Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Rak to zwierzę. Cz.12.A właśnie marchewka:)

Posted by natural health consulting w dniu Październik 28, 2013

„Najwięcej  pacjentów onkologicznych umiera w tym kraju na chemoterapię.”
Dr Allen Levin, Uni California, „The Healing Of Cancer”.

Czy tylko w „tym” kraju?

Kiedy niedawno jakiś Pan Medyczny Fachowiec:) – ten sam zresztą, który aktualnie ostrzega przed nadmiernym zapodawaniem dzieciom antybiotyków … nie pamiętając chyba, iż sam serwował je … nie mniej nazbyt;) obficie – pokpiwał sobie z „ludzi, którzy marchewką chcą leczyć raka”, westchnęłam tylko, myśląc „nie warto komentować”.

ALE;), tak po babsku, jednak słówko napiszę.

Czy znają Państwo historię Pani Ann Cameron?

w ww.chrisbeatcancer.com – nie podaję konkretnego tekstu, gdyż cała strona wartą poczytania. ( Nie proście, żebym nie podawała „dobrych stron” publicznie, bo „korzystają wrogowie” – jeżeli Ktoś, Kto, mając brzydkie i złe zamiary, mieni się czyimkolwiek wrogiem … stanie się zdrowy – bo nienawiść to choroba –  szczęśliwy …. pojawią się w nim uczucia, które odsuną wrogość, nienawiść, złość, agresję ….. wybaczajcie i pozwólcie sercom emitować ciepło ….) Panią Cameron zdiagnozowano „na raka jelita”, 3 stadium – i w czerwcu 2012 operowano. Nie chciała chemoterapii. Polepszyło się … do listopada 2012. Kolejna diagnoza: rak płuca… i rak jelita, stadium 4. Więc metastazy ( o ich nie do końca oczywistej naturze wspominałam ). Lekarze oświadczyli pacjentce: „2-3 lata życia”. I zalecili „chemo”, bo „radioterapia nie ma sensu”. Mąż Pani Cameron zmarł „na raka płuc”, biorąc … około 20 leków. Wdowa wyciągnęła wniosek … Pomógł też … przypadek? Poznała bowiem Pana R. Cole’a, ten z kolei wyleczył się z raka jelita pijąc codziennie  sok z 5 funtów marchewki. Zaczęła 17. października, litrem soku dziennie. Raz w miesiącu odstawiała sok na 2-3 dni. Nie przyjęła ani chemo-ani radio”terapii”. Jadła jak zawsze. 27 października badania … „Powiększone węzły chłonne, 2 szybko rozwijające się tumory – 2,5 x 0,8 w płucach”. 7 stycznia 2013 – po 8 tygodniach kuracji – następne badania. Tumory już nie rosły. One się … kurczyły. Węzły też wracały do normalnych rozmiarów. 4.miesiąc kuracji: węzły w porządku. 8.miesiąc kuracji – zdrowa.

Duńczycy, Anglicy posiadają ciekawe badania właściwości substancji zawartych w marchewkach, m.in. falcarinolu:), ale …  jak to brzmi, prawda? Po jednej stronie: RAK, po drugiej … marchewka. Noż niepoważnie jakoś?  

Falkarinol … alkohol nienasycony:))))) …. Proszę zerknąć: Morten Kobaek-Larsen, L.P.Christensen, W.Vach i in. – Inhibitory Effects of Feeding with Carrots or (-)-Falcarinol on Development of Azoxymethane -Induced Preneoplastic Lesions in the Rat Colon…, JAFCH, 53 (5), 2005. Falcarinol – goszczący także w żeńszeniu i … bluszczu ( tu – uważać proszę, bluszcz nie jest roślinką do „normalnego jedzenia”, aby cokolwiek go spożytkować ( najlepiej zewnętrznie lub – jeżeli wewn. to homeopatycznie, nawet przy jego cięciu można zaskoczyć się;) uczuleniem!), „może redukować ryzyko rozwoju raka”. „Może”. No to najwyraźniej u Pani Cameron zredukował:)  

w ww.curecancercells.com … Strona nie mniej interesująca od wyżej podanej.

„Zwykła marchewka” więc? – powie Ktoś rozczarowany …. „I nawet nie opatentowana”? „Po 2, 50 za kilogram”? „Nie, to niemożliwe…… „. Liczę się i z takimi komentarzami. Nie będę też z nimi polemizować, wszak Każdy ma prawo wypowiedzi.

Przypomnę: od początku -i tu, w sieci – od początku działalności blogowej – przytaczam słowa Największych – „Niech lek będzie pożywieniem, a pożywienie – lekiem…..”, „To jest lekiem, co leczy……………….” i … proszę, by NAJPIERW zainteresować się tym, co spożywamy. Wyciągam z przydroży „chwasty”, które wcale chwastami nie są, kładę na stoł i … co z nimi uczynicie, to już Wasza sprawa. Cieszę się bardzo, iż temat podejmuje coraz więcej ludzi. Może już niedługo nikt nie będzie drwił z „szaleńców jedzących liście łopianu i pokrzywy…..”?

Mimo wszystko coś szepcze, iż to nie będzie takie łatwe ….

Korzystając z tematu …. jeszcze małe co nieco na temat chemio”terapii”, mianowicie studia publikowane w „Nature”, acz nie tylko – 
w ww.nature.com/treatment-induced damage to the tumor microenvironment promotes prostate cancer therapy resistance thorugh WNT 16B ( stali Czytelnicy będą pamiętać uwagi nt WNT ….będą? ), dociekliwym polecam przeczytanie CAŁEGO panelu, na „full access”,  
w ww.cancerresearchuk.org z 03.08.2012,
w ww.cancertutor.com/chemospill/deathbydoctoring4.html … i in.

Badacze z Fred Hutchinson Cancer Cent./ Seattle odkryli ( zaprawdę, trzeba było wielkiej przenikliwości i jeszcze więcej kasy;) …ale niech tam, chwała Im )….. zechcieli zauważyć i opublikować, iż „chemo” zwyczajnie szkodzi zdrowym komórkom i uruchamia proces owocujący produkcją ….komórek rakowych.

Jak bardzo je do tego pobudza? „Trzydziestokrotnie”. ( Cancer Research, UK). Tamże: „To umożliwia komórkom tumoru wzrost, wnikanie w komórki i kreowanie oporności na chemioterapię”.

Coś jeszcze? One rosną szybciej niż … przed „chemo”.

Rezultaty wspomnianych badań opisują mechanizm, przez który toksyczne genowo terapie, serwowane cyklicznie, mogą wzmóc późniejszą rezystencję na leczenie. ( w ww.nature.com/nm/journal/v18/n9/full/nm.2890.html -Abstract)

Czy ja coś proponuję?

Jedynie lekturę i … myślenie.  Zdrówka 🙂

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: