Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Rak to zwierzę. Cz. 11. Dlaczego znów kurkuma? Szpiczak mnogi – myeloma multiplex.

Posted by natural health consulting w dniu Październik 2, 2013

Zdrowie jest takim stopniem zaawansowania choroby, który zezwala podołać mym codziennym zajęciom.  … 🙂 F.Nietzsche

Ukazało się pismo „O czym lekarze ci nie powiedzą”. Jeszcze jakoś tak wstydliwie ukrywane pomiędzy setkami reklamam leków …seriali…. ciuchów … Ale JEST. To nic, że i tam ….polecają suplementy:))))) …A niechże:)… Ale polska wersja „What Doctors doesn’t tell you” , strona w ww.wddty.com – weszła na półki i mam nadzieję, że mimo ceny – 12 złotych – będzie tam stałym gościem… Bo warto!

Teraz zaś …

Ponieważ coraz częściej przenikają z mediów „alarmujące dane o szpiczaku” … no i panika w narodzie gwarantowana, bo „CO TO JEST I DLACZEGO TAKIE GROźNE?”….

Proszę nie posądzać mnie zbyt pochopnie o lenistwo:) – jednakże, tym razem, zamiast rozwodzić się (chociaż KUSI ….:)) nad definicją, pochodzeniem samego terminu medycznego oraz PRZYCZYNAMI …. myeloma multiplex, opowiem o pewnych badaniach.

Uni VCU – Virginia Commonwealth University opublikowało, tekst rozniósł się echem obszernym … nie dość niestety, by dotarł do lamentujących: „szpiczaka leczy się ciężko, długo i …. „- proszę wybaczyć, przemilczę to ostatnie.

Kiedy już zapoznają się Państwo z tekstem np. na – tam w b.przystępnej formie – w ww.myelomabeacon.com/ curcumin_ and _multiple_myeloma_preclinical…. – proszę przeanalizować go … jeszcze raz. Przy tym – zatrzymać się nad słowami Prof. Shijun Zhanga: „….Curcumin, ALSO activ against cancers……” .

Sprawdzano bowiem działanie tzw. hybryd molekułowych, jaśniej: sprzężono np. kurkuminę z … thalidomidem. Tak, tym samym thalidomidem … Prawda, że niełatwo odpuścić coś, co tak dobrze sprzedawało się swego czasu? ….. Testowano więc ów ( nie tylko ów) kombinat ;)) na komórkach tumoru … z powalającym;) ponoć skutkiem. Pozytywnym. Dalej?

„Thalidomid zaburza mikrośrodowisko komórek tumoru w szpiku…. (….) Kurkumina, też czynna wobec raka, jest jednakże – przez niewielką rozpuszczalność w wodzie – ograniczona w swym działaniu …(….) Ale tak cytotoksyczność, jak i rozpuszczalność – poprzez kombinację ( w hybrydowych molekułach)  z thalidomidem – wzrasta…..”. ( Dr. Grant, Prof. Zhang i in.)

Mamy więc … lek ….  „superkurkumę”? Oczywiście, nie neguję „wzrostu cytotoksyczności” i reszty, ale ….. być może Państwo pamiętają? Kurkuma plus czarny pieprz, koniecznie podgrzana, koniecznie z dodatkiem dobrego tłuszczu …. CZY MUSI BYć THALIDOMID ???!

Dopóki kurkuma dostępna i niedroga ….. smacznego życzę.

Reklamy

Komentarze 2 to “Rak to zwierzę. Cz. 11. Dlaczego znów kurkuma? Szpiczak mnogi – myeloma multiplex.”

 1. kalandrafel said

  Kurkuma u nas w każdym daniu, w towarzystwie wymaganym. Pytanei tylko: czy aby na pewno tak ‚sklepowa” kurkuma godna zaufania jest? Ktoś, gdzieś, kiedyś…że prawdziwą to się z Indii powinno przywozić, a ta nasza to jakieś zeskrobiny…. Pozdrawiam i dziękuję za kolejny wspaniały wpis:-)

  • Witam cieplutko:) Nie musi być w każdym, przerwę od niej też sobie można poczynić – jak ze wszystkim:) Przyznam, że używam kurkumy i „prosto z Indii” , i z Niemiec – aczkolwiek i tam bywają kurkumowe osobliwości;))) – to kiedy sprzedawcy chcą „podkręcić” wygląd lub intensywność, a co nagminnie zdarza się w Polsce. ALE nie gardzę i tą nabytą nad Wisłą. Tylko … testuję różne, np. jeszcze niedawno pewna, dobrze zasiedziała na rynku firma, całkiem niezła zresztą, sprzedawała kurkumę z …glutaminianem sodu. Noż ….. ciśnie się brzydkie słowo. Teraz widzę ( bo mam na nich oko:))), zrezygnowali z tego dodatku, ale …. ciągle sprawdzam smak, barwę … aromat. Bywają, jak celnie to Pani ujęła – i „zeskrobiny”:))), ale i całkiem przyjemne treści 🙂
   Mimo pewnej … nierówności;))))))))) towaru, Ludzie korzystający i z dostępnej w PL kurkumy jednak twierdzą, że działa, więc …. 🙂
   Pozdrawiam… A wpis nie byłby … nie byłby w ogóle:), gdyby nie … Ludzie, Którzy chcą czytać, więc …. Dziękuję 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: