Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Gronkowiec i spółka wygrywają w cuglach;)

Posted by natural health consulting w dniu Luty 5, 2013

Po pierwsze – stały rozwój.
Po drugie – stały upadek.
Po trzecie – postępowanie w przód na mniej więcej równym poziomie.
(Immanuel Kant, próbujący odpowiedzieć na pytanie, czy ludzkość kroczy ku lepszemu. Najwyraźniej, niewątpliwie wielki Myśliciel, nie wziął pod uwagę drogi czwartej: Kroków wstecz, do gorszego i najgorszego… Kroków, jakie np. człowiek wybrał zrzucając bomby na Hiroshimę…….. ) 

Prośby o wpisy na temat ciężkich zakażeń zdają się dominować pomiędzy tymi, w których opisują Państwo problemy z zaburzeniami już ujętymi – nawet wielokrotnie – w treści blogu.  Przy okazji nadmieniam, iż „gronkowce&spółka”;), podobnie, jak zapalenie wątroby, SM, borelioza, nowotwory pojawiały się tutaj nie raz, zanim więc Państwo napiszą „chciałbym wiedzieć, co pani sądzi o….”, proszę sięgnąć do archiwum.
Przypomnę też, że, jak pisałam, żaden z tematów nie został zakończony i nie sądzę, by było to kiedykolwiek możliwym, ponieważ mnogość tak postaci różnych zaburzeń, jak i metod oraz środków ich traktowania przewyższa wszelkie czasowe, ale i „pojemnościowe” możliwości człowieka….Co z kolei nie może zniechęcać do odpowiedzialności za własne i bliskich życie oraz do nauki, przeciwnie: powinno wręcz mobilizować, gdyż ZAWSZE znajdzie się coś, o czym nie wiedzieliśmy…..

To właśnie jest w medycynie fascynujące: każdorazowo element poznania, nie – taśma, mechanika i komputerowe obliczenia, ale wieczne zmiany, relacje, wpływy … TAJEMNICE życia. Z ich odkrywania…. smakowania….. nic nie powinno i nikt nie powinien nas zwolnić. Chyba, że …. wybieramy byt robota.

———–

Podobnie, jak we wpisie m.in. o sepsie, w jednym z komentarzy wspomniałam o wpływie olejków na gronkowce, w tym s.aureus – złocistego. Teraz nieco szczegółów – jak zwykle z nadzieją, że skłoni owo Państwa do owocnych poszukiwań.

Od ok.1969 Francja nie ustaje w badaniach nad właściwościami naturalnych olejków roślinnych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu mikrobiologicznego. Ale to Francja:)))))) U nas bierze się antybiotyk i……

Być może więc liczba pytań o Staphyloccus aureus ma mi po prostu przypomnieć, że temat należy uaktualnić.

Krótko więc – zwracam uwagę na wpisy poprzednie, jest tam sporo o roślinach wspomagających organizm w przypadku wszelakich infekcji – znów o gronkowcach.

Bodaj w 1995 Pani Dr K.Shupe – Recksecker (Uni Dallas), zaintrygowana wartością Aloe vera, poprowadziła badania, skutkujące zaskakującym dla wielu nieobeznanych z medycyną naturalną „szokiem”;) : otóż badane mikroby padały (o ile pamiętam, do 99,1 %w ciągu zaledwie 24 godzin, w wyniku ekspozycji na 85% ekstrakt Aloe vera.

Proszę sobie wyszukać w necie, Antimicrobial agents isolated from aloe vera…… .

Aloes – tam, skąd pochodzi, zawsze stanowił lwią część „apteczki ludu”, wysoko cenił go Ks. Kneipp…. Fakt, iż naukowcy stopniowo przyznają roślinom należną im cenność…. jest  pożądanym, niestety…. nie zawsze się dobrze kończy, gdyż zachłanność, dążność do opatentowania elementów Natury …NIE MA GRANIC. Czy Państwo wiedzieli, że zachodnie koncerny farmaceutyczne przyznają gratyfikacje pracownikom za ….kursy u ludowych zielarzy, szamanów? Ba – chętnie płacą szamanom za wiedzę bezpośrednio, np.na sympozjach….
Byłoby ok, gdyby nie … wszystko, co potem:

-wmawianie ludziom, że „samemu nie wolno się leczyć”, że „prawo ma jedynie specjalista”,

-blokowanie dostępu do naturalnych zasobów środków leczniczych i wroga propaganda w stylu „zioła mogą jedynie wspomóc leczenie, ale nie leczyć”:)))))))))))))))))))))))))))

Ciekawe, czym leczono tysiące lat:)))))))))))))))))) Sulfonamidami made in jaskinia ?

-patentowanie wyizolowanych substancji, by zaraz wciągnąć roślinę na listę „niebezpiecznych”=uniemożliwić Innym korzystanie z niej, w najlepszym wypadku odstraszyć,

-masowe niszczenie połaci Natury w żądzy pozyskania roślin …..  

-wreszcie wrzucenie do jednego worka szamanów, uzdrowicieli ze zwykłymi oszustami (których niestety nie brak) i pogardliwe określenie jednym: „przestępcy” plus dumne oświadczenie: „EKSPERCI TO MY I lepiej nam za to płaćcie, bo jak nie……”

Myśląc o gronkowcach, nasuwa mi się tymianek. Niedoceniany u nas…. A olejek zawiera przeciętnie nie mniej niż 25-45% różnych fenoli – o nich z kolei pisałam w znaczeniu wpływu na …infekcje. Uwaga – proszę nigdy nie stosować doustnie olejku tymiankowego bez ogromnego ( nieomal do ilości śladowych) rozcieńczenia – bezpośrednio, wewnętrznie – podtruwa tarczycę ( mamy wówczas tzw.tyreotoksykozę, której nie musimy się obawiać np. inhalując – parę kropli na wrzątek i wdychamy lub spożywając świeży tymianek w potrawach). Dodatkowo muszę uzupełnić, iż do tej pory w niektórych krajach używa się jednak olejku LUB kryształków tymolowych przeciw pasożytom – nie polecam tak drastycznej metody, są łagodniejsze i nie mniej skuteczne. Ważne: chcąc skorzystać z olejku, musimy mieć pewność, że jest naturalny, w innym przypadku lepiej sięgnąć po świeże/suszone ziele.

Weźmy teraz np. propolis – również i u nas, dostępny wszędzie, gdzie pszczoły:
w lecznictwie od co najmniej 6000 lat! Medycyna szkolna ciągle nie może się do niego dobrać tak, by pozostał do jej wyłącznej dyspozycji, ale biorąc pod uwagę wymieranie owadów …. Proszę się tą cenną substancją zainteresować.

 Propolis stosowano przy oryginalnych wręcz schorzeniach, wtedy, gdy „nic już nie pomagało”. Uwaga – w Polsce pochylili się nad nim jednak w Akademii Med. w Krakowie …. i co było do przewidzenia, opatentowano sposób otrzymywania czystego ekstraktu z „kitu pszczelego”, nie zapominając, że „EEP = etanolowy ekstrakt propolisu winien być stosowany pod nadzorem lekarza”. 🙂

Czy w narodzie zanikła chęć do sporządzania ekstraktów … może mniej czystych ;), a może i nie? A skąd. Do tej pory Wiejskie Babcie robią:

-propolis na spirytusie ( opisywałam)

-propolis na mleku – dla dzieci i Staruszków

-emulsję spirytusowo-wodną, można rzec -dla „bojących”;) … I chwała Im za to!

Dlaczego o propolisie przy gronkowcu? A proszę sobie już odpowiedzieć na to pytanie samemu:)

P.S. Przy słabej trzustce, wrzodach żołądka nie należy używać alkoholu, ewentualnie – zależy od stanu trzustki – w niewielkich, iście leczniczych ilościach. Tutaj doskonałym towarzyszem propolisu jest niezawodne siemię lniane, wspominane tu wielokrotnie.

I jeszcze: przy triadzie: wrzody żołądka, dwunastnicy, gronkowce… NAJPIERW zatroszczmy się o zmianę trybu życia, wewnętrzny spokój i odżywianie. Bez tego ani rusz.

————-

Przepraszam, że zbiorowo:

Czy mi wiadomo, że powstała strona, na której znajdują się bliźniaczo wręcz podobne artykuły i czy mam z tym coś wspólnego, a jeżeli nie, to ja na to?:)

1.Teraz już mi wiadomo.

2.Podobieństwa tam dobrze widoczne są kwestią uczciwości Autorów, nic mi więc do tego.

3.Przyznaję: troszkę trudno jest mi odczuć wspólnotę z tym Państwem, szczególnie zaś z widocznym dążeniem do reklamy konkretnych produktów, ale owszem, czuję ją z fragmentami tekstów :))))))

4.Jeżeli takie „numery” przyczynią się jednak w jakikolwiek sposób do szerzenia właściwych informacji, to proszę dostrzec również stronę dobrą i …nie zawracać mi głowy takimi drobiazgami :), Dziękuję 🙂

Reklamy

Komentarze 2 to “Gronkowiec i spółka wygrywają w cuglach;)”

 1. Witam!
  Dziekuję za oczekiwany wpis. Gapa ze mnie, bo nie podziękowałam za zestaw ćwiczeń na oczy. Dzięki nim nie musiałam kupić nowych okularów i mogę znów czytać książki -:).
  Dziękuję za utwierdzanie w słuszności decyzji odnośnie leczenia, szczepień, mammografii, przeszczepów. Dziękuję za Pani obecność tutaj.

  • Witam, Pani Stanisławo,

   serdecznie dziękuję za dobre słowo. Odnośnie ćwiczeń na oczy …to zaledwie część sporego programu treningowego, który postaram się przedstawić w kolejnych odcinkach, jakkolwiek istotnie, u Osób, Które nigdy nie ćwiczyły oczu, mogą przynieść i stosowane w części, dość szybką poprawę. Mam też nadzieję niedługo kontynuować wpisy o zakażeniach, wątrobie etc.
   Przy okazji, a nuż będzie przyczynek do inspiracji;)…zwykle obawiam się wskazywać Specjalistów, z prostej przyczyny: nie mogę być odpowiedzialna za Ich postępowanie- ale przyszedł mi do głowy Człowiek, o Którym wiem wiele dobrego: Pan Doktor Janusz Kołodziejczyk, lekarz teoretycznie „od klawiterapii”, jednak bardzo wszechstronny …i po prostu mądry. Myślę, że warto zapoznać się i z Jego oglądem medycyny – w necie ma stronę w ww.klawiterapia-kolodziejczyk.pl – przynajmniej taką pamiętam, może w międzyczasie powstały jeszcze inne.
   Bardzo doceniam trzeźwość spojrzenia, jakiej domyślam się w podejściu do metod współczesnej medycyny …Jest książka ….”Cień Hipokratesa”, Newmana…to znaczy wiem, że została już wydana po polsku, ale jej nigdzie nie widziałam:)))…. Myślę, że to bardzo dobra lektura dla Wszystkich Otwartych Umysłów…. Serdecznie pozdrawiam, do następnego, Pani Stanisławo….

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: