Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Zgaga nie daje żyć ;) , czyli krótko o IPP i … problemy jelitowe u dzieci.

Posted by natural health consulting w dniu Marzec 16, 2012

Pisząc „Sposoby na zgagę” wydawało mi się , że temat prędko nie wróci , ale zgaga najwyraźniej nie odpuści 😉

Bo Państwo pytają o IPP , czyli co sądzę o inhibitorach pomp protonowych , jak nazywają się leki stosowane w GERD ( Gastro Esophaegal Reflux Disease ) , dosadniej – blokery ( blokują czynność ) transmembranowych protein ( czyli pomp prot.)

Jednym zdanie odpowiedziałabym , odwołując się do Gastroenterology , gdzie napisano wprost , że IPP mogą uzależniać . Drugim 😉 zdaniem , kierując do Aerztezeitung z czerwca 2011 , w którym , w artykule „Protonenpumpenhemmer werden mitunter abgelehnt -dann hilft Leinsamenschleim” Pani Prof.K.Kraft mówi o skutecznych w refluxie ziołach ( m.in.tych wymienionych wcześniej w moim wpisie na górze)  , a wyróżniając siemię lniane .

Prof.Kraft wymienia jeszcze korę wiązu , aloes , malwę , rumianek .. ponieważ wie , że coraz więcej pacjentów nie pragnie łykać chemii . Zabawne , iż prastare metody ludowej medycyny nabierają znaczenia dopiero w ustach profesorów ….

Tak było również z popularną i w Polsce , a zapomnianą ( NIESTETY) marchwianką 🙂 , funkcjonującą aktualnie w Niemczech jako „Preparat marchwiowy Profesora Ernsta Moro ” . Pan Profesor Moro – ordynator kliniki dzięcej w Heidelbergu , która zachowała receptę z szacunkiem ( w w w.uni-heidelberg.de ) obniżył liczbę zgonów oraz komplikacji u dzieci w swoim szpitalu stosując …no właśnie 🙂 … Patrzycie pod lasem , nie widzicie pod nosem ? 😉

Jego doświadczenie popierają Prof. J.P.Guggenbichler i wiedeński farmakolog Prof. J.Jurenitsch , mamy więc aż trzy medyczne autorytety na poparcie siły … marchewki 🙂

Profesorowie przypatrzyli się laboratoryjnym procesom obróbki warzywka i zaobserwowali , że przy gotowaniu powstają kwaśne digogalakturonidy , potrafiące „zadekować się” w jelitowych patogenach , zablokować ich receptory i w ten sposób zapobiec ich adhezji na ścianie jelita , dzięki czemu organizm może się ich pozbyć – nie staje się zagłębiem toksyn . Profesorowie z powodzeniem stosowali marchwiankę nawet przy krwawych biegunkach u dzieci … Można ? Można .

Dlaczego piszę o infekcjach jelitowych przy okazji zgagi ? Ponieważ leczenie w wieku dziecięcym ma wpływ na zdrowie później – i to oczywiste . Bliżej : ponieważ zniszczenie chemikaliami ścianki żołądka dziecięcego , to w najłagodniejszym przypadku zgaga wieku dorosłego . Ponieważ reflux to też kumpel infekcji .
Wreszcie : bo przypomnę przepis na wspaniały środek Tym , Którzy go nie znają :

pół kilo marchewek ( obranych :)) gotować w litrze wody przez godzinę , na małym ogniu , przetrzeć , dodać litr ciepłej , przegotowanej wody i 3 gramy soli .

Tylko tyle . Dobre i dla dzieci i dla dorosłych . I już mogą Państwo powiedzieć , że klinika w Heidelbergu chyba nie jest „niepoważna” i wie , co robi  🙂

Reklamy

Komentarzy 5 to “Zgaga nie daje żyć ;) , czyli krótko o IPP i … problemy jelitowe u dzieci.”

 1. astromaria said

  Hehehe, uśmiałam się, marchwianka to ludowy przesąd i ciemnota, a “Preparat marchwiowy Profesora Ernsta Moro ” to sama szlachetna Jaśnie Pani Nauka. Dawałam to moim dzieciom nie mając pojęcia, że aplikuję im “Preparat marchwiowy Profesora Ernsta Moro ”. U mnie to był „stary i sprawdzony sposób babci”.

  • Witam i dziękuję za uśmiech 🙂 … może by tak , na polski użytek …. „Preparat Alchemiczny Astromarii ” ? ;)O niedoczynności obiecuję , napiszę . Na razie szybciutko : proszę się zainteresować mleczkiem i pyłkiem pszczelim 🙂

 2. Ad.Wegeśledzik 🙂 Domyślam się , że komentarz zawierający dane adresowe ma być do mojej wiadomości ? Co do treści :bardzo mi miło , ale z nadmiaru zajęć niestety nie jest to w tej chwili możliwe. Możliwe jest za to polecenie Państwa blogu na mojej stronie – oczywiście od serca .Pozdrawiam serdecznie.

  • Dziękuję, że Pani odpowiedziała. Ale nie, nie chodzi o polecenie bloga, tylko o pomoc Pani. Proszę przesłać mi swój adres mejlowy, wyjaśnię wszystko w e-mailu.
   Pozdrawiam
   śledź

   • To ja dziękuję , za szlachetny gest , ale … na razie sobie jakoś radzę :). A że ostatnio było mi dane doświadczyć w związku z mailem ciekawej i bardzo pouczającej historii- odłożyłam owego w niebyt- nie wiem , na ile.W dalszym ciągu można pisać do mnie w ten sposób , jeżeli post miałby być tylko dla mnie , proszę zaznaczyć „priv.” . Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: