Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Słabości płucz pokrzywą, a zagryź warzuchą;)… I drobiazg nt. gruźlicy.

Posted by natural health consulting w dniu Wrzesień 19, 2013

Pani Stanisława ( pozdrawiam serdecznie ) , wywołując pokrzywę :), uruchomiła cały kalejdoskop powiązań:)…. Bo pokrzywa – Urtica dioica – ziółko wszędobylskie, ciągle lekceważone; widzę zapaleńców wyrywających ją z korzeniami, palących toksycznym zajzajerem …. i nie czujących, że odbierają sobie szansę na prawdziwą dobroczynność; dla siebie, dla swej rodziny, dla … środowiska, gdyż pokrzywa jest wspaniałym nawozem, odpowiednio spreparowana – nie da szansy niepożądanym ( czy naprawdę? ) roślinkom wokół „pięknych rabatek” … bywa, odstraszy miłośników zaglądania za cudze płoty;) ….

A to ostatni czas, żeby nasuszyć ( od jutra!) młodych pokrzyw, jeżeli nie zdążyliśmy w maju, żeby uraczyć się ich sokiem, zrobić sałatkę etc. Zeby jesiennie oczyścić krew, spłukać zmęczenie, usunąć toksyny …

Straszy się gruźlicą … Dobrze, jeżeli INFORMUJE (nie – straszy!), ale, abstrahując od PRZYCZYN, o których sporo pisałam,  czemu przy tym nie opowiedzieć o aktualnych pozytywach? Bo Ludzie z Einstein College of Medicine, NY badali mechanizm, w jaki sposób gruźlica staje się odporną na antbyiotyki. Wprawdzie nie tylko oni i nie zmienia to niczego w treściach, którymi się z Państwem dzieliłam, ale dodaje …. nadziei. Zajmowano się głównie MDR-Tb, czyli multiresistent Tuberculosis. Więcej znajdą Państwo na w ww.einstein.yu.edu/ study finds Vit C can… , na w ww.npr.org/A troubling rise in a drug resistant Tuberculosis, 
w ww. torontosun.com/There should be no debate on health benefits of vitamin c, w ww.stoptb.org ……

Owszem, pamiętam, co mówiłam o Vit C. …i podtrzymuję, tzn: żeby już w te chwili ( co nie oznacza „nigdy”, nie, nie:))  nie wracać do samego zagadnienia istoty witamin, nadal upieram się, że najlepszymi dla nas są jej formy NATURALNE, przyjmowane w pożywieniu naturalnym. A sumując ów wątek: okazało się, że w leczeniu gruźlicy, szczególnie antbyiotykoopornej, bardzo pomocną może być …witaminka C.

A żeby nie było ZA optymistycznie ;)….. proszę korzystać z dostępnych roślin o jej wysokiej zawartości i nie oczekiwać, że Ktoś ją Państwu zapisze „na gruźlicę”, a NFZ pokryje koszty:)

Nie oczekiwać – przynajmniej nie przy istniejącym systemie – tak, jak nie spodziewać się wzmianki o niej przy rozmowie o polio. Ponieważ … dawno, dawno temu;) …. Pan Dr Fred R. Klenner, Lekarz z powołania, ale i mózg adekwatny, zauważył, jak dobrze można leczyć vitaminą C … polio. ALE przemysł …. zauważył, jak dobrze można sprzedawać szczepionki ………………..

Pan Dr Klenner – jeden z „ojców” medycyny ortomolekularnej ( uwaga – w moim rankingu znajduje się ona nie wcześniej niż, mniej więcej na 6 miejscu, ale jest na pewno lepsza od bombardowania ludzi megadawkami trucizn ) skutecznie leczył prostymi środkami poliomyelithis. Do czasu uruchomienia industrii szczepionkowej, po którym już tylko wysłuchiwał drwin, oskarżeń … aż do śmierci. Przy okazji, proszę sobie poczytać np. w ww.orthomolecular.org.

A że zaczęłam od pokrzywy …Jest sobie o wiele skromniejsze ziółko – warzucha lekarska* 🙂 – Cochlearia officinalis, najwięcej szczęścia w poszukiwaniach jej będą mieli mieszkańcy woj. zach.pomorskiego, ale widziałam ją też po trochu w całej Polsce ….. Ciemnozielone listki – nawet teraz, a gdy ją przykryjemy leciutko, i w zimie – obdarowują nas dobrodziejskim sokiem. Niepozorne białe kwiatki ( jemy listki, kwiatki nie są tak smaczne, ale ….wedle ochoty:) ), aby je znaleźć, koniecznie najpierw DOKŁADNIE obejrzeć w albumach zielarskich lub necie proszę!  Czemu ona? Ma mnóstwo witaminy C. Taki żywy;) jedzonek zanim chłody skażą;)  nas na kiszoną kapustę :)))))………………….

Warzucha również oczyszcza krew, stymuluje wątróbkę, odżywia wszechstronnie i łagodnie. Kapitalny jest twaróg z warzuchą.

Do następnego zobaczenia :)… I proszę zobaczyć, co może uczynić właściwa wzmianka ( jeszcze raz dziękuję, Pani Stanisławo!) o właściwym czasie …..:)

*Oczywiście, jak w przypadku każdej innej roślinki, proszę przestrzegać zwyczajowego, ostrożnościowego ….. po prostu BHP :)))) i pamiętać, iż każdy próbuje na własną odpowiedzialność …… Tak, pokrzywę też :))))))))))))) … bo ona …. ojej, „ona piecze!”, jak powiedziała mi kiedyś pewna Panienka z bólem i pretensją ;)………………

Reklamy

Komentarze 2 to “Słabości płucz pokrzywą, a zagryź warzuchą;)… I drobiazg nt. gruźlicy.”

  1. Tak, tak właściwa wzmianka i działa w obie strony, poczytałam o ziółku… jak to się odmienia warzusze (?) i znalazłam odpowiedż na moje problemy z pękającymi naczyńkami krwionośnymi – braki witaminy C. Kiedyś już Ktoś podpowiadał mi o witaminie C ale tu już czarno na białym napisano o zależności.
    Ja niestety cały czas tak jakoś pwierzchownie, ehh….
    Teraz jeszcze muszę znaleść roślinkę a z tego co widzę łatwo chyba nie będzie. Idę po dziką różę, gdyby ją drobniutko pokroić to można chyba do sałatki dorzucić.
    Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

    • Pani Stanisławo, chyba warzusze:), ważne, żeby znaleźć:), ALE – jeżeli vit. C to teraz najpewniej właśnie dzika róża, o czym Pani doskonale wie, ale i rokitnik już do zbierania i … natka pietruszki poczciwej:) – to wszystko Pani zna, …tylko ….oj, przypilnować się, zmobilizować – o, to gorzej:), …Ale wie Pani co? O kruchych naczynkach tyle Osób prosiło, że uwzględnię wkrótce, bo i już kolejka na to przyjdzie …zapewne w powiązaniu z czym innym:), ale będzie 🙂 Dziękuję również i najserdeczniejsze pozdrowienia:)A z dzikiej róży to proszę i suszu sobie narobić- na herbatkę w zimie, i nalewki – zalać – może być 60% alkohol, ale i 40% da radę:) będzie wspaniały wzmacniacz…. po parę kropelek:), na surowo zaś najlepiej, jasne, do twarożku,do miodu …jeść, ile da się….

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: