Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Serce.Kardiologia naturalnie.cz.14.Czy dobry = głupi?

Posted by natural health consulting w dniu Sierpień 10, 2011

Pan oddał sztukę lekarską ludziom , by go wychwalali za Jego cuda .

Pan daje lekom wyrastać z Ziemi , a człowiek rozsądny nie pomiata nimi. Syr.38,6

Ile by człowiek nie studiował , zawsze musi pamiętać , że nie dotarł nawet do pierwszej strony .  Rabin Lewi Icchak z Berdyczowa

Niektórym się jednak udało postawić bliźnim świat na głowie : panika , choć niepotrzebna , zatacza koła .Panika rzadko kiedy miała twarde podstawy – poza sterowanym obłędem .Tak jest i teraz : ktoś gra  „w durnia” , ktoś inny płaci .Ale jak gra w „durnia” może nie kusić w świecie , w którym morderca dziecka (głośna w BRD , Hesja , sprawa porwanego przez studenta prawa syna majętnych ludzi) bezczelnie żąda odszkodowania za ….straty moralne , ponieważ „policjanci mu grozili w czasie przesłuchania” i …to odszkodowanie zostaje mu przyznane .Polska nie BRD (na szczęście:) , ale absurdów też nie brak .

Ludzie poddają się kompletnie niedorzecznym spekulacjom , których wynik rozgrywa się poza ich zasięgiem…i tracą zdrowie . Nowym ustawom „stróżów bezpiecznego żywienia”;) i „bezpieczeństwa zdrowia” jeszcze się przyjrzymy , chociaż nie bardzo wiem, po co, gdyż jeżeli taka masa ludzi protestowała przeciwko GMO , a ono i tak znajdzie dróżkę dzięki paru literkom w nowych przepisach , to chyba pomoże tylko pospolite ruszenie bez wyjątków …Ale zaintrygował mnie wpis na neostradzie , dzisiaj, pt.”Leczą dzieci kwiatami”. Zajrzałam ucieszona i..podobno pewien szpital „jako jeden z pierwszych” (!) wprowadził metodę leczenia ( leczenie ogrodem , czyli hortiterapię -co za uczona nazwa:))), podobno za metodą stoją ” wykwalifikowani medycy (…) , a także najwyższej klasy profesorowie „.Dalej metoda nazywana jest „projektem” (ukochane słowo jewrojuniopejczyków ).

Ale nie czepiam się szpitala ani metody , która polega na ….przebywaniu wśród przyrody , kontakcie z nią, obserwacji i drobnej pracy z roślinkami -metody znanej od lat tysięcy , tyle , że nie nazywanej PROJEKTEM – i tu jest pies pogrzebany .

Bo metoda stara , jak świat, bo świetna i potrzebna , ale jakim prawem podana w sosie zawłaszczenia -ba- zastosowania jej „pierwsze razy” – przez…no jakże inaczej:
EKSPERTóW ? To profesorowie musieli przyklepać fakt znany w każdej medycynie świata odkąd istnieje zapis terapii , fakt , że kontakt z naturą wpływa pozytywnie na zdrowie , że pomaga wyzdrowieć ?! Bez tego by ….nie działał ?

Jedyne , co mi się nasuwa ponownie , to:” i straszno i smieszno „. I nie mam już sił na naŁkową „mądrość” , która do takich oświadczeń dopuściła .Ważne , że terapia jest stosowana , że płaci za nią – tak, NFZ! ( ciekawe, dlaczego nie zapłaci za homeopatię…:)) i że pomaga .Ale jeżeli pójdzie tak dalej , będziemy potrzebowali pieczątki profesora na opuszczenie domu jako „zakwalifikowani do ruchu ludzkiego”.

Serce zadrżało…Trzeba się uśmiechnąć:).

Niemiecki (podobno;) „niemiecki” , choć urodził się w Starym Zawidowie 🙂 )mistyk, filozof, alchemik – człowiek , którego mistrzami były głównie stare księgi i Natura , Jakub Bohme ,pisał , że ludzie podążający drogą serca często uważani  są za głupców . Czy coś się w tej materii od XVI wieku zmieniło ? Czy może nadal człowiek wybierając dobro swojego serca  , więc dobro bliźniego również , traktowany jest jak idiota ? Z tego co widzę , często tak , ale nie jest to jednak regułą – a to cieszy…

A radość leczy serce . Z perspektywy kardioenergetyki zdrowo jest zachować dziecinność spojrzenia – nie mówię naturalnie o jej pozycji głównej 🙂 , ale o zachowaniu jej jako części oglądu .

Więc śmiech ( z tego, że „nie zaczyna się od „więc” , też:))), szukajmy śmiechu w każdej okazji…Nietzsche wspominał , że śmiech wynalazły te zwierzęta , które cierpią najbardziej . Chyba wiedział coś więcej …

Dodałabym, że śmiech cierpienie przepędza .Nie zawsze od razu , nie zawsze całkiem , ale nasz mózg z każdym uśmiechem otrzymuje program rozluźnienia serca.

Cóż , kiedy medycyna szkolna najpierw załaduje szprycę lub pigułę…W tym samym razie medycyna Natury , medycyna Ziemi i Nieba , hygiejańska , zaakceptuje , że ciało posiada własną , naturalną mądrość :intuicyjną , integracyjną siłę:nawet we śnie .

Tu dochodzimy do różnic , które wciąż wydają się nie do przezwyciężenia: do pojęć „leczenia” charakterystycznych dla obu systemów , do pojęcia , które medycyna szkolna zagrabiła , ukradła Naturze , teraz zaś – sprzedaje .

Spróbujmy przyjrzeć się terminowi „leczenie” z różnych punktów.

Kartezjańsko ( a niech idzie łobuz do kumpli szatanów;) )  biorąc to biochemiczne wpływanie na organizm w celu „wyprostowania” błędnych , zakłóconych funkcji mechanizmu , ich „polepszenie”, doprowadzenie do „normalności” .

Patrząc poprzez …serce:) leczenie jest całościowym, komunikacyjnym i inicjującym zdrowienie procesem molekularnym , procesem pamięci komórkowej .Ciekawe prace prowadził na ten temat psychiatra , któremu nie wystarczało stemplowanie ludzi jako „idiota”-„nieidiota” :Profesor D. Benor , mało tego – potwierdzając ww.(całościowy proces…) , zaznaczył , że to był proces BEZ znanych , psychologicznych i psychiatrycznych metod interwencyjnych .Można? Można .

Rzadko :), ale bywa, że adept medycyny zadaje sobie pytanie:” Dlaczego leczenie jest ważne „.Bez sensu? Bynajmniej .Bo  w odpowiedziach widać bardzo grubą linię między Naturą a czczym akademizmem  :ten ostatni twierdzi , że uleczenie jest nam niezbędne do wykonywania zadań , czynności , posiadania , przedłużania życia i wyjęcia 😉 z niego maximum .Poniekąd racja- powie niejeden . Czyżby bez zastrzeżeń?

Bo dla mnie leczenie jest ważne , aby żyć w porozumieniu z całością środowiska , w harmonii ze wszystkimi istotami , w poczuciu właściwości miejsc na Ziemi , w stanie , w którym można WSPóŁistnieć i to współistnienie czuć całym sobą .

Kiedy już medyk odpowie sobie na pytanie odpowiedzią z testów 🙂 , może wpadnie na drugie :KTO potrzebuje leczenia? „Ha-jesteś nienormalna”- zakrzykną niektórzy :
przecież to jasne , leczenia potrzebuje chory i rzucą definicję choroby …definicję , która nie określa,nie oddaje zupełnie istoty choroby. Definicję , która jest sama w sobie chora. Jeżeli będę „nienormalna ” dla tak Krzyczących  , to wciąż jestem szczęśliwa:). Bo o ile mózg nawija;) , że „wszystko, co odstaje od poziomu normalności , standardu medycznego” :)), że „uszkodzone ” biosystemy muszą być doprowadzone do porządku- to ostatnie poniekąd jest prawdą , to serce swoje :wszystko i każdy potrzebuje dziś leczenia , ponieważ leczenie znaczy utrzymanie zdrowego połączenia w sieci wszystkich żywych systemów , bo nie jest chorym jeden człowiek , jedno zwierzę , ale kiedy on/ono staje się chore, chory jest cały system !

Tyle , że jak do tej pory chęć uzdrowienia całego systemu wygląda na szaleństwo .Jak do tej pory , patrząc na przyrodę ….w żadnym środowisku nie ma idealnie zdrowych zwierząt , nie wszystkie żyją równie długo…. 

Choroba i zdrowie to nie kompletnie różne „siły” , bo wszyscy funkcjonujemy mniej lub bardziej w coraz bardziej chaotycznym systemie , podlegającym ciągłym zmianom , góra- dół.Bo i w systemie i w nas jest i zdrowie i choroba – od nas zależy , czemu pozwolimy wygrać . Od nas zależy , czy damy się zwyciężyć impulsom choroby , wypadając z rytmu poza pewne granice .

Systemiczna stabilność energii serca objawia się w ciągłym energetycznym dopasowywaniu w systemie – to dopasowywanie się jest nam niezbędne , by nie popaść w martwotę .

Wydumane ? Przegięte? Jeżeli nie jest przegięciem uznanie wszystkich dojrzałych kobiet za potrzebujących mammografii , o której nawet ostatnio przyznano w oficjalnych (kolejnych , więc to nie przelewki) badaniach :Mammografia to więcej zagrożeń niż korzyści -art. ww w.die welt.de , 30.07.2011 , Brustkrebs- Vorsorge senkt Zahl der Todesfalle kaum , a gdzie można przeczytać przecedzone przez ściśnięte ząbki:) opinie z  ww w .bmj:) :badania od 1989 do 2006 pokazały , że nie było różnicy czy mammografia- skryning były wykonywane wcześniej czy później, że nie miało to znaczenia w śmiertelności kobiet z nowotworem piersi! Jeżeli namawianie do takiej metody nie jest więc przegięciem, dlaczego miałoby nim być założenie , które jednak zostało dostrzeżone w medycynie w roku 1900 przez francuskiego fizjologa Charlesa Richeta : „Niestabilność jest warunkiem dla stabilności organizmów „, czyli:

Dla fana Big Pharma chaos będzie tylko chorobą , dla miłośnika natury-formą dynamicznego zdrowia .

Ach…Charles Richet ? Ten sam noblista , który przeprowadził pierwsze oficjalne w medycynie szkolnej szczepienie 1890 , co do którego wysnuł potem sam miażdżące wnioski , ale i tak został uznany wiele lat później za ….zwolennika szczepień? Ten sam , który stwierdził , że „wstrzyknięte proteiny zmieniają płyny ciała , szczególnie krew , natychmiastowo i negatywnie ” , który pławił się w spirytyzmie , parapsychologii i organizował seanse spirytystyczne ? 🙂 . I wykształconym współcześnie to nie przeszkadza?:))))))) No to mnie też nie przeszkadza , że udało mu się dojść do aż drugiego (pierwszy: niewłaściwość szczepień) wniosku potwierdzającego obserwację Natury …i osiągnięcia medycyny Wschodu : że oscylując w rytmie , który pozwala nam leczyć nadużycia popełnione przez siebie , a przewidziane przez Naturę /Boga /siłę sprawczą etc. możemy funkcjonować całkiem niezły kawał czasu 🙂 , że stagnacja , że „permanentne  , idealne zdrowie” nie wydaje się być możliwym , że od czasu do czasu trzeba przeżyć napomnienie od Natury , aby móc się zregenerować . Bo tak zostaliśmy zaprojektowani.

Bo wszelkie próby utrzymania się w doskonałym stanie dłużej aniżeli jest to naturalnie:) konieczne , próby wpasowania się w oficjalny standard narzucany nam przez system „edukacji” medycznej kończą się źle , bo zawsze znajdziemy a to „szmerki w uchu” , a to „drapanie w gardle „, a to „mniejsze płuco „, „większy nos „……

Bo frustracja , że „ktoś ma takie wyniki a my inne „…

Porównywanie cech , dążenie do IDEAŁU …zżera nam życie .

Nie jesteśmy z taśmy . 

Czy płatki śniegu są „chore” ,bo każdy jest inny?

Czy może dziwić , że między zdrowiem a chorobą istnieje zagadkowa relacja wymiany?

Czy może dziwić , że przede wszystkim Natura jest w stanie te mechanizmy regulować? 

Ale to nie jest koniec pytań o różnice między podstawą działania przemysłu chorób , a istotą leczenia .

cdn.:)

————————————————–

Lektury , poza zwykłymi w cyklu:

Charles Richet „Der Mensch ist dumm „( człowiek jest głupi :))), Berlin 1922

w ww.inclusivepsychology.com -PDF Human interconnectedness , Survey of Spiritual Healing  , też w „Journal of the Society for Psychical Research” (D.Benor)

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: