Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

GMO.Aktualności.

Posted by natural health consulting w dniu Maj 10, 2010

Znany koncern Monsanto wspiął się na wyżyny pomysłowości i postanowił opatentować…..mięsko.A jakie mięsko?

A,wg Frankfurter Rundschau,to pochodzące od zwierzątek karmionych roślinkami wyhodowanymi z nasion sprzedawanych przez Monsanto. Prawda,że sprytnie?Więc ludzie mówiący o niebezpieczeństwie patentowania żywności mieli jednak rację?Ojej,no przecież jednym z ulubionych „argumentów”(raczej mętów niż argu:-)) miłośników GMO jest,że nic takiego się nigdy nie zdarzy,że wręcz przeciwnie….

Tymczasem wniosek o patent,na który firma ma ochotę,ma realną postać -WO/2009/097403 ,o czym wiedzą w Instytucie Patentowym w Genewie.

Mięso świnek jako „wynalazek”?Ano tak,ponieważ wedle M.zwierzęta karmione paszą GMO będą miały -czy też wręcz mają- większą koncentrację tłuszczów nienasyconych (ale o jakiej strukturze i właściwościach,to już się ciężej do tego przekopać:-))stąd mają być „zdrowsze” a więc to miałoby je kwalifikować jako wynalazek….??????

No to patencik na sznycel,patencik na szyneczkę…A patencik od kosy na sztorc to niepotrzebien?

I jeszcze maleńkie pocieszenie z  kwietniowego Deutsches Arzteblatt,gdzie dr Klemperer podsumował wyniki badań opublikowane przez Bundesarztekammer (Niemiecką Izbę Lekarską),czyli „Arzneimittel Forschung(Drug Research):Marketing before Evidence,Sales before Safety”-Marketing przed wynikami,sprzedaż przed bezpieczeństwem”.Badania jasno stwierdziły,że „sponsorowane przez przemysł farmaceutyczny studia potwierdzają pozytywne działanie leków częściej niż te niezależne”.

A to mi nowina…..:-)

Na to dr Klemperer:”…..Badania nad lekami znajdują się na równi pochyłej.Większość studiów finansowana jest przez przemysł.Wielkie firmy farmaceutyczne w licznych,dobrze udokumentowanych przez wewnętrzne dowody dokumentach i załącznikach ukrywały ewidencję aż zmieniła się w przystępną dla rynku”.Hocus Pocus?

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: