Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Imbir górą . Słodkiego cyklu cz.3.

Posted by natural health consulting w dniu Wrzesień 19, 2012

Krótko , bo zanim Niektórzy przekopią się przez zwykłe tu owijki 😉 może skoczyć im poziom cukru 😉 … w jedną lub drugą stronę .

Mamy czarno na białym : imbir ( Zingiber officinalis ) reguluje poziom cukru  – badania prowadził Pan Profesor Basil Roufogalis z Uni Sydney , a wystarczająco pisze o nich Institut Ranke – Heinemann /Australi.-Neuseeland.
Hochschulverband , przedrukowany m.in.na stronie ww w.idw-online.de , „Ingwer hilft bei Diabetes ” ( imbir pomaga przy cukrzycy ) .

W poprzednich odcinkach wymieniłam sporo roślinnych pomocy , więc zaskoczenia działaniem imbiru nie będzie , jednak pragnę zwrócić uwagę na formę podania tak wspaniałych wyników , potwierdzających jedynie wiedzę medycyny chińskiej czy Ayurvedy : autorzy artykułów piszą już tylko o ” szczególnych częściach imbiru ” , w których znaleziono „substancje korzystnie wpływające na poziom cukru” . Te szczególne części to korzeń 🙂 … czy „substancje korzystnie ..” = gingerole znajdują się może tylko w jakiejś określonej części korzenia ? Nie .

Ale „szczególne części ” , czytaj :” tylko my wiemy , w których i zaraz zrobimy wam z tego ekstrakt ” . Już zrobili … Toż „tylko Oni ” wiedzą , co w tym imbirze leczy ….

Tak więc niedługo zostaniemy zaszczyceni „nowym” (???)  lekiem na cukrzycę . Oczywiście mają Państwo się prawo ucieszyć …. W  radości proszę nie zapominać , iż ten ciekawy korzonek dostępny jest nieomal wszędzie …. jeszcze bez recepty 🙂 , po ca.10 zł. za kilogram .

Co z tymi , którzy cukrzycy nie mają , ale imbir lubią ? Przypominam , że po pierwsze należy dawkować go rozsądnie – jak każdą przyprawę , ale nadal przyda się m.in . w mdłościach migrenowych  , przypadłościach lokomocyjnych , przeziębieniu , czy tendencji do zakrzepów , ponieważ wciąż jest świetnym -lepszym nawet od czosnku i cebulki – lekiem przeciwzakrzepowym ( uwaga – to oznacza , że nie powinno się go spożywać przed operacjami i przy okresach słabej krzepliwości krwi , krwawieniach ) , co zbadano w latach …. osiemdziesiątych 🙂

Dziwne 😉 … tyle lat , a wciąż zamiast tabletek imbirowych , głogowych , olejku z wiesiołka , szkolna medycyna celuje w przeciętne zakrzepy przed wszystkim aspir ….

Miłej lektury podanej stronki życzę .

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: