Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Huna po prostu jest.cz.5.Tu i teraz.

Posted by natural health consulting w dniu Luty 27, 2011

„Gdybym tak wtedy …..”

„Gdybym nie…”

„Gdybym tak…”

„Gdybym”- jedno z najsmutniejszych słów , jeżeli dotyczy przeszłości. Wie o tym większość z nas -ludzi, ale wniosków wyciągnąć nie chcemy. Permanentne , regularne, te same błędy. Brnięcie w ślepe zaułki. A potem, kiedyś …”Gdybym wtedy….”.

Dlaczego nie pomyślimy o „gdybym” teraz ?

Zasada dziesiąta huny: I keia manowa- w t y m  momencie.

Ponieważ Pono znajdujesz zawsze tylko teraz. To to , co czynisz. Masz swoją filozofię na ten temat? Bardzo słusznie , ale filozofia pozostaje tylko martwym ideałem, jeżeli z nią nie pracujesz.

Myśli bez rzeczywistego uzewnętrzniania nie zmienią niczego. Kiedy wytrącasz się z równowagi , kiedy rozum , uczucie podryfowały w przeszłość lub przyszłość , trwasz w zawieszeniu, a żyjesz przecież TERAZ. Wróć do teraźniejszości.

I keia manawa…uhane niu au- jestem/jesteś istotą duchową. Przede wszystkim.

Manawa iki ola pau’ole – żyj zawsze tylko teraz. 

Tak odnajdujesz zasadę jedenastą: Aloha-miłość, oznacza też cześć , szacunek. ALO- światło duchowości, ha- oddech.

Kahuni pojmują to najprościej :aby każde światło ducha i twórczy oddech czciły drugą istotę.

Brak miłości do siebie blokuje nasz rozwój.

I pomyśleć, że o tym, nad czym biedzi się współczesna psychologia (jakkolwiek nie bardzo dająca sobie z tym radę:))) wiedzieli „prości” Kahuni:)): wiedzieli o Aloha Pau’ ole- że miłość się nie kończy , że im więcej nią obdarzasz, tym więcej jej w Tobie :), co Wszystkim Smutnym na przedwiośniu dedykuję:) , polecając zasadę dwunastą:

Mana iko- siłę własną.

Kiedy już się na siebie zdecydujesz …- co to oznacza? Kiedy zrozumiesz, że od siebie zależysz, że Twoje życie powinno być w Twoich rękach- niby proste, ale jednak nie dla Wszystkich:)- odczuwa się siłę własną. Wie się, że można zmienić jeżeli nie sytuację, to nastawienie do niej- że nasza siła jest w równowadze , że Pilikia- zasada trzynasta przedstawiająca pojmowanie problemów- mówi o nastawieniu mogącym zmienić wszystko.

Przebacz sobie i idź dalej. Nie wspominaj Pilikia (problemów) . Nie mów „ale”- o czym wspomina zasada czternasta:A’ole okole. Kupuny- uzdrawiaczki, mówią: „Ciężko myśleć, mając w głowie „ale”. Nasz europejski (powiedzmy zachodni:) charakter pewnie się nieco zbuntuje, ale 🙂 spróbujmy chwilę przedstawić sobie swoje położenie, marzenia, drogę…czy łatwiej jest z „ale” czy bez „ale”? W języku ludzi podobno 🙂 cywilizowanych zawsze jest jakieś „ale”, ponieważ jesteśmy przytłoczeni wręcz labiryntem problemów, ich rozwiązań i wizji następnych. Na codzień posługujemy się więc „ale”, ponieważ gdyby nie to, nie moglibyśmy się poruszać w świecie innych, dla których „ale ” jest niezbędne, jest koniecznością. Tak sami wpadamy w spiralę „ale”.

Jeżeli nie uda nam się choć przez chwilę funkcjonować bez tego, wyjedźmy na jakiś czas w jakieś odludne miejsce i tam spróbujmy nowego języka : od siebie dla siebie:).A potem wróćmy i przekonajmy się, jak reagujemy na „ale”:)

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: