Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

„Winni”! Jak to łatwo powiedzieć …

Posted by natural health consulting w dniu Maj 4, 2014

Przedkładajcie zawsze pewność kary nad srogość męczarni …. Beccaria, włoski prawnik

 

Media miały znowu żer .. Dwojgu Ludziom z południa Polski umarła córeczka. Media nie wiedziały jeszcze ( pewnie nie wiedzą i do tej pory ), co było przyczyną zgonu, jak wyglądało wychowanie …ale wyrok wydały: „Zagłodzili dziecko!!!”.

Jakby mało, na stronie Nowego Sącza można posłuchać nagrania z pogotowia …. Rodziców proszących o pomoc . Nie słuchałam. Najgorsze, że za głosem mediów poszedł wymiar (nie?)sprawiedliwości i wsadził Nieszczęśników do aresztu na 2 m-ce, czyniąc Ich podejrzanymi o
„znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem” i – uwaga – „nieumyślne spowodowanie śmierci”.

Nie wiem, jak Państwu, ale mnie wydają się te dwa zarzuty co najmniej niespójne.  Bo jeżeli „ze szczególnym okrucieństwem”, to umyślnie. A jeżeli nieumyślnie ( i słusznie ), to w przypadku zdrowych psychicznie Ludzi nie może być mowy o „szczególnym okrucieństwie” . Tym bardziej nie może być o nim mowy w przypadku Ludzi kochających swoje dzieci ! Tym bardziej .. nie może być o nim mowy na tle świadectw Ludzi znających to Małżeństwo, a które dotarły nawet do mnie.

Ale Oni popełnili błąd … Błąd niewybaczalny w systemie totalitarnym: wychowywali dziecko na własną rękę, bez udziału państwa.

Takie postępowanie oczywiście należy ukarać ( w oczach systemu) i system to zrobił. Nie ważne, ile tysięcy… na przestrzeni lat – nie wątpię, że milionów – dzieci zmarło w wyniku interwencji medycyny systemowej, ważną stała się JEDNA historia, co do której nie ma nawet pewności, DLACZEGO nastąpił zgon.

Bo nie wiemy: czy przez interwencję – jak niesie wieść gminna – Pana Znachora ( bo Pan Znachor nie ma prawa się mylić, to prawo ma tylko Pan Przedstawiciel Oficjalnego, Jedynie Słusznego Systemu ), czy w wyniku może jakichś poważnych wad wrodzonych … czy nagłej choroby, zabierającej dzieci i z oddziałów szpitalnych …………………….

Powodem nazwano „zagłodzenie”. Nie podano, co konkretnie, a bardzo łatwo jest powiedzieć o dziecku gorączkującym, chudym  i nie mającym apetytu – bo w gorączce apetytu się nie ma i to jest normalne ( pytanie,jak długo trwa gorączka i co, jeżeli trwa za długo – pisałam…) „zagłodzone”.
Ale czy ono naprawdę jest zagłodzone ? Nie wiemy, bo nie widzieliśmy. O wiele ważniejszym : „Rodzice nie szczepili” ! Wreszcie mamy przyczynę prześladowań Pary: Zgrzeszyli przeciwko przemysłowi szczepionkowemu !

Nie ważne, jak przemysł ów grzeszy … Ważne, że Oni zgrzeszyli. Nie ważne, co rzeczywiście było przyczyną śmierci – ważne, że „nie szczepili”.

Jaki to świetny przykład, żeby ZASTRASZYć Rodziców odmawiających szczepień … Wręcz doskonały !

świadomość rośnie … trzeba z tym coś zrobić, więc … szukamy ofiarnego kozła ! Pani Joanno, Panie Michale … stali się Państwo ofiarami ciemnogrodu w XXI wieku. Ofiarami systemu, który nie pozwala Człowiekowi na wychowywanie własnych dzieci . Ofiarami przemysłu, który pragnie uzależnić Człowieka od narodzin do śmierci…. Taka „wolność” pod nadzorem ….  

To zapewne Państwo wiedzą … I Wszyscy, Którzy postanowili dbać o własne dzieci bez szukania odpowiedzialności w administracji kraju.
Co oczywiście nie przeszkadza skorzystać z możliwości medycyny ratunkowej, jeżeli taka potrzeba zaistnieje … Ale stop …. okazało się, że samodzielność jest przeszkodą w ewentualnym szukaniu pomocy u …”służby zdrowia”. A gdyby tak powiedzieć, że instrukcje udzielone przez pogotowie nie były wystarczająco dobre ? No nie, bezczelność, prawda ? Lepiej od razu obarczyć winą Rodziców ….. W tym samym kraju, w którym masy pędzą co niedziela do kościołów, w biały dzień Normalni Ludzie są wtrącani do aresztu za to, że umarło Im dziecko !

I nie ma protestów ???

Nawet, jeżeli popełnili jakieś błędy w postępowaniu z dzieckiem … czy jego śmierć nie jest wystarczającą karą ??? Dlaczego jeszcze spadają na Nich szykany, dlaczego się Ich dręczy, dlaczego odbiera wolność ???

Pytam: GDZIE JEST DOMNIEMANIE NIEWINNOśCI ???

Pytam: JAKIE PRAWO UPOWAżNIA DO DRęCZENIA OFIAR ???

Zgoda, że śmierć jednego dziecka zmusza do reakcji. I nie usprawiedliwia tego fakt, iż na skutek stosowania najróżniejszych, systemowych – medycznych „rozwiązań” giną lub stają się kalekami miliony dzieci i dorosłych – że wspomnę przykładowo o negatywnych skutkach ubocznych farmaceutyków, nieudane operacje, ich dalsze skutki etc. 

Ale czynienie pokazówki – ZASTRASZACZA – z czyjejś tragedii – wykorzystanie ofiar, nazwanie ich winnymi  – to charakterystyczna cecha totalitaryzmów !

I ja przeciwko tak bezczelnemu i BEZKARNEMU upodlaniu Człowieka protestuję !

Pani Joanno, Panie Michale … gdziekolwiek się Państwo teraz znajdują: nie złożę kondolencji, gdyż zapewne tego Państwo nie będą w stanie poprzez ból i rozpacz przyjąć, zresztą … nikt nie jest w stanie odczuć tego, co odczuli Państwo. Ale jestem z Wami sercem i proszę, żebyście pamiętali o tym, że czeka i potrzebuje Was drugie dziecko.

W samych zarzutach jest ogromna sprzeczność . „Dowiedzenie” winy – a raczej jej wskazanie i uargumentowanie – przy niewątpliwej miłości Państwa do obojga dzieci – byłoby aktem  wyjątkowo  złej woli ze strony wymiaru „sprawiedliwości” i współczesnym „polowaniem na czarownice”.

Jeżeli obywatele Polski są wolnymi ludźmi, a tak utrzymują te same media, które czynią ich NIEWOLNYMI, to WOLNO IM wychowywać dzieci bez udziału państwa i wolno im korzystać ze służb publicznych w razie potrzeby !

 Sądzić – pisał Andre Malreaux – znaczy nie chcieć zrozumieć, bo gdyby się zrozumiało, nie chciałoby się sądzić.

Czy … byłoby słusznym, gdyby sąd nie chciał zrozumieć ?

Kara śmierci …. jest najwyższym wymiarem tu, na Ziemi, tu, wedle oficjalnych, ludzkich praw. Nie wykonuje się jej administracyjnie w Polsce. Ale właśnie na naszych oczach ona się dokonała, ba – dokonało się coś o wiele gorszego !

Bo jeszcze wyższym wyrokiem … jest śmierć Kogoś Ukochanego, a tym przecież była dla Małżeństwa Ich córeczka …

Ciekawym, iż media, po nażarciu się czyimś nieszczęściem, straciły zainteresowanie dochodzeniem PRAWDY . Zapewne ożywią się znowu, gdy zapadnie wyrok … A ja … choć pewnie to naiwność … mam nadzieję, że w procesie – jeżeli do niego dojdzie – wezmą udział prawi i mądrzy Lekarze. I że dzięki nim społeczeństwo Oskarżycieli dowie się, iż dzieci … tak, jak dorośli – czasami, mimo najlepszych starań i pomimo miłości Rodziców … umierają przedwcześnie.

I mam jeszcze jedną nadzieję – że niezawisłość Sędziów jest świadoma różnicy między smakiem krwi a wyrzutami sumienia ….

Wszystkich, Którzy spodziewali się ciągu dalszego o zdrowiu … tym razem wybaczcie .

 

Reklamy

Komentarzy 16 to “„Winni”! Jak to łatwo powiedzieć …”

 1. Beata K. said

  Witam, zapytanie o anemii wyszło od mojej siostry, byłam zalogowana, a ona rach-ciach i już napisał posta :). Jestem mamą też a więc odpowiedź dla „mnie” przyda się nie tylko siostrze.
  Chciałam napisać że o czytelników swojego bloga nie musi się Pani martwić-pewnie większość zgadza się z Pani wpisem a i przed jego pojawieniem mieliśmy takie własnie przemyślenia na temat tej sprawy.

  A w ogóle to daję świadectwo że można karmić, leczyć, wychowywać dzieci poza systemem-ale to wymaga „przebudzenia” które jest bolesne i trudne ale potem gdyż je nie śnimy (albo nie śnią za nas) też nie jest łatwo-komentarze (oczywiście „troska” i „miłość” komentujących jest tu kluczem) to najłagodniejsza forma nie-akceptacji, teraz dołączyły tego typu-oj, żeby Pani dzieci nie skończyły jak biedne dziecko z Brzeznej, sekciara i nawiedzona-to też za plecami słyszymy 🙂

  Kiedyś z tym walczyłam-przekonując, uświadamiając, wysyłając linki, artykuły-„syndrom oświeconego” 🙂 ale przestałam. Dziś oczywiście tłumaczę ale tylko temu kto poprosi o to, sam zapyta i chce posłuchać. Oczywiście duża część wysłucha i na pozór nie robi nadal nic ze swoim życiem czy życiem swoich dzieci ale wierzę że ziarno zostaje zasiane, tylko nie ten czas i nie ta pora na kiełkowanie…

  Daję za przykład swoje dzieci-2 i 7 lat-nie szczepione od urodzenia-obaj nie dawno zachorowali na różyczkę czym wzbudzili szok bo tej choroby już się prawie nie ogląda-przeszli bezboleśnie, nie jedzące pszenicy, nabiału (tylko masło prawdziwe jest w diecie)-oczywiście braków wapnia nie stwierdzono :), słodyczy sklepowych, soków, owoców egzotycznych a krajowe to tylko w sezonie i w niewielkich ilościach (też braków witaminowych nie ma!), nie podaję suplementów-np witaminy D-niemowlak karmiony piersią, codziennie na dworzu-nie dostawał kropelek nawet zimą (zgroza)-ma piękne zęby które wyszły o czasie i żadnej krzywicy, dzieci antybiotyków nie próbowały-starszy uchował się już siedem lat bez leku (pediatra który ogląda go na bilansach mówi że jest jego ulubionym pacjentem bo widzi go tak rzadko)-nawet gdy gorączkują nie podaję na obniżenie farmaceutyku, ba nawet nie mierzę temperatury.
  Za to jedzą z apetytem-wszystkie rodzaje kasz (nawet nie lubianą przez dzieci gryczaną), ryż, warzywa (ale nie surówki), ziarna (chleb rzadziej-tylko jeżeli kupię/upiekę na zakwasie), owsiankę na wodzie wciągają na śniadanie (brzmi wstrętnie-ale trzeba umieć ją ugotować-u nas wychodzi jak najlepszy budynio-deser-jest pyszna, tatuś z mamusią wrzucają wielką michę razem z dziećmi), jedzą mięso ale nie codziennie(cielęcina, indyk, młoda wołowina, rzadko kurczak, ryba-tylko gdy mam pewność gdzie pływała i co jadła-więc rzadko)-nie z sieciówek-porcje nie wielkie, najczęściej w postaci zupy i potrawek warzywno-mięsnych, słodycze robione w domu, piją herbatki ziołowe, kawę zbożową i wodę-ciepłą czyli nie w temperaturze pokojowej (ta jest zimna bo ok 20st) tylko ciała-jest różnica dla organizmu-15,16 stopni.
  A na dodatek edukuję domowo czyli systemowi edukacji też nie dałam dzieci na pożarcie. To już poszłam po całości z sekciarstwem 🙂

  Tyle że do wszystkiego podchodzę z dystansem-tak jak do medycyny konwencjonalnej tak i do alternatywnej-przepuszczam przez rozum i serce-nie wierzę ani lekarzom ani znachorom czy internetowi.

  Ufam sobie jako matce i uważam siebie za najlepszego eksperta jeżeli chodzi o MOJE dzieci.
  Nie boję się nie brać leków ale mogę pojechać na pogotowie w środku nocy gdy serce mówi mi że coś jest nie tak-nie wstydzę się że wcześniej odmówiłam leczenia a teraz biegnę po pomoc.

  Pani blog jako naprawdę wysepką w morzu internetu bardzo pomaga takim mamom jak ja mieć to zaufanie do siebie, do Matki większej od nas czyli Natury. Dziękuję.

  • Kochana Pani Beato… To ja dziękuję . Kwintesencja: „mieć zaufanie do siebie, do Matki większej od nas czyli Natury”. TEORETYCZNIE tak proste, praktycznie … przez zwały systemowego betonu jak ciężkie do zauważenia …
   Głowa … serce…dystans … odpowiedzialność … zaufanie do siebie, do Natury… Czy Ktoś próbował napisać z tego doktorat;) ? Nie sądzę… bo za proste. Więc czemu, u licha, tak trudne ?
   W Pani mailu jest i .. no właśnie: „nie ten czas, nie ta pora nie kiełkowanie”…
   Ileż razy zadawałam sobie to pytanie … I zawsze … i tak i nie;))) Paradoks wręcz, dwoistość niebezpieczna… Ale … dopóki znajduję jakieś „tak”, sieję. I Pani .. też. I tak ma być, bo ziarno to życie. Dziękuję raz jeszcze za … świadectwo, za przykład, za całokształt podejścia, za „niewstydzeniesię”:), za ….jeszcze jeden czas i miejsce. Pozdrawiam serdecznie

 2. bladymamut said

  Jeśli filmik nie pasuje do powyższego tekstu to proszę usunąć.

  Szkoła to więzienie – napisy PL
  htt ps://w w w. youtube. com/watch?v=GOhStvAJC7A

  Dzisiaj wrzuciłem na YT krótki filmik, w którym porównany jest obecny system szkolnictwa z system więziennym, bezpośrednio to nie dotyka tematu, ale w mniejszym lub większym stopniu jest skutkiem obecnego stanu rzeczy, chociaż nie jedynym.

  • PASUJE ! Pasuje do blogu, do … życia pasuje. Bardzo tylko przepraszam, że rozdzieliłam swoim zwyczajem adres mailowy ( niczego nie usuwając oczywiście, trzeba ino na piechotę wklepać:)), bo zdarza się, że jak coś DOBRE, to prędko się niedobre tamże wkradnie i resztę podgryzie;), zawsze więc proponuję zaczynać od wyszukiwarki, a już potem wiadomo, czy można oglądać bez bólu kompa;), czy nie … Oglądałam. Wygląda, że bezpieczny, umieszczę we wpisie. Jeżeli uraziłam może zbytnią przezornością, to przepraszam, ale …czekam na każdy, dobry materiał:) i pozdrawiam serdecznie, zgadzając się z przyjemnością.

   • bladymamut said

    Rozumiem, nie ma sprawy. Poniżej podam kilka materiałów jakie tłumaczyłem, albo zorganizowałem tłumaczenie:

    Poznaj swoją KUKŁĘ – napisy PL
    w ww. youtube. com/ watch?v=fUpWhJR-QbY

    Krótka animowana historyjka o tym jak powstaje twoja osobowość prawna.

    Prawda o twoim akcie urodzenia (Kanada) – napisy PL
    w w w. youtube. com/watch?v=_QWNWvZP67U

    Rozszerzona wersja filmiku powyżej

    John Gatto – Pruska Edukacja – napisy PL
    w w w. youtube. com/watch?v=va_upqFURLg

    Szkolnictwo jest odmianą adopcji. Oddajesz swe dzieci w ich najbardziej plastycznym wieku, pewnej grupie nieznajomych.
    Akceptujesz obietnicę, czasami oficjalną, częściej jednak implikowaną, że państwo poprzez swoich przedstawicieli
    wie lepiej jak wychować oraz wyedukować twoje dziecko niż ty, twoi sąsiedzi, twoi dziadkowie czy lokalne tradycje.

    Broń Masowej Instrukcji – John Gatto napisy PL
    w w w. youtube. com/watch?v=2V4gOZlE8F0

    John Taylor Gatto opisuje obecny system szkolnictwa i jego wpływ na cały świat, dlaczego giganci w biznesie wspierają obecny system szkolnictwa. Mówi też co mierzą wyniki obecnych testów, jako ocena jakości są bezwartościową, jednak mierzą coś ważnego, a mianowicie posłuszeństwo i przewidywalność oraz przyszłe dopasowanie uczniów do różnego rodzaju systemów. Jak szkoła sztucznie przedłuża okres dzieciństwa.

    Dean Clifford – napisy PL – Your Rights, Trusts, and how to enforce them Series 1
    w w w. youtube. com/watch?v=IzCF6dd9L7c

    Jeden z wykładów Deana Clifforda na temat prawa i powiernictw, pomimo, że materiał odnosi się głównie do Kanadyjskiego podwórka to można się z niego sporo dowiedzieć na temat prawa powierniczego, w jakiej roli można występować w relacji z rządem, jak te role są odwracane z powodu naszej niewiedzy, jak władza operuje na domniemaniu, o co chodzi z imieniem, jak zgadzamy się na wiele rzeczy poprzez domniemanie.

    A więc mówią, że złamałeś prawo… Jak kwestionować władze prawną
    bladymamut. wordpress. com/2014/05/13/ a-wiec-mowia-ze-zlamales-prawo-jak-kwestionowac-wladze-prawna/

    Opis książki na amazon:
    Ta mała książeczka dostarczy wam informacji i narzędzi potrzebnych do kwestionowania rzekomej władzy w sądzie i poza sądem. Adwokaci, doradcy królewscy i prawnicy z całego świata czytali i omówili zawartość z autorem i nie mogą znaleźć argumentu prawnego przeciw. Działa. Używaj tego do obrony, apelacji oraz podważania wszelkich roszczeń w stosunku do Ciebie.

    Podręcznik Globalnej Suwerenności – INDYWIDUALNA SUWERENNOŚĆ – Johny Liberty
    bladymamut. wordpress. com/2013/12/31/ podrecznik-globalnej-suwerennosci-johny-liberty/

    Można dać ludziom wszystkie narzędzia, dostęp do zasobów i rzeczy, nawet do planów budowy ich wymarzonego domu, ale bez duchowej, umysłowej i emocjonalnej suwerenności dom pozostaje niewybudowaną, nierzeczywistą ideą istniejącą w przestworzach.
    Ta praca naukowa jest dedykowana tym którzy mają pasję i żywość do wolności oraz kompetencję by tu i teraz realizować skuteczne działania.

    Podręcznik Globalnej Suwerenności – Rozdział Trzeci: Suwerenność Lokalna i Doktryna Odkrycia
    bladymamut. wordpress. com/2014/04/28/ podrecznik-globalnej-suwerennosci-rozdzial-trzeci-suwerennosc-lokalna-i-doktryna-odkrycia/

    40 lat zanim Krzysztof Kolumb postawił nogę na kontynencie Amerykańskim, Papież Mikołaj V dał pozwolenie portugalskiemu królowi Alfonsowi „na złapanie, zwyciężenie, poddanie Saracenów, Pogan i innych wrogów Chrystusa… zagarnięcie ich własności i uczynienie z nich wiecznych niewolników.”
    Tym dokumentem oraz jego poprzednikiem w prawie rzymskim („ziemia niczyja”), Papież Mikołaj wypowiedział wojnę przeciwko wszystkim Nie-Chrześcijańskim ludom na świecie.
    Po tym jak Papież Aleksander VI usłyszał o „odkryciu” Kolumba, wydał bullę Inter Cetera w 1943 (4 Maja), w której deklarował że „Katolicka wiara i religia Chrześcijańska powinna się szerzyć na świecie, a barbarzyńskie narody powinny być obalone i nawrócone.”
    Wezwał on monarchów Hiszpanii i Portugalii do podbicia i nawrócenia wszystkich nowo odkrytych terenów. W zasadzie wiązało się to z założeniem, że poganie nie mają żadnych praw.

    System Operacyjny Umysłu
    bladymamut. wordpress. com/system-operacyjny-umyslu/

    System Operacyjny Umysłu jest zsyntetyzowany z idei formalnie znany jako:
    psychoterapii psychodynamicznej, analizy transakcyjnej, psychoanalizy,
    relacji obiektów, terapii poznawczo-behawioralnej,
    dialektycznej terapii behawioralnej, psychologii pozytywnej,
    terapii interpersonalnej, terapii grupowej, terapii skoncentrowanej na rozwiązania, programowanie neurolingwistyczne ,
    psychoterapii Junga i Równowagii Nasha (Equilibrium Nash), z założeniami teorii gier oraz wielu innych.

    Mind OS (System Operacyjny Umysłu), system operacyjny ludzkiego umysłu, jest po prostu tym jak brzmi. To jest fundament, na którym zestaw informacji z każdej dziedziny ludzkiego życia może działać, tak jak programy uruchamiane w systemie operacyjnym komputera. Jednak, jak wiadomo, program może być cudownie przydatny, ale praktyczny i użyteczny na tyle na ile system operacyjny może działać.
    Mind OS – jest następną generacją samopomocy i jest jednocześnie tym, co niektórzy nazywają „Świętym Graalem” teorii psychologii. Jest to tylko kompleksowe ujednolicenie teorii i systemu, zsyntetyzowane z wszystkich byłych szkół teorii psychologii i samopomocy. Jako takie, integruje tylko najlepsze z najlepszych i sprawia, że razem pracują na wyższym poziomie przydatności do życia.
    Używa języka potocznego który dobrze znasz – słów takich jak „stres”, „zaniechanie” i „poczucie własnej wartości” i wykorzystuje diagramy(schematy) aby oszczędzać i skrystalizować jasne zrozumienie .
    Chcę zacząć epidemie osobistego samowzmacniania się.

    Pozdrawiam

   • bladymamut said

    I jeszcze to 🙂

    Leczenie próchnicy i ubytków – Ramiel Nagel (lektor PL Ivona)
    w ww. youtube. com /watch?v=KagWDZgIeUM

    Ramiel Nagel o próchnicy, ubytkach i zdrowiu zębów.

   • Taaaaak ! Dzięki wielkie za zrozumienie, ale i dary przezacne ….
    Ależ bardzo, bardzo proszę się rozgościć, witam serdecznie i zapraszam …jak zwykle:) . Dziękuję !……… i trzymam kciuki … n.:)p.s. czy wolno mi umieścić Pański blog po prawej u mnie ?

   • bladymamut said

    Ależ oczywiście. Dziękuję 🙂

  • ja dziękuję za ogrom pracy, z którego pokolenia OBY całe skorzystały …
   serdeczności 🙂

 3. kalandrafel said

  Dzień Dobry!
  Już mnie uszy bolą od komentarzy, który słyszę dokoła na temat śmierci tego biednego maleństwa. Zero współczucia tylko słowny lincz. Ale jakże się można wspaniale poczuć: oto ja, posłuszna owca systemu, robię wszystko tak, jak nakazują autorytety więc jestem bezpieczny i mogę być z siebie dumny…Eeeeee, beeee…
  Jak pięknie Pani to napisała! Jakże pięknie by mogło być, gdyby każdy z nas brał odpowiedzialność za siebie samego i nie osądzał innych dlatego, że maja inne zdanie!
  „Zanim osądzisz innych lub wygłosisz jakąś absolutną prawdę, pamiętaj, że widzisz mniej niż 1% widma spektroskopowego i słyszysz mniej niż 1% zakresu częstotliwości. Kiedy to czytasz, podróżujesz z prędkością 220 kilometrów na sekundę przez galaktykę. 90% komórek w twoim ciele posiada swoje własne mikrobowe DNA i nie są one „TOBĄ”. Atomy w twoim ciele są w 99,9999999999999999 procentach pustą przestrzenią i żaden z nich nie jest tym, z którymi się urodziłeś, ale wszystkie powstały we wnętrzu jakiejś gwiazdy. Człowiek posiada 46 chromosomów, o 2 mniej niż zwykły ziemniak. Istnienie tęczy zależy od stożkowatych fotoreceptorów w twoich oczach; dla zwierząt, które są pozbawione tych stożków, tęcza nie istnieje. Tak więc, nie patrzysz jedynie na tęczę, ty tworzysz tę tęczę. jest to dość zaskakujące, szczególnie, jeśli weźmiesz pod uwagę to, że wszystkie kolory, jakie widzisz, reprezentują mniej niż 1% widma spektroskopowego”.
  Pozdrawiam ciepło!

  • Witam cieplutko i bardzo dziękuję za podsumowanie „absolutnych prawd”…Łod;) serca się pisze….
   No właśnie, „o 2 mniej niż zwykły ziemniak”:))))))))))………Cudowne skwitowanie…Ale te …tzn.my, ludzie, Niecałkiem Ziemniaki;))))) …skąd One…tzn. …teoretycznie my;))) – biorą te niesamowitą pewność w wyrokach skazujących, OSTATECZNYCH, wyrokach na…. SAMEGO SIEBIE, bo przecież … „Try walking in my shoes….”…A nigdy nie wiadomo, w jakich shoes;) przyjdzie nam pobiegać….
   Jak ja się cieszę, że przychodzą tu …Ludzie, Których podejrzewam niecnie;) o pochodzenie pozaziemskie:)………… p.s.Nie zapomniałam, kwestia jutra…:) Pozdrawiam wiosną całą…

 4. Witam:)
  Cieszę się, że Pani poruszyła ten temat.

  Pozdrawiam cieplutko:)

 5. alinge1 said

  Bardzo dziękuję za ten wpis, brakowało mi takiego podsumowania, chociaż w swojej głowie dawno podobnie podsumowałam tę bardzo smutną historię.
  Z jednej strony jesteśmy wolnymi ludźmi, a z drugiej strony tylko nam się tak zdaje. Od czasu kiedy zdrowie ludzkie stało się przedmiotem handlu, nie można mówić o wolności. Podsumowała Pani wszystko tak, jak to ja odczuwam, mogę tylko dodać, że generalnie nie możemy nastawiać się i liczyć na inną opinię społeczną, bo przecież nasze społeczeństwo jest bardzo wygodne i kocha „powtarzalność”, bo ona jest łatwa, nie wymaga wykonania żadnej pracy. Po co dociekać czy szczepionki są warte uwagi czy nie.. przecież „wszyscy” szczepią i szczepili więc po co „rozmieniać temat na drobne” .
  Najprościej jest być konsumentem – ktoś coś nam podaje a my to „łykamy” Słucha to nasze społeczeństwo 80 reklam dziennie różnych leków i tylko dopasowuje do siebie pasujące objawy i gna do apteki, bo przecież zdrowie leży w tych pigułkach prawda ? Tylko szkoda że nie zastanawiają się jak mogli przeżyć ich przodkowie. Nasze babcie i dziadkowie to dopiero były ” nie myślące” osoby ..no bo jak oni funkcjonowali jakąkolwiek z lekko podwyższoną temperaturę bez „paracetamolu” 🙂

  Wracając do historii tych rodziców – stała się rzecz straszna, bo właśnie opisywane przeze mnie społeczeństwo już oceniło zbrodniczo tych rodziców . W mniemaniu tego „społeczeństwa” karygodne jest wychodzenie poza ramy „społeczne” . To „społeczeństwo” uważa ślepo, że lekarz zawsze ma rację, apteka to samo zdrowie, szczepienia to dobrodziejstwo. Czy naprawdę CI ludzie nie rozumieją że ich zdrowie stało się handlem. Takim samym co sprzedaż aut z salonu samochodowego jak i odzywki do włosów ?
  Wie Pani….. ja bardzo mocno muszę się pilnować w swoim społeczeństwie o czym mówię.. bo ludzie dziwią się, że nie godzę się na to aby trądzik był leczy antybiotykiem ( nr 3) . Moim dziecięcym marzeniem było zostać lekarzem, chwała Bogu że nie nim nie zostałam… bo dziś z moją wiedzą i spostrzeżeniami na świat, zostałabym z kliniki wywieziona na taczce. Gorzej że i tak mam do czynienia z osobami „schorowanymi” i często muszę znosić ich wielkie zdziwione miny, kiedy mówię aby nie ufali, nie wierzyli tylko sami szukali na własną rękę odpowiedzi.
  …a odnośnie szczepień to kolejny przykład bezmyślności społeczeństwa: ludzie nie czytają absolutnie historii, nie analizują żadnych statystyk więc nie wyciągają wniosków.
  Moje pierwsze nieszczepienia dziecka odbyło się już w 1997 r. w dobie – gdy za internet płaciło się mnóstwo pieniędzy, a łącze się ciągle rwało i nie lada to był wysiłek, aby cokolwiek rzeczowego móc przeczytać, zwłaszcza że informacje po polsku ledwo co raczkowały, więc należało siedzieć i czytać w języku obcym, aby być pewną na 100 %, że dobrze robię, to czytałam…czytałam…czytałam….analizowałam i dalej czytałam… tak długo, aż byłam przekonana że dobrze robię . Teraz dosłownie na tacy podaje się linki w internecie .( wystarczy tylko je uruchomić i poświecić czas na posłuchanie) następnie włączyć analizatora w głowie i MYŚLEĆ… czy na prawdę warto szczepić ? i tak w każdej dziedzinie… …ale po co ? Przecież najprościej jest nic nie zrobić – najprościej jest oddać to co najcenniejsze czyli „Zdrowie” w czyjeś ręce .. Po co wykonywa pracę, jak ktoś inny jest od myślenia … a jak znajdą się rodzice, którzy chcą żyć poza takim systemem, to się okazuje że są wyśmiewani, wyszydzani, oskarżani i to z najgorszego paragrafu… nazwać ich mordercami…. na to mi brak słów…

  Jeszcze sobie myślę że najbardziej karygodną rzeczą jest , że to zmarłe dziecko pochodzi z „normalnego domu” a nie z patologii. Łatwiej jest wyszydzać patologię, ale ludziom w głowie się nie mieści, że „w normalnym domu” mogą być ludzie którzy mimo wszystko żyli w bardzo dobrych warunkach, do tego kochali to dziecko, i widocznie posiadali już doświadczenie że ” medycyna totalitarna” zawiodła.. wiec skierowali swoje drogi gdzie indziej, by dziecko ratować… Proszę mi wierzyć, że gdyby mi nakazano zaszczepić dzieci, wyjechałabym z tego kraju natychmiast… . Przepraszam że się rozpisałam… Pozdrawiam serdecznie . i liczę na więcej Pani bardzo ciekawych wpisów… Anna

  • Kochana Pani Anno…przepraszam, nie mogłam sobie odmówić, by w ten sposób się zwrócić. To ja dziękuję za ogromne wsparcie, jakiego mi Pani … i zapewne Wszystkim postrzegającym podobnie – tutaj swym wpisem udzieliła … wsparcia wszelakiego rodzaju. Pani …podsumowanie – ja tylko skomentowałam, czego przemilczeć nie mogłam – jest mi nagrodą – bo to nagroda wielka, kontakt w przestrzeni bez dotyku, a jednak …. POROZUMIENIE . Proszę nie przepraszać za „rozpisanie”, to radość ogromna, to ODZEW na moje ….”Jest tam KTO? – raczej retoryczne:)….
   Jest… wiem, że jest, wiem, więc się nie poddaję…. Widzę wpisy Kochanych Ludzi, czuję, że idziemy tą drogą i widzimy te same wykroty i te same drogowskazy …. Nie musimy interpretować ich tak samo, ale je widzimy …. a jeżeli ich odczucia, ich odbiór – u Istot przecież wcześniej ze sobą teoretycznie nie związanych ( choć podobno Wszystkie Istoty jednak połączone…. ), jeżeli ten odbiór nie zakłócony ani narzuconą propagandą ani zacietrzewieniem „moja racja”…………….. serce ODDYCHA.
   Wierzę, oczywiście, wierzę Pani, jak i …wierzę W Panią. W Człowieka Prawdziwego, Który i umysłu i duszy i serca ….wolności nie pozbawił, stąd, choć złudną ta nasza ….wolność, to przecież w środku ….NIKT jej nam nie odbierze. Patrzę na wpisy Ludzi Kochanych … jakie to szczęście, że są….
   Jakie to szczęście, że mogę dla WAS pisać ….Jakie to szczęście, że budzę się i wiem, że …. może i z nas „Niedoskonałe Ziemniaki”;), jak z cudownym humorem podsumowała Kalandrafel, ale … czytając Pani zdanie po zdaniu …. i czując wspólnotę przestrzeni …jestem szczęśliwa.

   Dziękuję bardzo…..I , gdyby Pani zechciała…nie przepraszać za „rozpisanie”:), a – jeżeli wola przyjdzie … pisać..

   • alinge1 said

    Serdecznie dziękuję za tak miłe słowa.. one same dodają radości i pozwalają myśleć, że nie jestem sama, że jednak na świecie są osoby podobnie myślące 🙂
    Życzę wszystkiego najlepszego 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: