Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Huna po prostu jest.cz.6.Jedność z wszystkimi kolorami.

Posted by natural health consulting w dniu Październik 9, 2011

Huna wyczekała się na swą kolej :)…cierpliwie . Teraz, gdy w świecie gorąco i nawet jesień zdaje się cieplejsza …trzeba zachować spokój .

Zasada piętnasta :mea ,mea , mea…ale nie po łacinie 🙂 = bla , bla , bla
 = obgadywanie.
W obgadywaniu ciężko znaleźć rozwiązanie , nie mamy też pewności , że rozwiązanie czyjeś będzie dobre dla nas . Gadać należy , o działaniu zapomnieć nie można . Kahuni na to :”wejdź do łodzi , bierz wiosło „. Przemyśl kierunek i powoli ruszaj , nie zostawiając na brzegu zasady 16. : nahe , nahe – przyjaźń , współczucie – to ostatnie w sensie współodczuwania raczej aniżeli użalania się , jak mylnie bywa często odczytywane w codziennych dialogach .

„Nahenahe” jest bowiem wiernym przewodnikiem . Wedle Kahunów bez nahenahe nie ma postępu , rozwoju , ruchu …

…. wtedy łatwo wpaść w to , o przed czym ostrzega nas zasada 17. oznaczająca niebezpieczną pułapkę , a jednocześnie wskazująca rozwiązanie :Na’aupo- niewykorzystana pomoc , transformowana w jęz.tamtejszym też jako „zamierzona głupota” . Tłumacząc dowolnie : weź każdy środek, który wyciągnie cię z ciemności , ale nie będzie krzywdą innym i użyj go .

Korzystając , poczujesz Lokaki 🙂 – zas.18. = jedność . Czuć jedność …. ileż to usłyszę interpretacji …. Jednak nie chodzi o czucie jedności wyłącznie z tym , co lubimy . Chodzi o akceptację dobra , które potrafimy wskazać nawet w tym , czego NIE lubimy , o odnalezienie świadomości współistnienia . Aby to dobro zobaczyć i uznać , że nawet w marnym opakowaniu 😉 ma rację bytu – nie osądzać po „okładkach „- może właściwszym będzie – nie osądzać pośpiesznie i choć Kahuni ( i nie tylko oni ) mówią , że najlepiej nie osądzać wcale , to zachodni umysł , nasączony filozofiami maści najróżniejszej , od ocen powstrzymać się szybko nie da. Może i powstrzymywać go tak bardzo nie trzeba , bo jak kiełznać np.włoski temperamencik 😉  …wszak każdemu , co jego 😉 – i to też przecie Huny zasada :). Prościej … jednemu pasuje wanilia , innemu cynamon 🙂 . A oba wspaniałe i dobroczynne wielce . Co , kiedy w słowie „jedność ” A. zasmakuje wanilię , a B.- cynamon ? C. zaś … jedno i drugie i …miękkość jeszcze , która płaszczem , gdy ulewa , nakryje … Co , kiedy D. nie poczuje w „jedności „niczego poza kolczastym drutem ? Widocznie nigdy nie dane mu było jej odczuć , a jeżeli , to w wyjątkow przykry sposób . Naszą rolą jest wtedy dać poznać , że jedność
nie musi być kolczastym drutem :nie może krępować , nie może ranić … może spajać . Ponad więzami i pomimo nich …no i pomimo różnorodności .

Wiosłując dalej 🙂 , koniecznie zwracajmy uwagę na 18.: Ho ‚ailoua – znaki .Znaki pochodzą od duchów – wierzymy w nie , czy nie …. i w jakiej postaci , bo dla każdego mogą mieć inną i co innego oznaczać … AKCEPTUJEMY , że mogą istnieć , czy nie ….

Ja akceptuję . Kahuni twierdzą , że , aby czytać znaki , trzeba wyostrzyć zmysły = trzeba żyć Z Naturą .Nie- wbrew niej . I to by była zasada uniwersalna , przenikająca wszystkie inne  , podkreślająca 18.  i niezwykle ważna przed 19. , o której mam nadzieję niedługo 🙂

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: