Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Sposoby na kaca:).cz.1.Witajcie w Nowym Roczku:)))

Posted by natural health consulting w dniu Styczeń 1, 2011

Witajcie w Nowym (oby:) Roku. Oby, to znaczy lepszym dla świata, naszego Kraju, dla Każdego, kto… zasłużył:)) na to, by lepszym było te 12 miesięcy:)))

Czym jest tzw.kac wyjaśniać teraz nie będę , a to z dwóch powodów:

-ci, którzy  ze zjawiskiem do czynienia mieli, wiedzą doskonale, czym się objawia i skąd pochodzi, czyli najważniejsze:)))

-po Sylwestrze i tak każdy przejdzie do sedna, czyli sposobów na owego:)))

Podane niżej stosujemy wedle woli własnej, niczym nie przymuszonej, oczywiście nie zapominając , że strona nie zastępuje porady specjalistów:))))))……chyba przesadziłam:)))Ale…a nuż znajdzie się ambitny specjalista przyznający się, że na temat kaca to ON i nikt poza nim nie ma prawa doradzić skacowanemu?:))))

Już się streszczam:)

1.PRZED wypiciem „mocniejszych” trunków nieźle jest -jeżeli żołądek tłuszcze akceptujący- zjeść zawartość puszki (wyjątkowo mowa o konserwowanych:))) sardynek wraz z …oliwą tam się znajdującą.Jeżeli nie jesteśmy w stanie takiej oliwki wsunąć, pomagamy sobie chlebkiem. Niektórzy wolą smalec, ale oliwa lżejsza i lepiej strawna. Aby nie pić na czczo- przypominać mam nadzieję nie muszę.

2.PO:

-sok pomidorowy z pieprzem, może być cayenne- świetnie i szybko uzupełnia spustoszenia , których dokonał alkohol. Sok powinien być ze świeżych pomidorów, ale mamy zimę, więc butelka soku SZKLANA i , w miarę możliwości zero dodatków. Jeżeli ew.jest tam sól i woda, w porządku.

-zsiadłe mleko, kefir, maślanka,

-gorący rosół

-miętowa „herbatka”, czyli napar z łyżeczki suszonej lub paru listków świeżej- z doniczki- mięty, 5 minut pod przykryciem parzyć

-SŁONA kawa

-konfitury jarzębinowe, herbatka z suszonej jarzębiny, przemrożona (teraz na drzewkach:) jarzębina żuta wolno i dokładnie, byle z umiarem- po parę-np.5 jagód na DOROSŁEGO , o wadze 80 kilo, nieprzyzwyczajonego do niej człowieka:)- są różne jarzębiny , ale przeciętnie mamy do czynienia z tą , którą np.Niemcy od lat stosują m.in.na przeziębienia- również profilaktycznie- i w formie pysznych konfitur do śniadanka-Sorbus aucuparia-uwaga: w dużych dawkach działa rozwalniająco:)).

-miód- przynajmniej łyżka stołowa , jeżeli wypiliście dużo.Miód przyśpiesza też rozkład alkoholu, co NIE OZNACZA, że możecie pić krótko przed zasiąściem za kierownicą- to się nie uda,pewien czas musi minąć, choćby i po to, abyście doszli do siebie po „stanie oszołomienia”:) . Ale miód to bardzo, bardzo dobry środek, jeżeli chcecie szybko wytrzeźwieć.

-żurek

-marynaty BEZ octu- i w ogóle proszę raczej nie łączyć octu z alkoholem , podobnie, jak grzybów z alkoholem- to się nie polubi ani nam na dobre nie wyjdzie.

-kapuśniak

-brrrr……flaczki

-sok z cytryny z wodą letnią (dawno już pisałam, teraz przypomnę: nigdy czarnej herbaty z cytryną!)  

-napar z równych części (łyżeczka do herbaty) babki lancetowatej, pokrzywy i krwawnika : szklanka przed pójściem spać, szklanka rano , a i w południe pewnie posmakuje:)))

-winogrona

-długa kąpiel plus łyżka soli kamiennej/morskiej na wannę , olejek lawendowy,

-sauna  (pamiętać uwagi odnośnie korzystania z sauny, nie iść tam pojedynczo w stanie zamroczenia!!!!!!!)

-masaż twarzy i karku spokojnymi, łagodnymi ruchami

-a że przy masażu, to i sposób tajski:))), mianowicie gotowane jajka z chili .Myślę, że na pierwszy raz , aby kaca się pozbyć, wystarczy:)))))) …..No i długi, spokojny sen :))

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: