Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Czy znają Państwo Salacię o.? Słodkiego cyklu cz.3.

Posted by natural health consulting w dniu Marzec 2, 2012

Nieco pośpiesznie , ale wierzę , że tak krótki wpis również znajdzie Ciekawskich , Którzy podążą dalej …może przede wszystkim ? :)))

Tym razem dla Chorych na cukrzycę typu 2 , Chorych twierdzących -bo tak usłyszeli w czyimś gabinecie – że „nie ma innej możliwości , a już na pewno nie – naturalnej możliwości pomocy ich cierpieniom , jak stosowanie syntetycznej chemii ” .

Jednocześnie nadmieniam , że „cukrzycowe” odcinki poprzednie takoż poddaję pod rozwagę i temat do dyskusji z Państwa zdrowotnymi specjalistami .

Badania nad – a jakże – starym , ayurvedyjskim ziółkiem o wdzięcznych imionach Salacia oblonga natchnęły wreszcie medyków zachodnich do podzielenia się wiedzą i zastanowieniem nad alternatywą .

W Indiach ( rośnie gł. na Sri Lance i w Indiach ) Saptrangi = Salacia o. znana jest jako roślina nie tylko regulująca poziom glukozy i insuliny , ale i przeciwzapalna .

Wyniki badań , jakie przedstawiono na w w w.ncbi.nlm.nih.gov. , Extract of Salacia oblonga lowers acute glycemia in patients with type 2 diabetes , Williams J.A., Choe et Al , Am.Jour.Clin.Nutr. , 2007 , Jul., 86 ., wyglądają obiecująco .

Otóż NAWET :))) wedle naukowców , ekstrakt z Salacii o . ( nie mylić z innymi Salaciami proszę !) wydaje się świetnym w kontroli glukozy .

W badaniach podawano , poza preparatem placebo , dwie filiżanki DZIENNIE schłodzonego napoju z następującymi ilościami ekstraktu :

-500 miligramów ,

-700 miligramów ,

-1000 miligramów .

Już w pierwszych dwóch godzinach dało się zaobserwować wspaniałe (moim zdaniem) wyniki , z czego najlepsze przy zastosowaniu 1000-miligramów ; poziom  glukozy obniżył się o 23% ….

Recepty ayurvedyjskie podają przeciętnie napar z 3 do maximum 6 gramów 
podzielonych na TRZY porcje na cały dzień , więc , żeby nie było nieporozumień : do 6 gramów na dzień – to jak zwykle NIE jest zaleceniem i nie może być za takowe branym .

————

Bardzo ciepło pozdrawiam … wiadomo , Kogo :))))) – dziękuję …

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: