Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

HAV,HBV,HCV i spółka.Szczepienia,czyli skąd ten pomysł.cz.10.a.

Posted by natural health consulting w dniu Lipiec 15, 2010

Ten wpis miał się pojawić wcześniej, jednak trochę nie mogłam się pozbierać. Swiadomość kolejnej ,niepotrzebnej śmierci -tym razem dobrego Człowieka i świetnego aktora, zachęcała do wylania goryczy….

na niemoc, na niewiedzę, na blokady, na świadomość, na ufne oddanie się w ręce ,które NIE leczą.

W ręce, które nawet tej świadomości niemocy nie mają.Gdyby ją miały….czy podejmowałyby ryzyko?A jeżeli tak…. czy nie byłoby to nadużyciem?

Gorycz to też lekarstwo,więc nie można stosować jej w nadmiarze-odczekawszy nieco,przystępuję więc do informacji.

Chorobie „żółtej” muszę poświęcić więcej miejsca w tym cyklu, ponieważ pragnę przytoczyć większość naturalnych jej terapii,dlatego oznaczyłam wpis dzisiejszy „a”.Zainteresowani tematem będą mogli dowiedzieć się o wielu środkach , jakie natura oferuje w przypadku choroby uznanej oficjalnie za „ciężką i prowadzącą nawet do śmierci” .

Przypominam,iż wnioski należą do Państwa a strona służy wyłącznie informacji:-) i nie zastępuje konsultacji z …..no właśnie….z kim?Wedle prawa z lekarzem.I tu się zgodzę:ta strona nigdy, przenigdy nie zastąpi Państwu wizyty u lekarza-ba:ta strona nie ma nic wspólnego z normalną wizytą w normalnym gabinecie:-) i niech tak zostanie.

Jak nie złapać zółtaczki……?Najprościej byłoby powtórzyć za lekarzami popierającymi zdrowy rozsądek:

„Cook it,peel it or leave it”-czyli „ugotuj to,obierz lub zostaw”(jeżeli nie możesz ugotować i obrać:-))-stara zasada wciąż żywa i wciąż okazuje się najlepszym środkiem przeciwko chorobie brudnych rąk….talerzy….pożywienia….sprzętu szpitalnego……Znowu środowisko brudu wygląda na sprawcę.Znowu jest w stanie wpłynąć na organizm do tego stopnia,aby spowodować zaburzenia w jego z kolei środowisku…”Jak na górze,tak na dole….”.

Nie,nie chodzi o przesadne pucowanie chemią wszystkiego w domu-to prowadzi z kolei do zaburzeń innego rodzaju, m.in. alergii-przecież wystarczy na bieżąco sprzątać używając np.sody do armatury kuchennej i łazienkowej, odkurzacza i mokrej  szmatki:-),a octu do okien-żrące specyfiki naprawdę nie są nam potrzebne.Wystarczy też dokładnie myć przyniesione owoce,warzywa,mięso.Ale i to nie wystarczy,kiedy zdarzy się szpital a tam…Szpitalny brud jest brudem najgorszego rodzaju:mieszanka wydzielin,toksycznych odpadów,śmieci z zewnątrz…..Koktail dla odpornych, można by rzec:-).Ale to służba zdrowia wskazuje na brud na zewnątrz,przeważnie nie dostrzegając go u siebie.

A potem…..”Na chorobę brudnych rąk mamy scypionki”;-).

Tylko,że nie chodzi wyłącznie o brudne ręce.Zółtaczki  nabyć można przez kontakt z wydzielinami chorego człowieka (czyżby transfuzje nie były niewinne?),brudne igły,narzędzia chirurgiczne….-właściwie,to sporo jest tych możliwości zażółtaczkowania się;-) w szpitalach….Właściwie to….. przede wszystkim?

Proszę uważać:kiedy wymknie się Państwu w placówce „służby zdrowia” coś o „żółtaczce”, mogą Państwo zostać pouczeni,że „to jest mylna nazwa i w ogóle błędna”,że „powinno się mówić:wirusowe zapalenie wątroby”.

A czemu?A bo po pierwsze to dodatkowa okazja,by pacjentowi udowodnić swoją rzekomą wyższość i na starcie ustawić go w pozycji „niewiedzącego” ,a po drugie-by podkreślić istotę żółtaczki pochodzenia:”WIRUSOWE”-  gdyż jako takie funkcjonuje w medycynie akademickiej powszechnie ,szczególnie w języku serwowanym ludziom w nadziei,że nigdy nie dowiedzą się ,co tak naprawdę za tą chorobą stoi;-).No dobrze,pewnie część świata lekarskiego sama w to wierzy……Cóż…na to już nic nie poradzę:-)

Będę za to uparcie mówiła „żółtaczka” ponieważ tak się utarło,zamiennie z hepatitis oraz WZW-czyli wirusowym zapaleniem wątroby-gdyż w ten sposób chciałabym przedstawić obraz dostępny dla każdego-nawet dla najbardziej opornych:-).

Zaznaczam,iż omówienie istoty samej żółtaczki z racji dostępnej powszechnie literatury światowej będzie zaledwie zarysem i nie może być uważane za pełne.

Hepatitis pochodzi z greckiego „hepar”,czyli wątroba i oznacza zapalenie wątroby (końcówka -itis -starogrecki, nowogr.-itida,oznacza najczęściej proces przebiegający z zapaleniem ).ALE JAKIE?

Ponieważ jest hepatitis A,B,C,D oraz E,przy czym postać D występuje wyłącznie w połączeniu z B.

W polskich źródłach już postać A uważana jest za „wymagającą hospitalizacji i podania leków”,podczas,gdy źródła zachodnie zaliczają hepatitis A za „najłagodniejszą,przeważnie samowyleczalną i przebiegającą bez komplikacji oraz dającą po przebyciu odporność na nią na całe życie” (np.studia szwajcarskie).

Mało tego:Szwajcarzy nie wstydzą się zdania,że mimo,iż w tropikach hepatitis A jest typową,to przebiega bardzo spokojnie.

TO NA TO SIE NIE UMIERA MASOWO?To komplikacje dotyczą zaledwie ułamka procenta???

A w Europie….dzieci poniżej 10 lat chorują na nią ….NIE chorują na nią wcale LUB przechodzą ją lekko?

Mało i tego?

Do dzisiaj brak długoletnich (Langzeitstudien )studiów o okresie ewentualnego działania ochronnego szczepionki. To dotyczy również scypionki na hepatitis B.

A propos hepatitis B….weźmy dane amerykańskie, na przykład z systemu VAERS:według niego nosicielami wirusa (jeżeli uprzeć się przy wirusie:-) HB jest ok.2% (CDC-Center for Disease Control) Amerykanów,przy czym zachorowuje….mniej niż 5%.Jeszcze fajniej jest w Europie,o czym powiadamiała szwajcarska Arbeitsgruppe fuer differenzierte Impfungen,Bern.

Przy mniej niż 1% z tego,który zachorował,może się rozwinąć postać chroniczna prowadząca do uszkodzenia wątroby, z tym,że wg Szwajcarów „ryzyko tego u dzieci jest bardzo małe”.

Poza tym-szczepionka na HBV jest tworem genetycznej manipulacji, z „najczęstszymi działaniami ubocznymi”.

O ubocznych było kawałek wyżej,ale może dodam co nieco, z czym można się zapoznać np.w New Zealand Medical Journal 24.05.1996,(o cukrzycy),American Journal of Epidemiology -(o stwardnieniu rozsianym)-1988,o ciężkich depresjach….niezłą lekturę na temat oferuje hojnie w w w.aje.oxfordjournals.org., nzma.org.nz.

Francja zrezygnowała w 1998 roku z „dobrodziejstw” szczepień na HBV,gdyż w ciągu 2 lat od ich wprowadzenia wystąpiło ponad 600 przypadków (odnotowanych) stwardnienia rozsianego po zaszczepieniu ww.

USA od stycznia 1996 do maja 1997 zanotowała 18 000 przypadków skutków ubocznych po szczepieniu, z tego 54 zgony noworodków (Belkin,et al.nvic.org.)

Może szerszy rozdział?

Od 1990 do 1998 w USA zanotowano 24 775 reakcji ubocznych po szczepieniu, z tego 9673 poważnych,439 dzieci zmarło.(vaers.hhs.org), z czego tylko 10% lekarzy melduje takie skutki (meldunek jest wolontaryjny,nie obligatoryjny) ,chodzi więc przypuszczalnie o 1/10 prawdziwych liczb.

Nie poleca tejże szczepionki amerykańskie Association of Physicians and Surgeons:niebezpieczeństwo zachorowania PO szczepieniu jest szacowane na 3 razy większe aniżeli BEZ szczepienia.Niebezpieczeństwo POPRZEZ działania uboczne.

Pięknie wypowiedział się na ten temat dr J.L.Berdonces w dostępnej już w języku polskim dzięki wydawnictwu PUBLICAT  „Wielkiej Księdze Zdrowia”,wspominając o przyczynach wprowadzania masowych szczepień ,do których należą m.in.”zarabianie punktów w strukturach zdrowotnych światowych organizacji zdrowia ,aby zapewnić sobie w nich ….miejsce”(czyt.posadkę)-cytat z pamięci,proszę o wyrozumiałość,jest chyba nawet delikatniejszy od samej wypowiedzi doktora Berdoncesa.Tenże lekarz mówi również o samych szczepieniach-serdecznie polecam, mimo, iż starym zwyczajem zaznaczam niezgodność moich poglądów z częścią poglądów zawartych w wymienionej pozycji: warto tę książkę mieć-jest to światełko w tunelu wiedzy niezależnej od „jedynej słusznej;-) wizji”,w dodatku bardzo przystępnie podane.

Noblista (mam słabość do szczerości u noblistów :-),prof.Rolf Zinkernagel ,po pracy na swojej grupie myszy stwierdził,że genetycznie wytworzone szczepionki wpływają na równowagę między wirusem a obroną immunologiczną tak niekorzystnie ,że choroba po nich jest wręcz silniejsza,nie osłabiona (Science,11.1.1991).

Co oprócz?

Szczepionki na hepatitis A oraz B należą do najbardziej kontrowersyjnych w świecie pediatrii.

Nie brak danych,że mogą one prowadzić do chorób systemu nerwowego,wysypek,zakrzepic,zapalenia trzustki, zakłóceń w funkcjonowaniu wątroby….to nie wszystkie „zalety” działań ubocznych.

Prezydent wymienionego już amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy i chirurgów(aaps.org):”Dzieci powyżej 14 roku życia mają 3 razy większe ryzyko ZGONU po szczepieniu na żółtaczkę lub ciężkiego przebiegu choroby aniżeli gdyby zachorowały na nią nieszczepione”.Fosters,1999,Cox News Service

A:po przechorowaniu żółtaczki typu B organizm otrzymuje takoż całożyciową na nią immunizację oraz oczywiście „brak jest stuprocentowej ochrony przed nią poprzez szczepienie”.Ale to drobiazg,prawda?

Jaka szkoda,że bez echa przeszło u nas siódme już stuttgardzkie sympozjum szczepieniowe (7.Stuttgarter Impfsymposium,12/13 Juni,2010-niedawno,w czerwcu-czy ktoś o nim słyszał w mediach?:-))-na szczęście z jego referatami (ale nie z całością sympozjum,niestety) można zapoznać się na stronie w w w.impfreport.de ,polecam też przysłuchanie się  wypowiedzi dr Friedricha Grafa,niegdyś „normalnego lekarza” (Verzeihung,Herr Doktor:-)):

To,czego doświadczyłem na własnym ciele,jak i moje lekarskie doświadczenie pomagają mi wątpić w korzyści wynikające ze szczepień.Wręcz w mojej codziennej praktyce konfrontowany jestem codziennie z negatywnymi skutkami szczepień.(…)Choroby dziecięce są na dłuższą metę raczej błogosławieństwem,a nie przekleństwem dla ludzi.Oprócz tego dają się świetnie prowadzić naturalnymi metodami,też homeopatycznie”.

Czują Państwo niedosyt?

No to polecam Pope et al,”The development of rheumatoid arthritis after recombinant hepatitis B vaccination”-Journal of Rheumatology,1998,25.( bardzo namawiam do nauki angielskiego-opłaca się choćby dla literatury medycznej:-)),w skrócie chodzi o poszczepienne (po szczep.na HBV) wystąpienie reumatyzmu.

Polecę też Classen J.B.,”Childhood Immunisation and diabetes mellitus „,NZ Med. Journal,1996,109.

I P.Duclos:”Adverse events after hepatitis B vaccination”-pracę Canadian Medical Association,1992,147.i jeszcze I.Islek,et al:”Nephrotic Syndrome following hepatitis B vaccination” w Pediatric Nephrology,2000,14.

Nie zapomnę też o pracy C.Gallagher i M.Goodmann,ze Stone Brook University Medical Center New York,w Annals of Epidemiology,dostępne na w w w.annalsofepidemiology.org.,udowadniającej,że mali chłopcy po szczepieniu na HBV mają większe szanse zachorowania na ASD-czyli Autism Spectrum Disorder.

TO Są OFICJALNE PRACE OFICJALNEJ MEDYCYNY:DLACZEGO SIę O NICH NIE MóWI???

Mogę przytoczyć też prace mocno niezależne,których oficjalne akademickie tuby nie chcą nawet widzieć ,ale czy to naprawdę nie wystarczy,aby przestać wmawiać ludziom ,że wszczepianie im zmutowanego materiału za ciężką kasę jest dla nich dobrem?

Jak bardzo trzeba nienawidzić ludzi,aby im TO robić? Według opinii badaczy z paryskiego,publicznego systemu służby zdrowia (Publique Hopitaux de Paris) istnienie psychopatycznych jednostek aspołecznych jest dla społeczeństwa korzystne,gdyż w ten sposób owo nie zapomina o niebezpieczeństwach mogących im grozić z tejże strony i o sposobach obrony.Nawet się z tym zgodzę-fakt,gdyby się rozleniwić i myśleć,że jest się w raju,szybko należałoby się obudzić:-)ale mam jedno pytanie ,retoryczne zresztą:

Dlaczego jednostki psychopatyczne-bo nie wiem,jak inaczej określić osoby optujące za zmuszaniem innych do poddania się zabiegom szkodliwym dla zdrowia, mają coraz więcej do powiedzenia w kwestii dobra całych społeczeństw?Według tych samych,paryskich badaczy, psychopaci w społeczeństwie często unikają wykrycia oraz…potrafią uzyskać wysokie stanowiska.Czy gdzieś nie przegapiliśmy momentu zaburzenia równowagi?

Zerknijmy,czym jest owo zapalenie wątroby…..i dlaczego nie musi być wirusowe.

Formy hepatitis różnią się od siebie w ciężkości przebiegu oraz czasie trwania.

HCV-nabywaną w bardzo szczególny sposób za pomocą błędów medycyny akademickiej i uważaną za „niezwykle ciężką”-zajmę się osobno.

Zapalenie wątroby polega w ogólnym pojęciu na niszczeniu hepatocytów = komórek wątroby, z różnych powodów.

Do przyczyn hepatitis zalicza się-zupełnie oficjalnie:

-infekcyjne (np.wirusowe,pasożytnicze)

-toksyczne (np.forma alkoholowa,forma po zatruciu lekami,np.diclofenakiem,paracetamolem,methotrexatem i in.,po zatruciu aflatoksynami)

-fizykalne (np.po RADIOTERAPII (tak,tak,po naświetlaniach),stłuczeniach wątroby)

-extrahepatyczne  (,np.w zapaleniu dróg żółciowych-cholangitis,kardialne (od serca),NASH (nie-alkoholowe)

-immunopatologiczne (np.w sarkoidozie)

-wrodzone (np.hemochromatoza,brak alfa-1 antytrypsyny,choroba Morbus-Wilson…)

Jak można twierdzić,że wszystkie żółtaczki są zakaźne?

Jak można twierdzić,że przy tylu postaciach,tylu możliwych powodach powstania  „szczepionka ma być stuprocentowym zabezpieczeniem”?

Na koniec części „a”:zapalenie wątroby jest zaburzeniem przemiany materii,zaburzeniem energetyki organizmu.Można przywrócić równowagę naturalnie,podobnie,jak w innych przypadkach,ponieważ jesteśmy częścią natury.

Lektury:

Martin Hirte:”Impfen:pro und contra”,Knaur Verlag

U.Quast oraz Thilo,Fescharek,Maas,Richter:”Impfreaktionen”.Hippokrates Verlag

w w w.vaers.hhs.org

w w w.aaps.org (American Association of Physicians and Surgeons)

w w w .laborlexikon.de

w w w.nvic.org -„Hepatitis B vaccine reaction reports outnumber reportes diseases in children according to vaccine safety group”,NVIC,January 1999

Dr Xavier Uricarte: „Los peligros de las vacunas.Puntos para la reflexion”

Dr R.S.Mendelsohn (pediatra z ponad 30-letnim doświadczeniem):”Como crijar un hijo sano”(a pesar de su medico)

Dr Luis de Brower:”Vaccination:erreur medicale du siecle”

J.M.Marin:”Vacunaciones sistematicas en cuestion”,edition Icaria 

Dr J.L.Berdonces-„Wielka Księga Zdrowia”(Jak się leczyć naturalnymi metodami).Dr Berdonces opublikował też m.in.ciekawą „Las Hierbas de la salud:remedios para padecimentos”,którą mam nadzieję podobnie uczyni dostępną w Polsce wydawnictwo Publicat.

W.Classen et.al,New Zealand Medical Journal 24.05.1996,-nzma.org.nz,

Neurology 2004,63-M.Hernan ,S.S.Jick,M.Olek,H.Jick-„Recombinant hepatitis B and the risk of Multiple Sclerosis”,a prospective study

CDC,Pharmacoepidemiology and Drug Safety,1998,vol.6

w w w .ncbi.nhm.nih.gov.

w w w.sciencemag.org.

w w w.aje.oxfordjournals.org

w w w.sciencemag.org.

KR Stratton,CJ Howe,RB Jr Johnston-„Adverse events associated with childhood vaccines other than pertussis and rubella. Summary of a report from the Institute of Medicine.JAMA,1994,May 25-w w w.vaers.org

oraz notatki z:

7.Stuttgarter Impfsymposium,13.Juni 2010,referaty dostępne na w w w.impf-report.de

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: