem.

Ale Niektóre media usiłują wmówić, że jest:)

Na dramat pytania z ekranu :” Dlaczego ludzie ufają znachorom” ? – odpowiedziałabym: „Dlaczego Ludzie ufają telewizji ? „:)

W komentarzach pod dwoma ostatnim wpisami znajdują się świetne podsumowania … rzeczywistości . I ważny film. Są tak dobre, że nie chce się niczego dodawać, z drugiej strony zaś kusi;), by umieścić te świadectwa na sztandarach i … rozmawiać, rozmawiać o nich ciągle, wszędzie, bo … TO JEST DOBRE .

Czy …nic dobrego w telewizji ? Może…;) …. Może to, że więcej jeszcze zdecyduje się ją … wyrzucić ? :)))) Wtedy informacje, jakie dziś podał podobno ( nie sprawdzałam, ale wierzę Informatorowi ) Polsat News, nie musiałyby już mieć … racji bytu, bo … nie wydarzyłyby się te fakty ? Ponieważ u Pewnej Pani Katarzyny zdiagnozowano nowotwór – koszmarną postać w dodatku, „od pierwszej biopsji”. Panią poddano chemio”terapii”, prawie że doprowadzono do ostateczności i … wtedy Pani postanowiła sprawdzić swój stan w innej placówce . Wynik: NIE BYŁA CHORA. Wcześniej nie była, bo teraz owszem – przez chemio”terapię” znalazła się w prawdziwej …… Ile jest takich przypadków ? Nie wie nikt.

Ach, właśnie, „chemo” – majowy numer „Czego nie powiedzą Ci lekarze” – zwyczajowo mnóstwo niezłych artykułów, nieco mniej;)) reklam suplementów i … zabawna reakcja Redakcji na przedruk o homeopatii … Nie wiem, nazwać już tchórzostwem czy może … zapobiegliwością?;) Bo takie odżegnywanie się od zajęcia stanowiska ” w sprawie”, to rzadko … A już tytuł: „Woda zamiast chemioterapii? Nie”:)))) Cóż, mają prawo. Nawet pod artykułem, z którego wyraźnie wynika, że homeopatia to nie sama woda :))) … a zresztą woda MA ZNACZENIE … Też mam prawo: na pytanie, „chemio”terapia” czy woda ? Odpowiem: jasne, że woda.  Byle dobra . Ale to moje zdanie . No i poza wodą jest jeszcze … homeopatia, są zioła, ćwiczenia, odżywianie, ruch, jest całe życie wewnętrzne …

Wróćmy jeszcze na chwilę do ostatniej  historii „Znachora” : fakt – wyrok – zastraszanie –  nagonka – drugi wyrok – zastraszanie …..  

Jakież to musi być straszne;) dla telewyjzji, że Pan Podejrzany nie uciekł, że dał się złapać we własnym domu … A można by odsądzić od wszystkiego;)

No to chociaż pojeździjmy po całości, po … WSZYSTKICH Znachorach;), prawda? I po Ich Zwolennikach, bo to przecież  „Ciemnogród”. Nie to, co „Jaśnie Jedyna Właściwa Nauka” … Powtarza się więc – tak, by dotarło nawet do Namiętnych Oglądaczy Seriali;)) – „Przez Znachora umarł już niejeden, umarło  już kiedyś dziecko, którym się opiekował”…..

Niech pomyślę … Jaki jest procent … na wszystkich cmentarzach … Zmarłych, Którymi opiekowała się;))) Systemowa „Służba” Zdrowia ?

W Niemczech bardzo popularna jest pewna przypowieść:

Na cmentarzu, ot – niemałym,
za wszystkim nagrobkami 
na marmurze literami
złocistymi wypisano : – tu oryginał i tłumaczenie, gdyż oryginał jest lepszy:))) :

Hier liegt in Ruhe Herr Doktor Horn.
Und alle seine Patienten liegen schon laengst vorn…. (
tu leży w pokoju Pan Doktor Horn, wszyscy jego pacjenci leżą przed nim…)

Znacie coś porównywalnego w Polsce ?;)))) A tu przecież …. nie inaczej.

ALE … telewyjzja znalazła nawet Pana Psychiatrę:))), AUTORYTET w kwestiach „Ciemnogrodu”;) oraz …. może i tożsame;) – homeopatii. Pan Psychiatra był zainteresowany głównie tym, by wyszydzić Uniwersytet Dolnośląski za otwarcie wydziału homeopatii … Kiepsko wyszło, gdyż rozgorączkowana  twarz Pana P.okraszona krzywym uśmieszkiem nie najlepiej świadczyła o stanie zdrowia … psychicznego Pana Autorytetu w Psychiatrii …

 Wiele by, jednak robaczki;) czekają. A zdecydowałam się na „robaczkową Apokalipsę”;)) nie tylko z powodu maila, nie tylko z powodu czekania tematu „robaczkowego” już czas jakiś ( bo oczywiście napisałam za mało:)), ale i … wybory idą;))) Całe stada … Pasożytów ruszą w wyścigu do unijnego stołka . Czy … w tym wyścigu są i Tacy, Których o pasożytnictwo podejrzewać trudno ? Są, są ideowcy, są Tacy, Którzy by chcieli po prostu zrobić porządek. Ale … to nie jest blog polityczny:)))) Poza tym … te wyborcze złudzenia …A dziesiątki lat … i ciągle TO SAMO ….

 Robaczki ( nazwa umowna, pozwolą Państwo ?) potraktuję najpierw ogólnie, jako, że zajęcie się każdym z osobna trwałoby … dłużej:), a dzisiaj i tak już program odmawiał posługi …

 Na pierwszy rzut:

– owsiki. Najlepsza chyba, bo nie słyszałam o reakcjach odrzucających:) i łatwo dostępna, wymieniona w komentarzu pestka dyni plus oliwa/olej rycynowy plus czosnek. Z owsikami jednakże sprawa jest o tyle nużąca, że szybko następuje samozakażanie – choćby i przez podanie rąk. Stąd: odkazić bieliznę, ubranie, gruntownie wysprzątać dom… Myć ręce, nie jeść nie mytych owoców, warzyw prosto z targu, mięsa „na promocjach”, nie próbować ich w sklepach, jeżeli nie chcemy mieć promocyjnego owsika;)

Na drugi:

– glista ludzka. Tu armatą;) jest papaya ( Carica papaya) – i pyszna i niezawodna. Jak ? Po prostu ją zjeść :)))) I jednak unikać cukru. Organizm zanieczyszczony – robale w raju;)

Na trzeci:

–  tasiemce raz;). Proszę uważać, czym nawozimy warzywniaki: jeżeli gnojówką od zarobaczonych zwierząt … rozsiewamy też tasiemca, ( ale i glistę ludzką, owsiki ..). Czym nawozić ? Można robić preparaty z roślin, można też gnojówką, byle … od czystych zwierzaków. No i nie może być w gnojówce kału ludzkiego. Tam, to dopiero siedlisko …
I proszę zwrócić uwagę na pieski w domach, żeby nie lizały przypadkiem gówienek na ulicy. OK, brzydka nazwa, ale …przepraszam – ekskrementów innych zwierzątek 🙂

Czy to oznacza, że „ze wsi jest be, bo brudne” ? Nie. Osobiście wolę ze wsi nieznane niż z „fabryki za rogiem”;)

Tasiemce nie jest ponoć łatwo wy….plenić:).  Na pytanie, czemu tak zawodne są środki chemiczne w leczeniu tasiemca, odpowiem mądrze;) – „BO TO ZŁY TASIEMIEC BYŁ”;) ALE;) … zaczynamy od diety:

Przynajmniej przez czas pozbywania się drania – parę dni, czasem już po jednym, czasem 3-4 – zero mięsa, pieczywa, mąki, ziemniaczków ( niestety) , krowiego mleka, cukru. Dużo warzyw i owoców. W menu: kiszona kapusta, soczewica, cebula, czosnek, marchewka, tarty, surowy chrzan bez śmietany. Rano: szklanka jagód surowych, garść pestek dyni. Najpierw dynia:) Bardzo dobrze żujemy. W ciągu dnia – czosnek, np. zalany ciepłym mlekiem kokosowym.  

 Lewatywa z mleka czosnkowego – tu już może być na mleku krowim… bo w lewatywie to nawet lepiej :))).

Do tego, stosowane z lubością w Szwajcarii ( tej samej, która, po badaniach rządowych homeopatii zdecydowała się nadal tę formę leczenia wspierać i śledzić jej rozwój, ale pewnie polscy Eksperci;) powiedzą, że Szwajcarzy to ciemnogród:))))))) zioła:

-aloes – 5 gramów, 20 gramów liści senesu, tyle samo waleriany ( korzeń), 30 gram mięty . Zmielić, łyżeczka do herbaty na pół szklanki wody – parzyć 10 minut, nie dopuszczać do wrzenia . Jednorazowo . Skład i proporcje są przykładowe, ta mieszanka na pewno nie nadaje się dla nadwrażliwych na poszczególne zioła i dzieciaków poniżej 10 lat – to na wszelki wypadek:), ale dzieci wiadomo, kształtujący się organizm, trzeba więc zachować potrójną ostrożność. Bywają dzieci uczulone na aloes ! A nawet – choć rzadko – na miętę .

Kurację – jeżeli nie ma pewności co do usuniętego łba tasiemca – powtórzyć.

Tasiemca może też ruszyć z posad;) sama dynia, popita oliwą, podparta lewatywami z czosnku – jeden, do dwóch dni, przy menu jak wyżej.   

Ważne: jeżeli „wyszło” -a wyjdzie na pewno, jeżeli jest, a nie „się zdaje”, tasiemiec kawałkami, musimy się upewnić, czy została wydalona jego …no nie powiem główka – łeb.

Co do Vericadisu … spotykałam się z tak różnymi opiniami na jego temat, że …muszę napisać: „różnie”:). Gdyby jeszcze zawsze na butelkach był dokładny skład – a sprzedawane są nie zawsze z opisem, czego nie pochwalam – jednak nie mam pewności, czy skład z butelki „A” jest tym samym, co w butelce „B”. Od Jednych słyszę, że działa, od Drugich, że nie. Sama nie miałam okazji próbować. Podejrzewam, że … jeżeli jest tam m.in. i korzeń mniszka i mięta i wrotycz ( ten ostatni od wieków stosowany w leczeniu robaczyc, ale u dzieci – i to powyżej 7 roku życia – BARDZO ostrożnie,  silne zioło !), to czemu miałby nie działać ? Co do piołunu … owszem, też jest na robaczyce, ale – dozowany z drobiazgowym umiarem, ostrożnie, gdyż podobnie, jak wrotycz, ma moc:) . Ważne : ani wrotyczem ani piołunem nie powinno się kurować długo . Francuscy artyści pijali owszem, absynt litrami, ale jak kończyli ….  Piołun – gorzkość gorzkości;) – to cenny dar Natury. I jak z każdą cennością należy się z nim obchodzić niezwykle delikatnie. 

 Tyle na razie. Kuracje odrobaczające – jeżeli podejrzewamy środowisko o roznoszenie, nie raz, a dwa w roku by się przydały. Chyba warto:)

 Proszę pamiętać, że podane są zaledwie informacje, nie – konkretne wskazówki :).

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: