Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Wulkaniczny pył?Ale gdzie?

Posted by natural health consulting w dniu Kwiecień 19, 2010

Od paru dni karmieni jesteśmy (my,bo zadaje się wszystkim tę samą sieczkę w mediach) opowieściami o wulkanicznym pyle „mogącym mieć wpływ na zdrowie….itd”.Wpływ może mieć.Jak najbardziej.Ale……

Kiedy WHO obwieściło,że „pył wulkaniczny może zawierać „to i owo” oraz „może zagrażać „temu i owemu”:-),to pewnie miało rację….niestety,nie obwieściło,że w takim stężeniu,jakie jest u nas…jeżeli jest:-),to aż dziwne,że komuś może zaszkodzić,bo w całej Europie nie było ani jednego zgłoszenia zachorowania w związku z „pyłową histerią”.No tak,po rewelacjach WHO w sprawie świńskiej grypy można już się domyślać,o co biega,ale…..nie tym razem.

Prof.S.Spiro -brytyjski pulmonolog wręcz stwierdza,że zalecenie WHO o noszeniu masek lub pozostaniu w domach jest przesadzone.Ludzie w miarę normalni,w całej Europie (a trochę znajomych się ma:-) korzystają z pięknego nieba i słońca….czasem tylko przesłanianego cieniem wojskowych samolotów:-),ponieważ tak się dziwnie złożyło,że od 12 kwietnia do 22 też kwietnia prowadzone są manewry NATO pod kryptonimem Brilliant Ardent 10 i miło się „złożyło”,że przestrzeń powietrzna „się wysprzątała” -oczywiście „z winy wulkanu”.

Sami Islandczycy jakoś niespecjalnie panikują-pył i owszem szkodzi,kiedy jest go dużo i gęsto.Czy ktoś tu widzi „dużo i gęsto” pyłu?:-)

Pozdrawiam potrafiących zachować trzeźwość w najbardziej absurdalnych sytuacjach:-)

korzystałam z:w w w.usafe af mil oraz relacji znajomych:-))

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: