Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Borelioza-czym jest naprawdę.cz.1O.Wzmacniamy system limfatyczny.Aktualności.

Posted by natural health consulting w dniu Styczeń 12, 2011

Nowymi szczepionkami na „każdy”:)))))) rodzaj grypy zajmować się nie będę, gdyż chyba już nie ma takiej potrzeby.Dzięki wielu doświadczeniom, obserwacjom, portalom , a przede wszystkim stojącym za nimi Ludziom świadomość w narodzie podniosła się tak znacznie, że nie wiem, czego by potrzeba, by zmusić Obywateli do poddania się  przemysłowej przemocy. Przemocy, gdyż o samą wiarę w kłamstwa produced by big lobby jestem spokojna i to mimo wzmożonych wysiłków deprecjonowania zwolenników normalnego, odpowiedzialnego , zdrowego życia. Im więcej takich wysiłków, tym więcej głów poruszy się pytaniem „dlaczego im to przeszkadza?”:)))

Wciąż zostaje mnóstwo innych tematów, więc najpierw skrót aktualności wydających mi się godnymi odnotowania.

Odważna i dość rozsądna, jak na fragment systemu medycznego gazeta Ärzteblatt zamieściła artykuł pt.
” Pharmawerbung beeinflusst Verorordnungsverhalten”, czyli : reklama przemysłu farmaceutycznego wpływa na zalecane terapie i , jakkolwiek temat potraktowano łagodnie, to jednak jest oficjalne przyznane: „….eskponowani na reklamę lekarze przepisują częściej, gorzej i drożej”-wg meta-analiza PLoS Medicine, 2010,7.

Nieco dalej poszła SRW2 z relacją Pani Evy Schindele „Schweingrippe und Co….., Wer bestimmt, wogegen geimpft wird” czyli : „świńska grypa i spółka: kto ustala przeciwko czemu szczepić”, a w której dość wyraźnie STIKO*(ww w.
rki.de) jawi się bardziej jako agencja przemysłu aniżeli instytucja o jakimkolwiek innym celu.

Moją uwagę przyciągnął też artykuł z nieocenionego Ärzteblatt , traktujący o antykoncepcyjnym środku zawierającym etongestrel , a implantowanym w rękę pełnych ufności pań- ostatnim „krzyku mody medycznej”  który w czasie swego działania powinien przez 3 lata uwalniać odpowiednie hormony do krwi ,działając jak nazwa:) wskazuje. Otóż niecałkiem.

w w w.aerzteblatt. de z 05.01.2011,” Hunderte Frauen in Grossbritannien trotz Verhutungsmittel schwanger” (setki kobiet w UK mimo środka antykoncepcyjnego zaszły w ciążę).

Autor artykułu pisze o odszkodowaniach, które NHS (National Health Service) musi wypłacić pacjentkom z powodu stosowania ww., a jest to niebagatelna sumka 200.000 funtów. Od czasu wprowadzenia na rynek zanotowano też ok.3000 przypadków działań ubocznych (domyślam się, że niepożądanych, ale tego nie napiszę, gdyż w artykule wyraźnie stoi: „działań ubocznych” i tyle  ), jak również 600 kobiet zaszło w ciążę MIMO stosowania ww.specyfiku.

Ale widocznie „wygodny” implancik był tego wart. Czy jestem złośliwa? Może troszkę , ale już nie wiem, jak reagować na tak oczywiste podążanie za komplikacjami.

Podobnie smutne wnioski nasuwają mi się w przypadku ludzi wyśmiewających miłośników dobrego, zdrowego pożywienia i usiłujących dorobić im gębę „ortorektyków”- nazwy specjalnie wymyślonej , by mieć podstawy do „specjalistycznego” :)))) potraktowania tychże w razie, gdyby jednak nie zechcieli spożywać masowej, plastikowej produkcji zadanej im przez big fast food.

Jeżeli ktoś pokochał spożywanie plastiku, genetycznie modyfikowanych niespodzianek, to proszę bardzo, niech płaci za trucizny w pestycydach , za trucizny w otoczeniu , za swoje zdrowie, niech finansuje laboratoria przemysłu spożywczego i farmaceutycznego : ZE SWOJEJ KIESZENI. Chociaż to też nie jest dobre wyjście, gdyż na dłuższą metę oczywiście i tak odbije się to na wszystkich, z planetą włącznie. Ale na obłędus finansowus:) i obłędus ambicius:) chyba nie ma lekarstwa.

Podam jeszcze Państwu ciekawe linki: „Pharmaindustrie macht aus gesunden Menschen lukrative Patienten ” (przemysł farmaceutyczny czyni ze zdrowych ludzi lukratywnych pacjentów) na You Tube, w w w .youtube.com/watch?v=HDZjJuaOf3w  ,

 „Pharma verschweigt massive Nebenwirkungen” (Pharma przemilcza liczne działania uboczne)- w w w.youtube.com/watch?v=wULod_xhxl8 ,

„Gefahrliche Medikamente:Studien verheimlicht” (niebezpieczne lekarstwa: studia utajniono )- w telewizji szwajcarskiej, w w w.videoportal.sf.tr/video?id=d686900f-6e08-4e4c-a88b-4c37574b3106  ,lub po prostu, w razie, gdyby były trudności z wpisaniem linków, ww.podane tytuły i „youtube ” lub -link ostatni „videoportal.sf.”.Warto obejrzeć i posłuchać, warto przetłumaczyć.

O boreliozie odcinek następny….

A więc czas mercuriusa : rtęć, żywe srebro….rtęć w amalgamatach, szczepionkach …totalne zatwardzenie .I to nie jest żart, gdyż rtęć w organizmie powoduje niereperowalne szkody w jelitach. Nie dziwi zapotrzebowanie na środki przeczyszczające, podobnie zresztą, jak w czasach, gdy „leczono” końskimi dawkami rtęci np.syfilis. Wtedy też z lubością stosowano drogie , drastycznie;) wręcz działające remedia , jak antymon czy  chiński rabarbar. W końcu, wycieńczony organizm z tęsknotą wyczekiwał zejścia….

Co mają specyfiki przeczyszczające do boreliozy? Oczywiście odtruwanie organizmu.

ALE o nich już co nieco było. Kiedy więc poczynimy w sobie porządek, o którym nie można zapomnieć ZANIM przejdzie się do etapu następnego,  czas zabrać się za wzmacnianie obiegu limfy i reparację śledziony.

Jedną z najlepszych roślin wspierających system limfatyczny jest jemioła (viscum album), teraz będzie świetna pora na jej zbieranie, stąd przypomnienie. Wcześniej pito nawet herbatkę z jemioły , choć wydawałoby się, że działanie jest mizerne, a w Chinach znana jest rola Viscum album w …naprawianiu grasicy oraz przysadki , czyli w przywracaniu roli i formy (!) grasicy i wsparcia funkcjonowania przysadki. W tym przypadku stosuje się tincturę i napar. Według TCM jemioła pomaga grasicy  „znów stać się grasicą”:).

Chrysoplenium alternifolium (śledziennica skrętolistna)  – napar lub świeża wspiera czynność śledziony, stosowana jest też przy zaburzeniach wątroby i pęcherza moczowego.UWAGA:żółciopędna. Jak zwykle w Polsce , nazwę grecką i łacińską dobrze wskazującą na roślinki zastosowanie zmieniono tak, by niekoniecznie ją z właściwościami kojarzono. Z greckiego chrysos- złoto i splen- śledziona. Ale tutaj ktoś musiał zrobić z tego śledziEnnicę. W Niemczech funkcjonuje po prostu jako Milzkraut=zioło śledzionowe:).

Jarzębina (Sorbus aucuparia) -ocet, sok, ale przede wszystkim napar z suszonych jagód jarzębiny- „herbatka” jarzębinowa jest wyśmienita przy zaburzeniach limfatycznych. Nalewka   stosowana jest również w TCM przy obrzękach limfatycznych.

Kurdybanek:), (Glechoma hederaceae) -pili go malarze i pracownicy odlewni ołowiu przeciwko zatruciom metalami ciężkimi .Matthiolus- mistrz zielarstwa z XVI wieku przepisywał kurdybanek w winie na „otwarcie wątroby i śledziony” by „wypędzić trucizny”. Specyficzny zespół substancji dobranych przez Naturę w kurdybanku pozwala oczyścić limfę eliminując to co zostało z rozpadu bakterii, ale  „wyprowadzi” i same bakterie , reguluje metabolizm , łagodzi zapalenia w procesach martwiczych, ropnych.

Pokrzywa (urtica dioica) przepłukuje limfę i odśluzowuje krew, ze względu na sterole i lektyny działa też immunostymulująco (Schonfelder , 2004).

Liatra (Liatris odoratissima) – receptę z liatrisem spotykamy u Hildegardy z Bingen; składa się z 6 gramów zioła, odrobiny miodu , szczypty pieprzu i kory cynamonowej gotowanych w winie przez parę minut. Dziś dodaje się ją do tytoniu , ale w opracowaniach fitoterapii wspomina się o diuretycznym, tonizującym , stymulującym i pobudzającym krążenie działaniu.

To zaledwie kilka z roślin czyszczących limfę i wspomagających śledzionę 🙂 ……cdn.

——————————————————————————

Lektury:

wymienione w tekście , plus:

w w w.aerzteblatt.de

w w w.rki.de

w w w.swr.de

w w w.videoportal.sf.tv

w w w.ncbi.nlm.nih.gov.

w w w.freidok.uni-freiburg.de (opracowanie o pokrzywie:), urtica dioica

Soltis, Tago-Nakazawa, Xiang, Kawao,Murata,Wakabayashi,Hibsch-Jetter :”Phylogenetic relationships and evolution in Chrysoplenium….” American Journal of Botany,88,2001, w w w.amjbot.org – bardzo dobre opracowania przydatne dla fitoterapeutów

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: