Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Stwardnienie rozsiane: kaprysy pęcherza, cz.10.I słówko o prostacie.

Posted by natural health consulting w dniu Luty 22, 2013

Nie wiem, skąd się wzięły na mojej stronie reklamy, nie podoba mi się to i nie mam z tym nic wspólnego poza faktem, że NIEPROSZONE znalazły się na mojej stronie. Nikt nie pytał o zdanie, czy mam coś przeciwko: MAM. Nikt nie uzyskał mojej zgody, nigdy jej nie wyraziłam i nie wyrażę, ponieważ ta strona nie służy biznesowi.
Niestety, jedyne, co mogę zrobić, to otwarcie oprotestować i uprzedzić: nie korzystałam, nie skorzystam i nie mam zamiaru sprawdzać, czy strony, pliki etc. są bezpieczne. Jeżeli skorzystają z nich Państwo, to wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

I coś jeszcze: na pewno nigdy nie wesprę i nie polecę usług żadnej z firm bezczelnie wpychających się na moje …na czyjekolwiek podwórko bez akceptacji gospodarza.

—————————————————————————————
Drodzy MS-Chorzy, nie zapomniałam o Was, jest ciąg dalszy, a że „nazbierało się”,
będzie nie tylko o Was, za to… dla Was:)

To prawda, pominęłam  problem pęcherzowy …mówicie jednak zwykle o jednym, a TO wygląda różnie….

Najczęściej przy MS mamy do czynienia z:

-częstomoczem, co jednak może być „prawie normalne”, jeżeli dużo pijecie,

-pęcherzem nadaktywnym (np.bardzo chce oddać mocz, ale… trzyma….)

-nazwałabym…imperatywnym;), tzn. „każe”;) udać się biegiem do toalety, ale okazjonalnie nie wytrzymuje i… I wtedy pytacie, co z tym fantem…..

Abyśmy lepiej zrozumieli, skąd takie zachowanie…Ponieważ Niektórzy boją się, że to „coś poważniejszego, może rak…..” . Ludzie??? Ile razy mam pisać…..  STRACH NIE POMAGA!

Popatrzcie tylko…. Opróżnianie pęcherza regulowane jest przez 2 centra, jedno z nich na dole rdzenia kręgowego (sakralne), drugie – w pniu mózgu…Zaraz Ktoś krzyknie o kortykalnym – lobus paracentralis…… :)))))))))

Sakralne funkcjonuje odruchowo, kiedy zbierze się odpowiednia ilość uryny…pęcherz wygląda wtedy trochę, jak gumowa piłeczka;)…widać, gdzie płyn. Wraz z rozwojem człowieka w kontroli oddawania moczu ma coraz więcej do powiedzenia centrum z pnia mózgowego…owo jest w stanie hamować wypływ moczu tak długo, aż znajdziemy odpowiednie do tego miejsce.  Najlepiej działanie tego pierwszego – sakralnego – widzimy u niemowląt: sikają, nie pytając, czy można i już ;))))

Oba centra połączone są nerwami …. Znów proszę się przyjrzeć rdzeniowi kręgowemu….

Jeżeli ogniska MS znajdują się właśnie tam, w rdzeniu…. Staje się jasnym, skąd zaburzenia w funkcjonowaniu pęcherza.

Jako, że nerwowe sterowanie opróżnienia pęcherza następuje przeważnie przez parasymphaticus, więc część wegetat.systemu nerw., odpowiedzialnego za odprężenie, spokój, pozwala nam to określić remedia…W medycynie szkolnej stosuje się tzw.parasympatykolityki = środki hamujące parasymphaticum … może nawet… wyłączające….?

W medycynie naturalnej pomyślelibyśmy raczej o nawłoci, o właściwościach której niewątpliwie wiedziała firma, która stworzyła krople Inconturina SR, stosowane tak przy „imperatywnym” pęcherzu, jak i przy jego słabości.

Uwaga – jakkolwiek nawłoć – Solidago virgaurea jest składnikiem preparatów (stos. m.in. przy problemach z pęcherzem) homeopatycznych, jak i tradycyjnych, ziołowych, nie możemy zapominać, że w tradycyjnych – np. naparach – działa łagodnie moczopędnie …. 

Kończąc temat problemów pęcherzowych przy SM…jest coś jeszcze: Niektórzy mają uczucie, iż mocz pozostał tam, gdzie nie powinien, czyli: niby „już”, ale jednak nie do końca.

To rzadkie, spotykane w zaawansowanym SM, przy ognisku znajdującym się około sakralnego centrum – wybaczcie skrót – „pęcherzowego”(p.wyżej).

Niestety, takie zaburzenie dodatkowo stwarza ryzyko infekcji – chodzi o tzw.zwrotne zaleganie moczu ….proszę zerknąć jeszcze we wpis o dializach….

Abstrahując od specyfików szpitalnych … pestki dyni. 2 łyżki dziennie, rano i wieczorem, najlepiej tak świeże, jak możliwe, jeszcze lepiej polskie, ale … no właśnie, Ktoś widział w handlu polskie ziarna dyni, słonecznika??? Wszędzie chińskie, bułgarskie ….. Paranoja!

Widziałam nawet chińskie pestki z nadrukiem „żywność ekologiczna”, „organiczna”! Nie sądzę, żeby sprzedawca choć raz był w Chinach i oglądał „ekologiczne” uprawy dyni …….

—————

Zanim zapomnę o prostacie:

Pismo The Prostate, 17.Jan.2013, badania z Fred Hutchinson Cancer Res.Centre…. 
poszukujące odpowiedzi na pytania o wpływ żywności głęboko smażonej na powstanie nowotworów prostaty …ale nie tylko prostaty, jednak….

Przebadano 1549 osób ze stwierdzonym nowotworem prost. i 1492 zdrowych, porównywano sposób odżywiania …. Wnioski:ryzyko wzrostu ryzyka raka p. o 30-37% zaobserwowano u osób jedzących co najmniej raz w tygodniu produkty głęboko smażone. (dostępne też na w ww.ncbi.nlm.nih.gov./Consumption of deep-fried food and risk of prostate cancer…) O akrylamidach Państwo słyszeli, o AGEs – advanced glycation endproducts, powiązanych z chronicznymi zapaleniami ….

Właściwie studia nie dały jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego to ryzyko tak wzrosło … Ale poznać je chyba nie zaszkodzi? Proszę pamiętać, że poza smażeniem – nie mówię, żeby całkiem z niego zrezygnować – ale nie musimy zdawać się chyba na smażonki z „niewiadomojakiegotłuszczu”? – istnieje jeszcze gotowanie, duszenie, pieczenie ……:)))) Wszystkiego w miarę, Drodzy Państwo …..:)

Reklamy

Komentarze 3 to “Stwardnienie rozsiane: kaprysy pęcherza, cz.10.I słówko o prostacie.”

  1. kalandrafel said

    Dzień Dobry! jestem Pani fanką, czytam całego bloga, ale jest tego tak dużo, że chyba musze urlop wziąc 🙂 Cudny jest, kopalnia wiedzy i ostoja dla mojego zgłodniałego PRAWDY zdrowotnej serca. I oczywiście, mam pytanie: jak sprawić, aby lepiej wchłaniać żelazo. mam koleżankę, która zmaga się z problemem od lat, szprycuje się czyms tam, ale pomaga na krótko. Wiem, że witamina C wspomaga, ale co jeszcze można robić? Po akupunkturze(5 sesji) miała dobry wynik, ale po miesiączce – znowu w dół. Jak można pomóc? Byłabym wdzięczna za wzmiankę jakąś przy okazji lub podpowiedzenie, czy gdzies juz o tym bylo, bo nie wiem, kiedy się przekopię przez wszystko.Serdecznie dziekuję i pozdrawiam

    • Witam :), Pani pytanie „zbiegło się” z zagadnieniami poruszanymi przez wiele Ciężarnych, stąd efekt:)
      O żelazie pisałam niewiele, stąd mam nadzieję, aktualny post pozwoli Pani Koleżance na spokojnie zastanowić się, czy rzeczywiście ma Fe za mało, czy może nieco osobliwe podejście do organizmu…..Serdecznie pozdrawiam:))

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: