Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Stwardnienie rozsiane . Cz .2. Szukajcie u źródła .

Posted by natural health consulting w dniu Maj 7, 2012

Lekarz winien mieć czyste sumienie , chęć do nauki i zdobywania doświadczenia , łagodne usposobienie oraz skwapliwość , dobrze się prowadzić , być trzeźwym pod każdym względem , stawiać honor wyżej od należnej zapłaty , powinien myśleć o pożytku chorego , nie zaś o korzyści własnej …. Paracelsus , zwany też „Leśnym osłem z Einsiedeln” 🙂

Chęć do nauki ? ….

Ktoś stwierdził :” Rzeczywiście , TO nazwano przecież STWARDNIENIEM rozsianym , dlaczego więc lekarze nam tego nie mówią – nie widzą zależności między nazwą a jej ( choroby ) naturą od razu”?

Myślę , że Niektórzy widzą . Inni – że uczą się , owszem , ale tylu – nazwijmy to łagodnie 😉 – innych rzeczy , iż nie starcza im sił ni czasu na najwłaściwsze ….
Pozostali wpadną na to … lub nie , ale nie jest moim zamiarem ( czyli na Zachodzie bez zmian 🙂 ) przekonywanie do czegokolwiek  .
Ucieszę się , jeżeli Ktoś , Kto czeka na następny wpis niecierpliwie … uśmiechnie się i podąży za tematem .

Jako , iż w odcinku poprzednim panowała surowość , w tym postaram się łagodniej 🙂

Chorzy wiedzą , że symptomy MS to wyraz zaburzenia relacji między różnymi neurotransmiterami . To jednak oznacza , że one mogą się poddawać psychice .

Tu z kolei  mamy drogowskaz : MOTYWACJA .

Przeszukujemy więc stare wzory myślowe , przyglądamy , jak twardo mówiliśmy „NIE” , dojdziemy do biochemicznych reakcji w mózgu , w całym centralnym systemie mózgowym na skutek owego „NIE” częstego wypowiadania , a wiedząc , że neurotransmitery są posłańcami organizacji nerwów – zgodzimy się , iż nowe , dobre wzory wpłyną pozytywnie – bo taka jest kolej rzeczy .

Tak powierzchownie byłoby chwilowo o potrzebie rewizji skostnienia psychicznego , od której w ogóle należałoby zacząć . Jednakże – równocześnie z przeglądem generalnym ciała .

System immunologiczny – siedziba reakcji alergicznych ciała .Szukamy  metali w organizmie – cyny , złota , rtęci , palladium , platyny , ołowiu , kadmu .

Uwadze nie powinien ujść piercing . Teraz być może narażę się jeszcze 🙂 osobom , które piercing uwielbiają  , ale trudno : niech przeanalizują , co sobie uczynili , niech czytają o długoterminowych reakcjach … Jeżeli sprawili sobie metal świadomie – ich sprawa , ich odpowiedzialność . Ale proszę , niech nie zwalają potem na innych płatności za leczenie … Piszę to wiedząc , że większość zapiercingowanych niestety , nie posiadała dostatecznych informacji zanim podjęła się samookaleczenia – znowu kwestia wychowania , edukacji ..

Badania z 1996 roku : co piąta , chronicznie chora kobieta miała alergię na złoto.

Gdzie w konsultacjach z Chorymi na MS jest miejsce toksykologów ? Wyprowadzenie metali ciężkich z ciała winno być jednym z priorytetów leczenia ..

Na przykład w Skandynawii opracowuje się taki detoks w dziesięciodniowych seminariach , w których uczestniczy dwóch lekarzy , jeden stomatolog , dwóch terapeutów .

Bada się genetyczne uwarunkowania , poddaje psychoterapii ze szczególnym uwzględnieniem spokoju , dystansu , obserwuje się dysbalans neurotransmiterów , prowadzi łagodną modulację systemu immunologicznego , a przy okazji stwierdza …. że choremu brakuje vitaminy B 12 – to też cecha szczególna .

Proszę pamiętać , że rtęć z amalgamatów „uciekając” z pastami łączy się z białkiem błon myelinowych czyniąc je obcymi : ciało nie rozpoznaje tego białka , jako własnego materiału i zwalcza .

Wielu dentystów popełnia błąd , rozborowując zęby przy usuwaniu amalgamatów – najczęściej nieświadomie – tymczasem amalgamatu się nie rozbryzguje po całej jamie ustnej , a WYCINA !

Jeszcze coś Państwu z tego specyficznego kolażu zostało w buzi ? Do czasu jego usunięcia … czyścić zęby bez past , trzy razy po trzy minuty , nie spożywać żadnych gum , starać się jeść produkty z niewielką ilością kwasów . W razie poczucia nieświeżości , płukać szałwią , miętą , roztworem 1: 10 ( 10 cz.wody) propolisu ….

Rozejrzyjcie się za niklem – poza spinaczami herbacianych torebek zajduje się też w garnkach , na klamkach , nitach ….

Kiedy Charcot opisywał symptomy MS , a w 1895 i przebieg , opisał też możliwość zahamowania choroby w każdej części przebiegu i wyzdrowienie .

Prawdą jest , że MS może się wycofać na stałe .

Mac Kay , Hirano :” MS może wcześnie ustąpić – wypalić się ” ( 1967) .

Bardzo ważny jest sen . Przyjmowanie kortyzonu dodatkowo inicjuje jednak
hiperaktywność … Podobnie , jak LED-owe ekrany ( nowym Czytelnikom powtórzę  , iż pragnąc dobrze spać , nie powinniśmy montować w sypialni żadnego telewizora )

Niektórzy cierpiący na SM stosują dietę : przez 3 miesiące jadają tylko zboża , ziarno moczone w źródlanej wodzie , rano i w południe , na zimno . Ziarno – na metabolizm i mięśnie … Jakie ? Głównie – najlepsze rezultaty przynosił orkisz , pszenica orkisz – Triticum spelta – nie mylić z jęczmieniem dwurzędowym – Hordeum distichon , też zwanym orkiszem .

Potem dodają warzywa korzeniowe – świetne „wsporniki” nerwów .

Następnie – warzywa zielone – na system rytmiczny – krwioobieg i oddech .

Ani grama białego cukru . 4- 5 litrów dobrej wody dziennie . I uczciwa odpowiedź na pytanie : czego się boisz ? A jeżeli masz co nieco do odpowiedzi , zapoznaj się ze środkiem homeopatycznym – Natrium muriaticum – stosowanym też w depresji , u młodzieży z anorexia nervosa , przy nadmiernym apetycie na sól … że to przecież sól ? Tak . Proszę zerknąć na wpisy o homeopatii , a zrozumienie , dlaczego stosuje się przy takich zaburzeniach Natrium m. , nie będzie trudnym .

Sól … w hebrajskim : MLCH : rozpaść , przejść , trzeć …to jedne z wielu znaczeń , a każde dobrze oddaje jej naturę .Sól – stosowana z UMIAREM – osusza , ociepla – w TCM uważana jest za tonicum dla nerek przy słabym Yin nerek , którego wyrazem jest m.in.pożądanie soli .

Oczywiście odradzam spożycie nadmierne – ma nieprzyjemne skutki , tak samo , jak niedobór ) pisałam o rozsądnej „gospodarce solnej” -czyli , aby nie panikować ,
że „to zło” i całkiem z niej rezygnować  , ale i nie spożywać jej garściami .

W poprzednim odcinku prosiłam , by zajrzeć do najstarszych źródeł kojarzonych z MS . Jeżeli to Państwo uczynili , nietrudno będzie się już zorientować , że tak naprawdę MS zaczyna się w wieku XIX , wraz z wybuchem cywilizacji . Cywilizacji nie znającej litości dla jej wynalazców …..

———————–

Lektury :

Polecam , wprawdzie drogie ( ok.300 euro )  i trudne do dostania , ale warte : Karl Stauffer , „Klinische Homoopathische Arznemittellehre „

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: