Natural Health Consulting-wiedza na zdrowie

Etnomedycyna z 4 stron świata: Ayurveda, TCM & …. . Technologie a środowisko. Odżywianie. Huna. Zwierzęta. Muzyka. Historia i Mistrzowie ars medicinae.

Kot.Zapalenie pęcherza.Cz.1.cyklu o Braciach nie zawsze mniejszych:-)

Posted by natural health consulting w dniu Luty 25, 2010

I w niełaskawym losie można znaleźć coś pozytywnego.Kot nowej znajomej zachorował na zapalenie pęcherza.Chorował już wiele razy,za każdym razem „leczony” był antybiotykami,niestety,zapalenie powracało-bo w tym wypadku niczego innego nie należało się spodziewać,zwierzak słabł,cierpiał a pani z nim…ale gdyby nie oni,nie byłoby teraz tego wpisu,a a nuż jakiemuś zwierzaczkowi pomoże?

Na początek muszę powiedzieć,że należy ustalić,czy to aby zapalenie pęcherza,czy też może co innego.

Jeżeli ustalone jest-w czym z pewnością pomoże weterynarz – spektrum objawów –  przystępujemy do działania.A – zanim zapomnę-obserwujmy nasze czterołapne,patrzmy,czy aby w tym przypadku kot nie zaczyna posikiwać maleńkimi ilościami moczu w innych niż kuweta miejscach,bo to może być początek zapalenia pęcherza właśnie-to nie jest jego złośliwość,on chce nam pokazać,że cierpi-nie karzmy go za to!

Jeżeli wykluczone są kamienie (też mogą być przyczyną bolesnego oddawania moczu),to przy zapaleniu pęcherza robimy mieszankę z:

macierzanki lub tymianku

rumianku

szałwii

kocanki piaskowej

wszystkich tych ziół po garści,jeżeli nie mamy kocanki piaskowej,wystarczą trzy pozostałe,wrzucamy je do wiaderka, zaparzamy 3/4 pojemności wiaderka wrzątkiem,chwilkę odczekujemy,aby zwierzaczka nie poparzyć zbyt gorącą parą i….siadamy z nim na kolanach nad wiaderkiem-TAK,wiem,to trudne u kotów,ale jeżeli przytulimy go po prostu tak,aby tylne łapki lekko opierały się o nasze kolana,to z doświadczenia wiem,że da się go do parówek przyzwyczaić-oczywiście,jeżeli nie stracił wcześniej zaufania do człowieka.Nawet największy rozrabiaka uspokaja się,kiedy jest chory a wie,że jego opiekun chce mu pomóc-zachowanie kota w czasie terapii to w 95% kwestia wcześniejszego zachowania właściciela wobec niego.Ważne,aby tyłeczek kota znajdował się gdzieś 30 cm od lustra wody,tak aby nie poparzyć mu wrażliwych okolic.

Jeżeli parówka „wiaderkowa” nie wchodzi w grę,trzeba nalać tych samych ziół do wanny -w większej wtedy ilości-i postawić go na w miarę niedużej deseczce nad parującymi ziołami aby substnacje aktywne miały dostęp do pęcherza.

Taką parówkę robimy 2 do 3 razy dziennie,parę dni,do wyleczenia.Zaznaczam,że szybka reakcja i parówka w pierwszych godzinach wystąpienia objawów często wystarcza do wyleczenia już po pierwszym dniu.ALE do tego jeszcze proszę zatroszczyć się o wnętrze kocura,czyli :wycisnąć sok z kopiastej łyżeczki żurawin i podać mu,najlepiej maleńką porcelanową łyżeczką (są chińskie) lub delikatnie strzykawką do pyszczka.Będzie pluł,ałe przełknie.

2 do 3 razy dziennie taka żurawina (może być rozmrożona,ale wtedy zalana wrzątkiem dla ocieplenia) plus parówka i zapalenie pęcherza znika.

Oczywiście po długotrwałych „leczeniach” chemikaliami należy się jeszcze liczyć z nawrotami zapaleń,ale już nie z taką częstotliwością a może i wcale.Oprócz tego kotu z zapaleniem pęcherza proszę nie podawać ryb ani karmy z rybami.

Kociaczkom zdrowia życzę:-)

A -Pani Anno,dziękuję,ale proszę się nie przejmować-cieszę się,że pani tu jest a tacy ludzie…cóż,byli,są i będą,nie mogę mieć do kogoś żalu o to,że jest jaki jest,to bez sensu:-),ale z reklamy się cieszę:-)),bo jeżeli się o czymś/kimś mówi,to lepiej,niż by się pozwoliło umrzeć w zapomnieniu,prawda?:-))Zresztą poczekajmy,bo w Stanach już przemysł farmaceutyczny dopomina się o…patentowanie leków homeopatycznych,na których chce położyć łapę wiedząc,że nie zatrzyma rozwoju świadomości ludzi.Ba-pilnie usiłowuje dopasować istniejące dowody na działanie homeopatii do swojego języka,aby uargumentować,że „działa,ale to oni udowodnili,że działa”-oj,będzie się działo:-):-):-)Jak mówią przyjaciele informatycy-„to będzie tona bajtów jaj”…oby nie zgniłych:-)

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: