Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Nasze drogie …. BARDZO drogie nerki, czyli: BigBiz Dializa.

Posted by natural health consulting w dniu Styczeń 22, 2013

Wysoki odsetek zgonów nie leży w obszarze odpowiedzialności przemysłu….
Pan Profesor Klaus Friedrich K…… Kto? Proszę najpierw przeczytać do końca:)  

Ileż słów padło tu o nerkach: że cenne, że „specjalnej troski”, że wrażliwe, że …. i wszystko to prawda. Ale nadal nie wszyscy cenią je dostatecznie, poza tym … los przydarza czasem nieszczęście i wówczas słychać TO: „Konieczna dializa”- dialysis – rozpuszczanie więc, rozdzielanie …. Nie wdając się zanadto w klasyfikację dializ ( podstawowo rzekłszy: extrakorporalna-hemodializa i intrakorporalna- dializa otrzewnowa) można rozumieć pod owym … „pranie krwi”. Zabieg umożliwiający usunięcie produktów przemiany materii, które z jakichś powodów nie mogą(?) być usunięte inaczej, przywrócenie balansu płynowego …

Z dializą mamy do czynienia w chronicznych i ostrych niewydolnościach nerek, jakkolwiek w podręcznikach medycznych znajdą Państwo cały arsenał przypadków obocznych, czy też podporządkowanych/nadrzędnych zakłóconemu funkcjonowaniu nerek, w których dializę się zaleca…. często „się” zaleca. Mimo negatywnych działań ubocznych, mimo statystyk powikłań, mimo nadwyrężania budżetu niejednokrotnie bardzo ubogich pacjentów, nie mówiąc o przeciętnych podatnikach, mimo w końcu …. metody jak najbardziej medycyny szkolnej, tyle, że konserwatywnej i …. przerażająco nieznanej …. A może….. niechętnie dopuszczanej do świadomości pacjentów?

Bo…. tego samego zdania jest pewien Pan Profesor …. za chwilę szczegóły:) –  niezwykły lekarz, który po przejściu na emeryturę wciąż nie może zrozumieć, dlaczego Szanowni Koledzy i Koleżanki ani mrukną Chorym, za których podobno czują się odpowiedzialni, że dializa to nie jest zawsze ten niezbędny wybór……

A zaczęło się dawno temu:), w klinice za górami i za lasami;), w której Pan Profesor leczył Człowieka ze strajkującymi;) nerkami – nawiasem mówiąc – po operacji kamieni. Człowiek nie mógł oddawać moczu… Pan Profesor pierw usiłował załatwić sprawę diuretykami ( leki moczopędne), ale to się czasami nie udaje….. W takich wypadkach płyny gromadzą się nogach…. potem wzbierają aż do płuc, gdzie duszą….. Wzrasta też poziom mocznika, kreatyniny … zatrucie gotowe. Kwaśnieją tkanki, krew …to, co normalnie było wydalane z moczem – ładuje się w całe ciało……

Powstaje acydoza – kwasica.

Pan Profesor spróbował ją zneutralizować…
Latami pracował nad dializą, metodą drogą i nieprzyjemną, po raz pierwszy zastosowaną w 1924 przez Dra Haasa, po raz następny w 1945 roku w Holandii, przez Dra Kolffa – któren to ją spopularyzował. W BRD dializowanie jednego pacjenta miesięcznie to jakieś 1000 euro, w Polsce niedługo będzie podobnie, w każdym razie przemysł sprzętu do dializ ma się świetnie, co rzadko można rzec o mających z nim „przyjemność” Pacjentach.

Niektórzy przechodzą regularne „prania krwi”, do tego dochodzą „przypadki” nagłe …
Bo przy cukrzycy, przy zawałach, przy ciężkich oparzeniach, wypadkach …. Bywa, niewydolność nerek rozpoznawana jest za późno. Nie może dziwić, iż Chory, znajdując się w powyżej opisanym stanie ( kwasica, niemożność oddania moczu) odbiera dializę jako istne błogosławieństwo, nic, że 3-4 razy w tygodniu po parę godzin pod szlauchy, nic, że obciążony(tak, tak) organizm, że możliwe infekcje, spadek ciśnienia, bóle głowy….zaburzenia pracy serca…..

Pan Profesor sią starał. Podał „intensywnemu”;) pacjentowi standardowy roztwór: 8,4% Natrium bicarbonicum ….  
Niestety, przeoczył, iż klema na przewodzie infuzyjnym pozostała otwarta i w miejsce ilości „podręcznikowych” popłynęło więcej …. Również podręcznikowo uważa się owo za bardzo niebezpieczne, przerażony Profesor zmierzył szybciutko wartości … pH uryny i .. dopiero-co kwaśna uryna miała pH …. 8,0 .
Tam musiało więc być Natrium bi… ( skrótowo w BRD ochrzczone NaBi 🙂 .

O męko Dobrego Lekarza …..: „Próbowałem wydalić diuretykiem nadmiar NaBi, ale ku memu zdziwieniu „otworzyły się” nerkowe „śluzy” i pacjent w ciągu 24 godzin wysikał ….. 20 litrów moczu!…….. Dializa była już niepotrzebna….. ”

Doszło więc do uruchomienia procesu opisanego w …. 1949 roku przez Dra Roberta Franklina Pittsa, niesłusznie zapomnianego, a znanego swych czasów z wybitnej wiedzy o funkcjonowaniu nerek. Proces ten pomógł Panu Profesorowi w latach 1974-2000 zaoszczędzić dializy 300 pacjentom…. Nawet tygrysowi z cyrku w Hodenhagen k.Hannoveru 🙂 Oczywistym, iż o swoich spostrzeżeniach poinformował medyczny świat. BEZ ODZEWU.

Robił więc eksperymenty na szczurach, z wspaniałym skutkiem … też powiadomił …. BEZ ODZEWU.

Czy ta metoda wymagała jakiegoś szczególnego wysiłku od lekarza, bo może to było przyczyną – nie bójmy się nazwać – niechęci wobec prac Profesora? Nieszczególnie: trzeba sprawdzać owszem, wartości laboratoryjne krwi i moczu (przecież i tak wypadałoby ), potem zaś … indywidualnie wyliczyć ilości oraz jakość doprowadzanego płynu, przy czym w stanach chronicznych wystarcza przyjmowanie doustne …..  Ups???

Jak to? I nie potrzeba maszyny …. ? Ano nie.

Proszę zerknąć na stronę Fresenius Medical Care produkującego dializatory …. Prawda, że imponująca? Prawda, że imponujące ….. obroty? Ba – regularny wzrost dochodów …. Proszę się przespacerować na stronę w ww.fmc-ag.com, jest wprawdzie i polska –
w ww.fmc.pl, ale nie oczekiwałabym po niej zbyt wiele …….  

Ależ skąd, nie krytykuję firmy, zaledwie  podziwiam skuteczność …. No i rzecz jasna jej sprzęcik bywa niezbędnym, nie da się zaprzeczyć …. Jeszcze lukratywniejsze są zresztą przeszczepy, ale o handlu organami chyba….. wszyscy……….  wiedzą?

A … ścieki z dializ, uwalniające wysoce toksyczną postać chloru….. dokąd one podążają? Rozpływają się w niebycie? A kiedy się czyści dializatory, jakiż to zielonożółty gaz………? Jeżeli będą Państwo mieli kiedyś możliwość pogadania z Ludźmi zajmującymi się ww., proszę dopytać…. W BRD wiele zdradza ATV – Abwassertechnische Vereinigung, a zdradza, ponieważ Pracownicy …. no właśnie: ciężko znaleźć do tego chętnych rdzennych obywateli Bundesrepublik…..

Tymczasem …. Czysta, bezpieczna, nie zatruwająca środowiska metoda Pana Profesora była przedstawiana na wszelkich sympozjach nefrologicznych i mniej nefrologicznych;) i …. NIC .

Czy może jej Autor nie jest dostatecznie lekarzem? 😉 Ależ … studia w Paryżu, Aberdeen, Frankfurcie – gdzie założył centrum … dializ:) z aparatami własnego autorstwa, na których jednakże nie chciał zbijać majątku…. W 1970 roku otrzymał profesurę Uni Utah …. Na Tech.Uni Muenchen rechts der Isar stworzył  Nefrologiczne Centrum Dializ i Transplantacji …..
Ale nie przestawał poszukiwać metod lepszych, zdrowszych, bezpieczniejszych, zawsze pragnął PO PIERWSZE NIE SZKODZIC …… Czas przedstawić Pana Profesora: Klaus Friedrich Kopp, ur. w 1935 wspaniały nefrolog ( w ww.kf-kopp.de ) …. Może wypadałoby przedstawić Jego postać również aex cathedra na medycznych uniwersytetach w Polsce ? 

————————————————–

P.S. A propos kwasic;), to bardzo mi miło, że właściwości  m.in. sody oczyszczonej ( podkreślam: OCZYSZCZONEJ !!!) nie są już w PL  tematem: „tylkociasteczkowym”;),
A jednak naród nie śpi :))))) ……… Gdybyż jeszcze zechciał poprawić odżywianie, bo…. nie można „zakwaszać i odkwaszać” bez końca…….ani bez skutków ubocznych.      

——————————

strona Pana Profesora K.F. Koppa : w ww.kf-kopp.de   Proszę uważnie wstukiwać podany adres!

 w ww.the-aps.org

w ww.bundesverband-niere.de

kapitalny materiał do poczytania na temat NaBi, myślę, że inspirujący, w każdym razie jeszcze jeden punkt widzenia :
w ww.anaesthesie-aktuell.com/Natrium -Bicarbonat und die Laktazidose

Reklamy

Komentarze 2 to “Nasze drogie …. BARDZO drogie nerki, czyli: BigBiz Dializa.”

 1. Witam!
  Proszę coś na temat gronkowca złocistego.
  Moja córka wykańcza się, wypróbowała już chyba wszystkie zioła, jakiś czas jest poprawa a później znów gorzej. Ma wrzody na żołądku, dwunastnicy i grzybicę i licho wie co jeszcze.
  Boję się, że sama tego nie wyleczy mimo całego zaangażowania
  a nie znam sensownego lekarza od przyczyn, który spojrzy całościowo i wysłucha wszystkiego. Dietą wyprowadziła swoje dziecko z „alergii” na wszystko, dietą i ziołami wyleczyła męża z „wrodzonej” wady serca, niestety sobie nie umie pomóc.
  Proszę;
  Serdecznie pozdrawiam
  Stanisława

  • Witam serdecznie,

   Pani Stanisławo, króciutko najpierw, gdyż już po północy:): na razie proszę przeanalizować to:
   na uniwersytecie Stanford i Dallas robiono b.dokładne badania działania olejków roślinnych-NATURALNYCH- na Staphylococcus aureus (gronk.złoc.), tam też mają potwierdzenia pięknego spektrum działania ( bo nie tylko na tego gronkowca) np.olejku herbacianego – UWAGA – wyłącznie ZEWNęTRZNIE!, tymiankowego, sandałowego i lawendowego. To od zewnątrz, aczkolwiek lawendowy można sobie inhalować (kropelki na parę, plus jedna kropla tymiankowego), przed snem, gdyż lawenda koi i …może uśpić:). Ale a propos Uniwerystetu Dallas – tam z kolei, przypominam sobie, świetnie wyniki w leczeniu gronkowcego horroru i to tego multi resistent dawał Aloe vera, więc dobrze znany aloes- wewnętrznie, ale i zewnętrznie. Tutaj – proszę sprawdzić reakcje organizmu na aloes,nie każdemu on odpowiada ( też pisałam, podobnie, jak o działaniu olejku tymiankowego na gronkowce).
   Tak przewlekły obraz, o jakim Pani pisze, wymaga dokładniejszej obserwacji, ale jako, iż ostatnio w ogóle nie jestem w stanie odpisywać na maile (pozwoliłam też sobie, ze względu na dyskrecję, zachować Pani adres do mojej wiedzy, jeżeli chce Pani go jednak upublicznić, oczywiście przywrócę), opowiem o gronkowcu w jednym z wpisów głównych, myślę, że niedługo.
   W międzyczasie proszę zwrócić uwagę w odżywianiu Córki na:
   żurawiny i kurkumę (koniecznie).
   Napar z tymianku też nie jest „od rzeczy”, ale i świeży tymianek dodany do masła czy sałatki – wszędzie proszę sprawdzać tolerancję Córki na dane produkty.
   KONIECZNIE proszę przeanalizować wpis o grzybicach i zerknąć na tam wymienione metody. Odnośnie wrzodów na żołądku- w pierwszej kolejności siemię lniane, łyżeczka parzona wodą-wrzątkiem, pita na lekko ciepło, na czczo, 3 razy dziennie. Proszę też znaleźć wpisy na temat trzustki-są na pewno:)
   W razie, gdyby interesowała Panią homeopatia, proszę się doinformować nt. Staphylococcus aureus D8, czy też Globuli Staphylococcinum – preparaty stosowane w Niemczech (ale odważni polscy Farmaceuci też interesują się homeopatią i czasami nawet sprzedają:)) od jakichś 50 lat, z powodzeniem mimo, iż homeo działa najlepiej, kiedy dopasowana indywidualnie.
   Pozdrawiam, dziękuję, proszę o cierpliwość.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: