Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Homeopatia nie dla wszystkich.cz.6.

Posted by natural health consulting w dniu Marzec 19, 2010

KTO NIE ZNA PRAWDY,JEST GŁUPKIEM,ALE KTO WIE I NAZYWA Ją KŁAMSTWEM,JEST PRZESTEPCA.

                                                                                                                                                                                                          B. Brecht

ZA KAZDYM RAZEM,KIEDY DZIELI SIE ZDANIE WIEKSZOSCI,JEST CZAS,ABY SIE OPAMIETAC.

                                                                                                                                                                                                        M.Twain

Pisząc o istocie homeopatii słyszę nieraz pytania znajomych:”sądzisz,że ludzie zrozumieją,że ich dotychczasowe pojęcie „homeopatii jako placebo” nie wyszło poza przyjęty przez nich bezkrytycznie cudzy osąd”?Zrozumieją.Moja strona też jest w tej chwili dla Was „cudzym osądem”,kompletnie oderwanym od aktualnych topowych wiadomości, negującym większość rzeczy,które wtłaczano w szkołach.Ja tylko proszę o własnogłowe przemyślenie zjawisk,które opisuję,o doświadczanie własnej woli,o próbę samodzielnego poruszania się w naturze,która jest naszą Matką.

 Przytaczam opinie tak z katedr,laboratoriów,gabinetów,klinik,jak i obserwacje z doświadczania ludzi i świata.Nie mówię „tak jest,bo to moja prawda”-zaledwie przedstawiam możliwe,inne-bo nie tylko moje- punkty spojrzenia na wiele obowiązujących reguł,które nigdy nie były moimi regułami,były martwe,narzucone i sprzeczne z ideą rozwoju istoty myślącej.Macie absolutne prawo się z tym,co tu pisze,nie zgadzać,ale nie przestawajcie przede wszystkim czuć,uruchamiać swój instynkt,doświadczać,nie przestawajcie też używać swojego mózgu-bo -co ważne-w połączeniu z sercem-ma on możliwości niezmierzone.

Wzrost zachorowań młodych ludzi,wzrost kryminalnych czynów…wprawdzie od wieków były i choroby i przestępstwa,ale teraz,kiedy jest nas więcej a nikt „na górze” nie stara się o to,aby większej liczbie ludzi zapewnić godziwe warunki życia,staje się to niezwykle namacalne i -niestety-normalne.To codzienność.Ze jedną z głównych przyczyn obu zjawisk są relacje medyczne,że niska kultura żywienia,o tym już mało kto,bo przecież łatwiej kogoś po prostu skazać lub skierować do szpitala zamiast zatroszczyć się o zminimalizowanie ryzyka zmarnowania życia.

Jednak,kiedy przyjrzymy się zjawisku bliżej,dostrzeżemy,że relacje medyczne nie są przyczyną pierwotną a zaledwie pośrednią,ponieważ mówiąc o medycynie musimy zacząć od jej podstaw:fizyki,od której medycyna szkolna wyszła.

Fizyka,jako wiedza o materii nie jest w stanie pojąć życia.

W newtońskich zasadach,na których spoczywa,NIE ISTNIEJE ZYCIE.W jej późniejszych,aktualnych prawach-też nie ma o życiu mowy.

TYM SAMYM FIZYKA NIE MA PRAWA BYC PODSTAWA MEDYCYNY.

A jednak jest-w medycynie alopatycznej oczywiście.Pokażcie mi,gdzie w prawach fizyki zostało uwzględnione życie?

Nowoczesna medycyna nie posiada,mimo kilkusetletniej historii-bo i wiekiem nie może dorównać traktowanej przez nią jak wroga tak naprawdę wspaniałej matce-parotysięcznoletniej medycynie naturalnej-wiążącego określenia choroby ani zdrowia.Definicje,które stworzyła,są śmiesznie sztuczne i kompletnie nie oddają istoty ani choroby ani zdrowia.

JAK chce więc leczyć,nie wiedząc,CO JEST ISTOTA CHOROBA i ISTOTA ZDROWIA?

To pierwsze,centralne,słabe miejsce wszystkich uniwersytetów medycznych,które doprowadziły do z gruntu fałszywej fizycznej filozofii terapeutycznej:

1.ZAMIAST  WSPIERAC UGRUNTOWANE SIŁAMI NATURY LECZENIE,NISZCZY JE NIE POJMUJAC SYMPTOMóW.

  2.NIE TRAKTUJE NATURY I JEJ ISTOT W CAŁOśCI. 

Zjednoczenie medycyny uniwersyteckiej i naturalnej w sensie komplementarności byłoby przecież wzajemnym uzupełnianiem się,ale nie:medycyna szkolna chce wyłączności,chce rządu dusz-dusz jednocześnie nie uznając.Tak się nie da.

Ciągle przewija się tu:”całość to więcej niż suma jednostek”.

To „więcej” otrzymamy w tym przypadku,mówienia o fizyce jako podstawie medycyny szkolnej,kiedy poszerzymy kontekst fizyki od poglądu materialistycznego do duchowego.To właśnie umożliwi nam pojęcie całokształtu medycyny jako sztuki wspomagającej istoty żywe,nie działającej przeciwko nim.

Upierając się przy nowoczesnych i „naukowo” popartych dziedzinach wiedzy,na których medycyna wg niektórych zbudowana być musi, możemy jak najbardziej się takową posłużyć-ponieważ taką możliwość daje nam cybernetyka-ona bowiem ma za podstawę INFoRMACJę a więc opierając się na cybernetyce,mamy możliwości oparcia medycyny naturalnej na jak najbardziej naukowych-wg współczesnego świata-podstawach.

KYBERNETES-to ze starogreckiego „sternik”,”sztuka sterowania”,kybernesis-prowadzenie,kybernesis wspominał już Homer,Platon,Apostoł Paweł w liście do Koryntian 1,12.28.Cybernetyka jest sztuką komunikacji,jest sztuką traktującą o regulacji żywych istot oraz maszyn,a więc regulacji systemów niezależnie od pochodzenia.  

Medycyna uniwersytecka,na podstawie materialistycznej wiedzy o anatomii,fizjologii,w powiązaniu z mechanistyczną chirurgią ewoluowała do medycyny ratunkowej,która jest w stanie ratować życie,ale nie jest w stanie uzdrawiać.

Tymczasem leczenie to domena naturalnej siły uzdrawiania-czy to się komuś podoba,czy nie.

Na gruncie „naukowych” uporów dziedziną umożliwiającą zrozumienie procesów życiowych i postępowanie z nimi jest cybernetyka,wedlug której zasad można systemy medyczne połączyć.

Do tego trzeba rzecz jasna przezwyciężenia materialistycznych ograniczeń,które nie wystarczają duchowym podstawom życia-nie są w stanie zbliżyć się do nich ani o odrobinę.Trzeba wejrzeć w granice-dobrze widoczne i bardzo ciasne-swojej dyscypliny i uznać siłę innych systemów,które i tak istnieją.

Nie mówię,że musicie się z tym zgadzać-róbcie eksperymenty,sprawdźcie,czym byłyby Wasze doznania,gdybyście posługiwali się wyłącznie dotykiem lub wyłącznie wzrokiem-a i to porównanie nie oddaje nawet w części tego,czym jest traktowanie świata z perspektywy matematyczno-fizycznej,wykluczającej życie.

W codziennym postępowaniu odsunęło się bieżące doświadczenia zbyt lekkomyślnie i zbyt daleko,zaś brakujące doświadczenia zastępowane są hipotezami.Hipotezy te z kolei są najczęściej NIJAK NIE UDOWODNIONYMI przypuszczeniami owocującymi w medycynie DZIAŁANIAMI UBOCZNYMI.

NIC NIE WYNIKA Z NICZEGO,tymczasem medycyna szkolna cały czas usiłuje udowodnić,że „choroba przychodzi z zewnątrz”,że jest formą ataku,usuwa symptomy nie patrząc na skutki,tymczasem DŁUGOTERMINOWE ZDROWIE POWINNO BYC WYZNACZNIKIEM WYBORU TERAPII.

WIEDZA O NATURZE JEST WOLNA OD HIPOTEZ.I to jest stricte naukowym uzasadnieniem homeopatii.Homeopatia nie jest oparta na hipotezach,czyli gdybaniach,a na tym,że działa i jest to doświadczane aktualnie,ale i potwierdzane w przeszłości.

Homeopatia działa praktycznie bez efektów szkodliwych,ma uniwersalne zastosowanie i wysoką efektywność.

Homeopatia potrzebuje indywidualnej -nie zbiorowej,jak to jest często w przypadku medycyny szkolnej-anamnezy i diagnozy.

Tak samo uzasadniona jest instynktoterapia-najstarsza forma odżywiania,kiedy organizm mówi,co jest dla nas właściwe a co nie-w tym wypadku o zdrowie troszczy się instynkt (p.wpis o sercu i o hunie).

Identycznie,jak dwie powyższe metody,ugruntowana jest jeszcze jedna,doskonale efektywna i niezwykle kontrowersyjna,o niej jednak napiszę dopiero po pewnym wyjaśnieniu procesów metabolicznych,gdyż nie znając ich podejrzewam,że sama zastanawiałabym się,jak to może działać.

Przede wszystkim jednak:zapobieganie,profilaktyka nie ma konkurencji i jest właściwie bezkosztowe,jeżeli weźmiemy pod uwagę,że człowiek i tak musi jeść (byle dobre produkty a te niestety,jeżeli brak własnego gospodarstwa,to tanie nie jest,jednak ciągle tańsze od korzystania z „przemysłu zdrowotnego”) i ruszać się.

Przeciwieństwem profilaktyki jest gmach medycyny szkolnej,przeciwnej pod każdym względem naturze,kosztownej i obarczonej potężnymi negatywnymi działaniami ubocznymi a w dodatku następstwami,jak np.w przypadku szczepień.

O ironio-szczepienia też nazywane są „profilaktyką”.Przerwanie bariery ochronnej organizmu przez iniekcję obcego materiału biochemicznego a ostatnio również tworzonego technologiami genetycznymi-nie jest i nie może być profilaktyką.To jakby wystawiać się na bomby licząc,że przy następnym bombardowaniu staniemy się dla bomb niewidzialni….jeśli przeżyjemy;-)

Mnóstwo opracowań udowadnia,że zarazy nie cofnęły się przez szczepienia a wyłącznie przez poprawę higieny i ogólnych warunków życia.

Udowodniono ponad wszelką wątpliwość,że szczepienie stwarza tło dla przybrania zachorowań,abstrahując od uszkodzeń duchowych i fizycznych-wystarczy przejrzeć literaturę demaskującą działania wakcynologii-w Polsce jest doskonała książka na ten temat-„Szczepienia-niebezpieczne,ukrywane fakty”Iana Sinclaira-przyznam wprawdzie,że wydawało mi się,iż w wersji angielskiej była nieco pokaźniejsza,ale cóż-dobrze,że się tu w ogóle ukazała,są też artykuły wspaniałej profesor Majewskiej,choć muszę podkreślić,że sam pomysł szczepień jest -patrząc na historię oraz współczesność niebywale ryzykowny. W tym świetle oczywiście zawód wakcynologa nabiera jednoznacznego wymiaru,ALE wakcynolog ostrzegający przed skutkami szczepień jest mi o wiele bliższy i wiarygodniejszy aniżeli wakcynolog znający niebezpieczeństwo,ale trzęsący się o swój stołek i broniący przegranej sprawy.Szkoda,że tak niewielu kolegów i koleżanek ma ochotę otwarcie poprzeć prawdę-znamienne,że gro odważnych Polaków albo ma obce obywatelstwo,albo mieszka za granicą albo żyje i tu i „tam”-czy to nie oznacza,jak ciężko,tyle lat po komunie (no może nie całkiem), jest w kraju mówić o wolności prawdy??? 

Przeciwnicy tez prof.Majewskiej oskarżają Ją o utopię-utopia leży wyłącznie w psychice odpowiedzialnych za taki system zdrowotny,jakiego codziennie doświadcza wielu chorych.

Leczenie naturalne nie ma w sobie ani grama utopii-wymaga jedynie radykalnej zmiany zastałego sposobu myślenia.

Przestawienie systemu medycznego na naturę zaoszczędziłoby dobre 90% kosztów a więc nie da się na nim zarobić i tu jest najgorszy problem przeciwników medycyny naturalnej,tych samych zresztą,którzy w potrzebie z niej jak najskrzętniej korzystają!

Tak długo,jak odpowiedzialni za zdrowie są skoncentrowani na handlu chorobami-im więcej chorób,tym lepszy obrót-tak długo sprzeciwia się to etyce nie tylko lekarskiej oraz naturze i prowadzi w prostej linii do załamania równowagi tak w człowieku jak i jego środowisku.

Max Planck,mój ulubiony fizyk:

„Należy do najboleśniejszych doświadczeń mojego naukowego życia to,że nigdy nie udało mi się upublicznić mniemania,o którym byłem wprawdzie głęboko przekonany,jednak tylko teoretycznie”.

Max Planck nie mógł z pomocą fizyki-nauki oderwanej od życia-udowodnić materialnie tego,o czym po prostu wiedział-o konieczności uwzględnienia w nauce natury a przedstawiciele tego,co nazywają ( z zerowym poczuciem samokrytyki) naukami ścisłymi robią wszystko,żeby zniszczyć tego życia podstawy.

Uczciwe przemyślenie musi prowadzić do zwrotu-nie do cofnięcia,bo w naturze nic nie jest odwracalne.

Wielu „naukowców” zachowuje się jak dzieci,które zbiją termometr i uważają,że temperatury nie ma.Pół biedy,jeżeli robią to nieświadomie,choć przyznam,że ciężko mnie do tego przekonać.

Można zniszczyć urządzenia alarmowe,można uciszyć sygnały,ale nie wyłączy się tego,przed czym ostrzegają.

Medycyna powinna być nauką o życiu i sztuką zachowania zdrowia -nie o martwej materii.

Jeżeli uparcie szukalibyśmy nowoczesnej nauki,na której można oprzeć medycynę,żebyśmy wciąż wyglądali poważniej i nikt nie zarzucał nam średniowiecza (beznadziejny argument nieuków),oprzyjmy ją na wspomnianej cybernetyce-każdy system cybernetyczny dysponuje zdolnością tolerancji wobec zakłóceń,ale je reguluje zamiast niszczyć!Czy dostrzegacie,panowie i panie naukowcy bazujący na fizyce,ten oczywisty związek między cybernetyką a medycyną?Czy za dostrzeżenie go nikt jeszcze nie zapłacił?

Ostatnio w jakimś województwie otworzono sposorowany przez EU ośrodek badawczy…Najbardziej ujęło mnie stwierdzenie komentatorki:”….W ośrodku tym będą dokonywane przełomowe odkrycia”.

Będą-ale ona już o tym wie.

Będą przełomowe-i ona też to wie.

Czy to oznacza,że to będą tzw.”badania z tezą”,czyli „masz odkryć/udowodnić/stworzyć cudowny środek na to i na to i to będzie przełom w medycynie”?

Nie udawajcie,że takich badań  z tezą nie ma!

 Tolerancja w cybernetyce objawia się bogactwem środków wytrzymałości aby zatrzymać to,co zostało wprowadzone do systemu.To,co zostało dane.Jak w naturze-organizm stara się utrzymać zdrowie.Czy jest czymś dziwnym w tej sytuacji,że koncerny sztywnieją słysząc takie propozycje?

Rozwiązaniem jest uwzględnienie punktów widzenia wobec systemu.Ignorowanie jeden drugiego to nie jest tolerancja.

Celem powinien być tzw.zewnętrzny punkt widzenia pozwalający ustalić to,co służy wszystkim a to jest wyłącznie kwestią uczciwego dialogu.

Medycyna dotyczy każdego z nas.

Każdy powinien znać wady i zalety terapii,diagnoz itd.,bo to,czy się zostanie uleczonym i czy można za to zapłacić-to powinien rozstrzygnąć każdy z nas.

Cybernetyka jest metanauką dysponującą tzw.zewnętrznym punktem i jest w stanie ocenić tak właściwości fizyki,jak i podległej jej medycyny szkolnej.Jest w stanie poprowadzić od wiedzy o leczeniu do sztuki leczenia.

Zrozumienie cybernetyczno-medycznego poglądu prowadzi prostymi drogami do zrozumienia ekologicznych związków natury.

Pamiętajmy,że domeną medycyny szkolnej jest medycyna ratunkowa-leczenie nie jest jej mocną stroną.

Leczenie-i tu powtórzę-jest domeną natury,a więc m.in.również homeopatii.

Homeopatia jest udowadnialna również podstawami cybernetyki-od dawna.

Ludzie zakorzenieni w materializmie i odrzucający duchowość natykają się na granice własnej bezsilności w rozumieniu postrzegania natury.Widać to nawet w mowie ludzkiej,nie tylko w języku polskim:mowa tworzy zdania, zwroty,określa granice naszego myślenia.Pielęgnowanie mowy jest bardzo ważne-kiedy zanika jej klasyczny, wykształcony przez wieki obraz,kiedy pojawiają się skróty,niechlujna fonetyka,świadczy to o upadku pochodzącym z głębokiej nieświadomości,o upadku wygenerowanym przez „naukowców” wspierających niekonsekwencję myślenia oraz jego błędy.O upadku wygenerowanym przez system edukacyjny.

Właśnie EU zasponsorowała reklamę matematyki.Zasponsorowała pieniędzmi,za które można by m.in.wesprzeć dziecięce lub młodzieżowe,samorodne talenty.Albo zwyczajnie-kupić dzieciom lepsze jedzenie,zadbać o założenie ogrodów przyszkolnych…Ale nie.EU zależy na matematyce-na tangensach i cosinusach pozbawionych życia. Komentarz właściwie jest zbędny.Dziwne,że ucząc się o limesach czy pi dzieci ciągle mają problem z podstawowymi rachunkami.

Czy zauważyliście,że wszystkie motywy,które naturalną ewolucję usiłują zastąpić sztucznymi reformami prowadzą do znieszczenia?Na pewno zauważyliście.

Jeżeli komuś wydaje się to,co teraz przeczytał,kompletnie niezrozumiałe-to jego osąd.Dla nowych spojrzeń nie istnieją autorytety a i z wcześniejszymi różnie bywa.Każdy musi sam ocenić to,na co zwracam uwagę-nie ja pierwsza,ponieważ poglądy na temat bezsensowności łączenia fizyki i matematyki z medycyną wyrażało wielu,poglądy na temat skojarzeń cybernetycznych pojawiają się właściwie od sformułowania cybernetyki jako nauki,a biorąc pod uwagę sam termin „kybernesis”-wieki wcześniej,jednak z wiadomych powodów nie są akceptowane…..Pisząc to nie mogę zapomnieć o ludziach Wielkich duchem i umysłem,jak wybitni -profesor Aleksandrowicz, któremu temat cybernetyczny był bliski i naturalny,czy profesor Kornel Gibiński-wyjątkowy humanista i wspaniały lekarz,o którym niestety nie mówi się tyle (sam Pan Profesor,niezwykle skromny,za popularnością nie przepada ani o nią nie zabiega) i w taki sposób,jak na to zasługuje-a szkoda.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: