Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

GMO albo życie.cz.4.

Posted by natural health consulting w dniu 1 kwietnia, 2010

„Wolność kocham i rozumiem,wolności oddać nie umiem…..” Chłopcy z Placu Broni

„Do kogo należą TWOJE geny?DO CIEBIE!” (ACLU)

Dziś będzie wyjątkowo krótko,za to treściwie:-)

Amerykański Sędzia Robert Sweet w precedensowym procesie ACLU przeciw patentowaniu genów przez firmę Myriad Genetics(registered trademark) wydał wyrok:”GENY NIE MOGą PODLEGAć PATENTOM”.

 ACLU wkurzyło się ekstremalnie po opatentowaniu tzw.genów raka piersi przez firmę,która jednocześnie jest potęgą w testach wykrywania raka piersi (i nie tylko).

W uzasadnieniu wyroku o NIEWAżNOśCI patentów na geny napisano m.in.:

„….wyrok bazuje na dawno rozpoznanych zasadach biologii molekularnej i genetyki(….)Stąd patenty na geny wyprowadzone z „izolowanego DNA” zawierającego sekwencje istniejące w naturze,są jako kwestia sporna  odrzucone, niedopuszczalne i nieopatentowywalne zgodnie z podmiotem sprawy 35 U.S.C.kk 101″.(tłum.z pamięci,pewnie jest różnica w interpunkcji :-):-):-)

MG ma ochotę na apelację,jednak wątpliwe,czy po tak dosłownym stwierdzeniu sędziego jeszcze ktoś podejmie się tego bezsensownego ataku na nasze geny.

A tak poza…ok.20% ludzkich genów jest opatentowanych (m.in.mające związek z Alzheimerem,MS,rakiem jelita, astmą…). Na razie był proces o BRCA1 i BRCA2.Droga daleka,ale początek wspaniały!

Zródełko:

niezawodni znajomi  (Each and All-my best thanks:-)) a szczegóły na:

www.aclu.org.

Zapomniałam….To NIE jest prima aprilis!!!I tak za dużo oszukaństwa na tym świecie……

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: