Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Czyja wina , czyli : śmierć 3 x dziennie .

Posted by natural health consulting w dniu Wrzesień 2, 2012

Współczesna medycyna jest negacją zdrowia . Nie jest zorganizowaną tak , by zdrowiu służyła , ale by służyć samej sobie ,  sobie jako  i n s t y t u c j i. Uczyniła chorymi więcej aniżeli jest w stanie leczyć .   I. Illich

Są tematy , o których nie wystarczy raz , ba – których  nigdy dosyć , a niestety nigdy , ponieważ mimo krążących już obifcie informacji , Ludzie wciąż TO robią : dobrowolnie , chętnie kupują śmiercionośne substancje i równie dobrowolnie je spożywają , ALE potem pretensje : „chory/a , niech leczą ….. „.I „leczą „.

Nieznośna głupota  brzmi zawsze tak samo : „nie mam czasu czytać etykietek” , „a kto by tam zrozumiał o co chodzi w tych teflonowych powłokach” , „dopuścili do użytku , się nadaje ” , ” a na czym mam gotować” , „a przecież Pan/i Doktor przepisali , a oni się znają na rzeczy no i nie mogą tak , patrząc w oczy , życzyć mi źle …. ” . Kto CHCE tak rozumieć rzeczywistość , kto się tym zadowala – jego sprawa , niech jednak później nie wyje , że „państwo nie dało na leczenie , a płaciłem …. ” . Państwo już dawno jego pieniądze przeżarło , przetraciło na najnowsze limuzyny i aparat propagandy , ale wycie chorego chętnie uzna za podstawę do podniesienia podatków -ot, taki mały zabieg marketingowy :
„chcecie być dobrze leczeni ? Płaćcie więcej „- powiedzą Wam i z rozkoszą znajdą sto nowych powodów , by wyciągnąć kasę . Z rozkoszą tak równą , z jaką wynajdują sposoby , byście zdrowymi NIE byli . Zdrowe , myślące , prężne społeczeństwo to przecież największe zagrożenie dla chorego systemu , w jakim funkcjonujemy , to chęć jego zmiany (WYmiany ) , robi się więc wszystko , by ludzie żyli w poczuciu wiecznego strachu przed CHOROBAMI , ale i nadziei , że chory system ma na te choroby lekarstwa – ot , taka  gra …. PIEKIELNIE niebezpieczna .

Wielu Czytelnikom stan rzeczy jest jasnym , Większości nie trzeba nawet o tym przypominać – sami , dawno zorientowali się , że „coś w tym wszystkim nie gra” , ale kiedy widzę , jak troskliwie uprawiany jest KULT choroby u całkiem młodych osób , chwilami opadam z sił . Już nastolatki są dumne z …diagnoz ! „U mnie stwierdzili ADHD ” – ” a u mnie myśleli , że ADHD , ale to ….” . JAKIE ADHD , młode półgłówki , potomstwo półgłówków , którzy ich wysłali prosto w łapy kartelu  ??? Może „szał d…..” pasowałoby lepiej ? Słucham ? że na „szał d….” nie ma „klinicznie przebadanego leku ” ? I dlatego ich szaleństwo nie może być tak nazwane ? Musi otrzymać nazwę od kapłana medsekty ? A oni muszą tę nazwę łyknąć ? Bo łykali rodzice ? …. Przecież to jest najgorsza z możliwych forma niewolnictwa – najgorsza , ponieważ niewolnik tylko myśli , że jest wolnym …….

Choroba awansowała do podium :

„ja mam x „- ” a ja mam xy ” – „ooo , to ja mam gorzej ” …..Ot , nobilitacja .

Choroba jako życie ? Jako cel i sens życia ? Gorzko gratuluję specom big pharmy – lata treningów przyniosły efekt : ludzie są opętani chorobami .Nie ważne , że tylko w USA rocznie , według oficjalnych statystyk 100.000 umiera z powodu lekarstw ( nieoficjalnie od 2 do 4 milionów ) , nie ważne , że niepokój , cierpienie , chaos ( czyli wszystko , co potrzebne , kiedy się pragnie władzy absolutnej )stały się dominującymi właściwościami cywilizacji chorób – ludzie z lubością opowiadają o nowych chorobach …..

Managment życiem . Od embrionu do trumny w kleszczach koncernów . Na koszt własny : na koszt ciężkiej harówy , czasu , zdrowia przede wszystkim …..

Kolektywny sloganik „zaradzimy temu , właśnie naukowcy wynaleźli obiecujące lekarstwo …. ” rządzi . Dawno już , nawet do warstw uważających się za najwyżej wykształcone , przeniknęła psychiatria – ale pokażcie mi choć jedno badanie laboratoryjne ( jeżeli Evidence Based Medicine , to proszę , no proszę …) , w którym udało się zdiagnozować chorobę psychiczną . JEDNO ! Psychiatria tworzy zaburzenia z 0,0%  „evidence” . Abstrahując od tzw.”wykształcenia” ( raczej utłopaczenia do formy pasującej systemowi )  , medycyna śmierci dobiera się na całość do bogatych , oferując „genetyczne poprawianie człowieka „, „cudowne dzieci na miarę aspiracji rodziców ” … Owszem , bogactwo też może się okazać przekleństwem , ale znudzeni „banalnością życia ” (??????? ) pragną „czegoś nowego” . Tak , jak pragną nowej kiecki albo gadżetu , chcą „całkiem nowego dziecka ” ….O , urodziło się z jakąś dziwną wadą ? No o to chodziło ! Teraz bulcie na „nowy , specjalnie dla Waszej pociechy stworzony lek ” ……

Jedyna pociecha , że rosnąca , na szczęście , część społeczeństwa mająca na uwadze zdrowie , życie  – nie choroby – powoli ten horrorystyczny obraz zmienia , że Ludzie szanujący indywidualność , dobrze rozumianą wolność , doceniający siłę wyobraźni i moc Natury – że Ludzie żywi pracują nieustannie , że niosą w świat przesłanie : nie masz czasu na zdrowie , będziesz musiał/a znaleźć go na chorobę.

Po , przyznaję , długim i wkurzonym wstępie , a wkurzonym , bo patrząc na kilogramy podobnych do siebie leków ( o nakładającym się działaniu ,że już nie wspomnę o reszcie ) , wynoszonych przez chorych ( może to jest prawdziwa choroba umysłowa : uzależnienie od przemysłu ? ) , później zaś – na efekty ich łykania , na bezsilność rodzin , na bezmiar cierpienia i ironiczne uśmieszki siewców zarazy „próbowaliśmy , ale niestety , choroba okazała się silniejsza ” …. patrząc na to , już nie umiem – tak , nie umiem napisać ” każdy ma wolę , jak chciał , tak zrobił ” , a nie umiem , bo ta nieszczęsna , ludzka wola jest manipulowana od samej kołyski , by nie była wolą indywiduum …by człowiek nie chciał poznawać SAM , by nie był do tego upoważnionym …. Megaprzekręt konsumowany codziennie i posłusznie przez miliony …… miliony hodowane na przemiał ….. Po wstępie więc dłuższym od konkretu – rózgi (pokazowe , nie stosowane :)) . Rózgi tym razem głównie dla niektórych Kobiet – podobno strażniczek domowych ognisk . Niech mi któraś wytłumaczy , co widzicie w teflonowych patelniach ? Czy nie wzbudza żadnego podejrzenia fakt , iż pożywienie na ogniu /prądzie etc. ma się „nie przypalić” ? I tak się przypali , jak prześpicie sprawę serialem . Ale kupujecie te gary i patelnie , bo „ma się nie przypalać” ? Kiedyś pisałam o niebezpieczeństwie różnych chemicznych powłok w sprzętach kuchennych – za mało .

Te*lon – gdyż nazwa – obejmująca kilkaset różnych produktów – zastrzeżona jest przez DuPont ( znacie  koncern z produkcji różnych innych ciekawych rzeczy , np.dla rolnictwa ? Nie ? ) No to  poznajcie : polimer fluorowy PTFE , przy którego produkcji używa się np. Perfluorooctanoic acid , czyli pfoa = C8 , tamże jako emulgator . Jak myślicie , jak bezpiecznymi są substancje „dopuszczone do użytku” , które wykryto we krwi 98% społeczeństwa USA ? Oczywiście , zakładam błędy statystyczne i jak zwykle nie przyjmuję , by byli w stanie dobrać się do 98% , ale …. biorąc pod uwagę ilość sprzedanych tam od 50-tych lat garów ( pisząc „gary” mam na myśli również naczynia do mikrofali i nie skoryguję tego na pewno ) z „pfoa” i  „pfosem” , nawet tak dosadny wynik wcale by nie dziwił .

Historia dzieci znad Ohio River ( wspominałam ) , gdzie fabryka PFOS ( perfluorooctane sulfonate ) i  PFOA ( perfluorooctanoic acid , przepraszam za zamieszanie w nazewnictwie ,wkurzenie przy poprawkach jest niedobrym doradcą  )* … pytania o zaburzenia hormonalne , o tarczyce … Dopiero w 2005 roku wyszła na jaw skarga przeciwko koncernowi : przez 20 lat producent zaniedbywał objaśnienia klientów co do problemów wynikających ze stosowania jego artykułu . EPA- Environmental Protection Agency podsumowała ironicznie : „gigant szacowany na 25 miliardów zapłaci 16,5 miliona za tuszowanie studiów , za to , iż zatruł wodę i szkodził nawet niemowlętom … . To nawet nie 0,5 % zysków …. ” .

Environmental Working Group ( EWG) o sprawie ” To wyraz słabości rządu ” .

I TYLE .

A gospodynie w Polsce dalej kupują t* patelnie …. Kiedyś w sklepie nie wytrzymałam i zapytałam panią , czy wie , co kupuje . Pani nie wiedziała . Kiedy usłyszała  , odpowiedź brzmiała :” Jezu , ale skąd się tego dowiedzieć ???”

Błąd. Odpowiedź winna była brzmieć :” Jezu , i ja do tej pory nie zadałam sobie pytania , czy muszę to kupić i dlaczego TO ? ” .

Podobnie ma się rzecz z resztą śmieci , np. fluorem i jego krewnymi . „Pasteczka do ząbków z księżniczką mangą „(czy jakoś tak ) . A co w paście ? A fluorki .

W telewizji non-stop reklamy past z substancją toksyczną – mamunie – i nie tylko mamunie – kupują . Media oczywiście mogłyby powiedzieć o ostatnich studiach chociażby harvardzkich ( School of Public Health Harvard University , poczynionych razem z China Med.University ) – w ww.hsph.harvard.edu /news/
fluoride-childrens-health …. , czyli Impact of Fluoride on Neurological Development in Children , na news of HSPH ) , które dowodzą , że obciążenie 
związkami fluoru wpływa negatywnie na neurorozwój dzieci ( dzieci , bo starszych „po prostu” degeneruje i basta ) , o badaniach indyjskich , o kampanii na rzecz zdrowego rozsądku prowadzonej przez NYSCOF – New York Coalition Opposed to Fluoridation – mogłyby , ale kto wielokrotnie dowiódł , że można kupić , co mówi , nie będzie się przecież zajmował takimi drobiazgami …. Och  , kiedy już dłużej  nie da się jakiegoś badziewia ukryć – opiszą , opiszą ( z zaznaczeniem , że oni pierwsi :)))))))) , bo …. „chcą być wiarygodni” :))))) Managment ….. I tylko managment , ale niech mi żadne z massmediów nie mówi o jakiejkolwiek MISJI !!!

Rózgi rozdałam …. Jakieś nieśmiałe pytania ? A , „wyrzucamy t*flonowe patelnie i jest ok ” ? NIE jest ok . Te ( trujące ) substancje znajdują się nawet w opakowaniach hamburgerów , jest nimi przesączona odzież – szczególnie „przystosowana do niekorzystnych warunków atmosferycznych ” , czyli wiatro- i wodoszczelna , stroje rowerowe …. Trzeba się dobrze rozglądać , by nie nałykać t*flonu ( dla niedowiarków : można się go nałykać -nie tylko nawdychać oparów –
nieudolnie czyszcząc  powierzchnię , mieszając potrawy )  ….. chloru …. fluoru …. ( niedawno poczynione studia dowodzące związku raka kości ze spożyciem zw.fluoru , bez których lekarze obserwujący dzieci na obszarach „zafluorowanych ” i tak mogli wyśledzić te relacje …. ) , do tego skażenie elektromagnetyczne i milion innych zabójców ….. . A jednak większość śpi posłusznie , posłusznie wstaje i posłusznie bierze ( KUPUJE ) , co w ofercie ….

Czy są w tej Większości ludzie , którzy wiedzą , ale „mimo wszystko ” ? Są . Wiedzą , że karmi się ich kłamstwami , ale przyjmują je , biorą w nich nawet udział i czują się z tym dobrze ? Są . Czy się tłumaczą ? Rzadko . Najczęściej , że „kłamstwa ułatwiają …. ” . To chyba jedno z największych kłamstw , bo nie ułatwiają niczego , chyba , że z punktu widzenia oszusta i chyba , że do czasu .
Do czasu , w którym oszust sam stanie się ofiarą ….

Zdaję sobie sprawę : TAK , dla wielu ludzi prawda jest nie do przełknięcia . Jedzą kłamstwa , bo wydają im się gładsze , bo są im wygodniejsze , bo nie wymagają wgłębienia się w istotę rzeczy …. Szkoda , że przyzwyczajają się do takiego pokarmu , tracąc możliwość rozróżniania …. tracą do tego stopnia , że pewnego dnia , sięgając , po dobrze znane tricki , przeszacują swe siły …. Organizmu bowiem na trwałe oszukać się nie da . Wtedy , w jednej chwili , pojawi się pytanie ” dlaczego nie protestowała/em , kiedy wciskali truciznę ? „, „dlaczego nie zrobiłam nic , żeby uchronić przed nią dzieci ? ” , „dlaczego , choć mam głos , ręce i nogi , spokojnie patrzyła/em , jak sprzedają śmierć ? ” …. Ale „wtedy” jest już za późno .

Smutne ? Gorzkie ? Prawdziwe .

Szczęśliwie mogę też poinformować o radosnym i niegorzkim : na Podlasiu , w Korycinach , powstało kolejne ciekawe miejsce , w którym Człowiek pielęgnuje więź z Naturą  -to Ziołowy Zakątek . Mam nadzieję , że przetrwa wieki , jako
silne ogniwo w promocji zdrowia , czego Gospodarzom najserdeczniej życzę .

———–

dane szczegółowe i o wiele bogatsze na :

w ww.hsph.harvard. edu

w ww.epa.gov

w ww.ewg.org

* – dodatkowo badania :

w ww.rsc.org – Concentrations of PFOS and PFOA in vacuum cleaner … H.Moriwaki & Takata & Arakawa , J.Environm.-M.2003, 5 ,

w ww.sciencedirect.com. – The mechanism underlying the hypolipemic effect of perfluorooctanoic acid (PFOA ) , perfluorooctane sulfonic acid ( PFOSA ) and clofibric acid , 22.09. 1992 , Uni Oslo

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: